Letní pneumatiky

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Markus1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 12.06.2013 13:47

Letní pneumatiky

Příspěvek od Markus1 »

Ahoj,

přemýšlím co si dát na léto na svého Passata. Vybírám z pneumatik o rozměru: 205/55 R16.
Máte prosím s nějákou značkou dobré zkušenosti? Můžete doporučit???

Předem díky všem za rady!

Uživatelský avatar
Mirek.Sluka
Člen klubu
Příspěvky: 368
Registrován: 24.01.2013 23:55
Bydliště: Ostrov u KV

Re: Letní pneumatiky

Příspěvek od Mirek.Sluka »

No s timhle asi moc nepochodíš protože co clovek to názor..ja byl vždycky spokojenej s Barumkama, za tu cenu odvedli dobrou praci ale najde se tu tuna lidi co reknou ze barumky uz nikdy vic a to samy ti reknou o všech znackovejch pneumatikách :) Ty ,,no name,, nepocitam.... Co jsem tak videl tak většina si chvali Michelin ale jestli si vykradl banku nemas co resit :-D Jinak ja ted jezdim na Dunlop sport 01 sice rozmer 225/50 17 ale na to ze jsou siroky tak vůbec nehučí( teda huci,kazda pneu huci ale nijak extra). Na cem si jezdil do ted na letnich?
VW Passat 1.9tdi 96kW 2002 kombajn...

Markus1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 12.06.2013 13:47

Re: Letní pneumatiky

Příspěvek od Markus1 »

Ahoj,

díky za reakci! Barumku jsem jezdil (Felicia) a myslím, že jde prostě o průměrnou pneumatiku. Slyšel jsem samou chválu na pneumatiky Vredestein. Koukal jsem se i na nějaké testy a výsledek super. Michelin je zbytečně drahý, podle mě už to není taková kvalita, jaká tu byla dříve :|

Jinak do teď jsem jezdil na Firestonech...

Uživatelský avatar
Mirek.Sluka
Člen klubu
Příspěvky: 368
Registrován: 24.01.2013 23:55
Bydliště: Ostrov u KV

Re: Letní pneumatiky

Příspěvek od Mirek.Sluka »

jo je to prumerna pneumatika ale zase za dobrou cenu... Nevim jak ty ale ja nejsem zadnej zavodnik a s passatem to ani nejde jestli nemas vrdej podvozek,passat je na pohodovou kamfotni jizdu :) Firestone mam na zimakach (195/65) a byl sem maximalne spokojenej..
Vredestein je znama znacka ale td nevim jak je to s tou cenou,jak rikša michelin je zybtecne drahej a aby to nebylo i tady u toho když stejnou praci odvede třeba (davam priklad jen) brigestone a za nižší cenu.. Mimochodem Brigestone se pouzivaj na letadlech tak bych te značce veril :lol:
Při vyberu znacky bych spis koukal jen na hluk kolik delaj a cenu. To jestli ma na stitku chovani na vode místo A, B to uz ja osobne na pneumatice za deste nepoznam,proste jestli mas na silnici reku musíš podle toho jet a ne doufat ze te pneumatika zachrani před aquplaningem :-D Ja chtěl vždycky na aute yokohamy ale copak kradu? :-D
VW Passat 1.9tdi 96kW 2002 kombajn...

Uživatelský avatar
Mirek.Sluka
Člen klubu
Příspěvky: 368
Registrován: 24.01.2013 23:55
Bydliště: Ostrov u KV

Re: Letní pneumatiky

Příspěvek od Mirek.Sluka »

http://www.auto.cz/test-letnich-pneu-205-55-r16-v-66060" onclick="window.open(this.href);return false;

tady je test letnich pneu a když se na to podivas tak kazda vynika v necem jinem takze je to všechno o kompromisu a o tom co se nachazi mezi sedačkou a volantem :-D Osobne fandim z tech nejlepších Brigestonu a GooYear :)
VW Passat 1.9tdi 96kW 2002 kombajn...

Sedlo01
Závodník
Závodník
Příspěvky: 625
Registrován: 02.09.2012 13:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Letní pneumatiky

Příspěvek od Sedlo01 »

Když je tu todle téma, tak bych se taky zeptal. Nebude problém napasovat (kvůli šířce) pneumatiky 235/40 nebo 245/40 R17
Passat B5.5 variant Highline, 9/2001, 1.9TDI-PD AVF 4motion @ GaragePower by Lubosk, FMIC, EGR OFF, KAT OFF, hybrid GT1752V, jednohmota s HDS
Obrázek Spotřeba VOLKSWAGEN Passat B5,5 1.9 TDI 96 kW / 130 HP

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Letní pneumatiky

Příspěvek od PlusOne »

Mirek.Sluka píše: Při vyberu znacky bych spis koukal jen na hluk kolik delaj a cenu.
Nechápu, proč šetříte na pneumatikách, je to věc, která vás drží na cestě, nadto - v rozměru 205/55 je pneu na výběr dost a dost, v rozumné ceně, auto obuješ do slušných gum za šest tisíc, do pořádných za osm. Tolik mě stojí akorát gumy na jednu nápravu (225/40/18), ale tak to tak prostě beru, a rozhodně na nich nehodlám šetřit. Klišé o opici a banánech je rozhodně na místě :) Neber to nijak špatně, ale ze všech vlastností, které guma má, jsi vybral ty nejméně důležité.

@Markus1:
Spousta uživatelů znamená spoustu zkušeností, každý má "to svoje", ale vesměs platí, že pokud si vybereš gumu renomovaného výrobce, chybu neuděláš. Čínám se vyhni, sice úspěšně kopírují "pěkné" dezény ostatních výrobců (viz. třeba GY Eagle F1), ale mívají tvrdou směs a kvalit originálu rozhodně nedosahují.

Moje zkušenosti:
Barum - měl jsem Brillantis a Bravuris, jezdíme je na služebních autech, na běžné ježdění naprosto dostačující
Toyo - Proxes 4 akorát pěkně vypadají, na mokru kloužou, nebrat. Nedělám si iluze, že jiné gumy se stejnou směsí na tom budou líp
Fulda - Carat Progresso jsou ukvičené v zatáčkách, ale drží. Znova bych je ale nechtěl
Continental - ContiSportContact 2 měkká, lepivá směs, perfektní za mokra i na suchu, akorát ta výdrž... novější by na tom snad měly být lépe. Přesto jedna z nejlepších gum, které jsem kdy jezdil.
Bridgestone - měl jsem Turanzy, výborná guma, v podstatě platí totéž, co pro Continentalky, jen se mi zdálo, že trochu hučí. Ale žádná tragédie.
Yokohama - AVS Sport, vynikající guma, výborná výdrž, skvělý grip za všech okolností, můj soukromý vítěz. Škoda, že se už nedělá.
Hankook - poslední cca čtyři roky jezdím jen je, na menším autě Hankook K105 Ventus Prime, na pašíkovi Hankook K110 V12 Evo, mají perfektní přilnavost za sucha, za mokra dost slušnou, vyšší hlučnost je dána směrovým dezénem, nicméně pokud je to daň za výborné jízdní vlastnosti, je to věc, kterou přehlížím.

Do nějakých laciných sraček bych v životě nešel, mám se rád, a nadto vozím rodinu...

Ve výčtu jsou jen gumy, s kterými mám dlouhodobější zkušenost na mnou vlastněných autech. Snad jsem na nic nezapomněl.
Osobně můžu doporučit Hankook, pokud ti jde o výdrž a o cenu, jinak Bridgestone nebo Continental, pokud se u Contíků smíříš s tím, že vydrží o něco míň. Dobré jízdní vlastnosti beru jako samozřejmost.
Naposledy upravil(a) PlusOne dne 13.06.2013 11:34, celkem upraveno 1 x.
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
Mirek.Sluka
Člen klubu
Příspěvky: 368
Registrován: 24.01.2013 23:55
Bydliště: Ostrov u KV

Re: Letní pneumatiky

Příspěvek od Mirek.Sluka »

Sedlo01 píše:Když je tu todle téma, tak bych se taky zeptal. Nebude problém napasovat (kvůli šířce) pneumatiky 235/40 nebo 245/40 R17
Hele někde jsem tu četl že šířka 235 je strop ale jistej si fakt nejsem... Fakt je ten že kámoš na B5 má vzadu 245 a vepředu 225 tak já ti nevím...
VW Passat 1.9tdi 96kW 2002 kombajn...

Uživatelský avatar
Mirek.Sluka
Člen klubu
Příspěvky: 368
Registrován: 24.01.2013 23:55
Bydliště: Ostrov u KV

Re: Letní pneumatiky

Příspěvek od Mirek.Sluka »

[/quote]

Moje zkušenosti:
Barum - měl jsem Brillantis a Bravuris, jezdíme je na služebních autech, na běžné ježdění naprosto dostačující
Toyo - Proxes 4 akorát pěkně vypadají, na mokru kloužou, nebrat. Nedělám si iluze, že jiné gumy se stejnou směsí na tom budou líp
Fulda - Carat Progresso jsou ukvičené v zatáčkách, ale drží. Znova bych je ale nechtěl
Continental - ContiSportContact 2 měkká, lepivá směs, perfektní za mokra i na suchu, akorát ta výdrž... novější by na tom snad měly být lépe. Přesto jedna z nejlepších gum, které jsem kdy jezdil.
Bridgestone - měl jsem Turanzy, výborná guma, v podstatě platí totéž, co pro Continentalky, jen se mi zdálo, že trochu hučí. Ale žádná tragédie.
Yokohama - AVS Sport, vynikající guma, výborná výdrž, skvělý grip za všech okolností, můj soukromý vítěz. Škoda, že se už nedělá.
Hankook - poslední cca čtyři roky jezdím jen je, na menším autě Hankook K105 Ventus Prime, na pašíkovi Hankook K112 Evo, mají perfektní přilnavost za sucha, za mokra dost slušnou, vyšší hlučnost je dána směrovým dezénem, nicméně pokud je to daň za výborné jízdní vlastnosti, je to věc, kterou přehlížím.

Do nějakých laciných sraček bych v životě nešel, mám se rád, a nadto vozím rodinu...
[quote]


Jo do no name bych taky nesel....westlake atd... Lepsi když clovek koupi průměrnou ale znackovou pneumatiku...
Nemyslím si ale že mu šlo o to aby ušetřil za každou cenu špíš zbytečně nekupovat to nejdražší,protože to nejdražší nemusí být to nejlepší...
Každopádně značky cos zmínil jsou asi nejideálnejší, je to už jen o osobních sympatiích, jak si řekl co člověk to názor a zkušenost. Ale kupovat sportovní gumu jednu za 4000 jen kvůli tomu že je nejlepší je asi k ničemu když ji použiješ na běžné ježdění kde ti ta samá guma za 2000 udělá stejnou službu :)
VW Passat 1.9tdi 96kW 2002 kombajn...

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Letní pneumatiky

Příspěvek od PlusOne »

Jestli narážíš na ty Yokohamy, tak za rok a půl, co jsem je jezdil (koupeno jaro 2008, prodej podzim 2009), než jsem ta kola prodal, mi při tehdy na nich najetých cca 15.000 ubyly tak dva milimetry. Ony nejenže perfektně seděly za sucha i za mokra, ale viděl jsem vloni (2012) svoje bývalá kola tady v inzerci, a borec na nich ty Yokohamy pořád ještě měl, a pořád se slušným vzorkem...takže jo, jedna guma stála o litr víc (v 15" docela rozdíl), ale vynahradila to právě dost solidní výdrží, a neverending gripem - nikdy se mi nestalo, že bych se na nich dostal do problému, a to jsem je ani auto nijak nešetřil.
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
Mirek.Sluka
Člen klubu
Příspěvky: 368
Registrován: 24.01.2013 23:55
Bydliště: Ostrov u KV

Re: Letní pneumatiky

Příspěvek od Mirek.Sluka »

PlusOne píše:Jestli narážíš na ty Yokohamy, tak za rok a půl, co jsem je jezdil (koupeno jaro 2008, prodej podzim 2009), než jsem ta kola prodal, mi při tehdy na nich najetých cca 15.000 ubyly tak dva milimetry. Ony nejenže perfektně seděly za sucha i za mokra, ale viděl jsem vloni (2012) svoje bývalá kola tady v inzerci, a borec na nich ty Yokohamy pořád ještě měl, a pořád se slušným vzorkem...takže jo, jedna guma stála o litr víc (v 15" docela rozdíl), ale vynahradila to právě dost solidní výdrží, a neverending gripem - nikdy se mi nestalo, že bych se na nich dostal do problému, a to jsem je ani auto nijak nešetřil.
Nn tam jsem to nemyslel.. , ale dik za info o tech yokohamach.. :)
Myslel jsem to tak a to vseobecne u vsech znackovych pneu ze nema cenu na normalni jezdeni kupovat vrcholnej typ za dejme tomu 4, 5 tisic jeden kus kdyz staci levnejsi pneu treba od stejne znacky. Neco jinyho si koupis asi jako majitel audi rs6 co ma 560 koni a neco jinyho jako majitel passata 1.6 se 100 konma :-D Jasny ze na gumach se setrit nema ale ani zbytecne utracet kdyz vlastnosti te gumy skoro ani nevyuzijes a proto tu padl ten dotaz na pneu bych rekl ;)

Jinak jak si stoji yokohamy jako zimaky s tim opotrebenim? Nebo znas lepsi gumu na zimu? Ted sem mel firestone a rekl bych ze dobry ale mam tam jen 15" kolo na zimni sezonu.
VW Passat 1.9tdi 96kW 2002 kombajn...

Markus1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 12.06.2013 13:47

Re: Letní pneumatiky

Příspěvek od Markus1 »

Pánové, díky za reakce! Něco mi říká, že mám jít do Vredesteinů a nebo Briček. Poradíte, resp. napíšete mi, jaké máte zkušenosti s internetovými obchody? Gumy jsem přes net ještě nekupoval (jsem spíše začátečník). Díky moc!

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Letní pneumatiky

Příspěvek od M@ty »

Ja uz par let ani jinak pneu nekupuji nez na netu. Kouknu na cenu dane pneu, jestli je skladem, prictu dopravu a nejlevnejsi vyhrava. Driv byly E-shopy s dopravou v cene, ale dnes uz ji platis snad vsude. Tak si davej pozor kolik to pak dela celkem. Jinak pneu mi vzdy dorazilo v poradku a nebyly to zadne lezaky ze skladu. Vzdy nove vyrobene.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Letní pneumatiky

Příspěvek od PlusOne »

Dobrou zkušenost mám s http://www.pneunet.cz" onclick="window.open(this.href);return false; - ceny slušné, zboží druhý den doma, pokud mají skladem, a letos na jaře ještě byla doprava v ceně :) DOT ty gumy měly loňský (43. týden).
Ke každé pneu je tam navíc i hodnocení uživatelů, podle toho se dá taky orientovat :)
Mirek.Sluka píše: Jinak jak si stoji yokohamy jako zimaky s tim opotrebenim? Nebo znas lepsi gumu na zimu? Ted sem mel firestone a rekl bych ze dobry ale mam tam jen 15" kolo na zimni sezonu.
S tím bohužel neporadím, zimní Yokohamy jsem nikdy neměl.
Naposledy upravil(a) PlusOne dne 13.06.2013 10:31, celkem upraveno 1 x.
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Markus1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 12.06.2013 13:47

Re: Letní pneumatiky

Příspěvek od Markus1 »

Asi před týdnem jsem viděl reklamní poutač na D1 na http://www.nejlevnejsipneu.cz" onclick="window.open(this.href);return false; a zaujala mě právě doprava zdarma a hlavně pneupojištění od AXA assistance - zdarma!!! Což si myslím, že je bezkonkurenční nabídka!

DOT mají taky čerstvé.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“