Letní pneumatiky

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Letní pneumatiky

Příspěvek od PlusOne »

Název může být zavádějící, nejlevnejsipneu už dávno nejsou nejlevnější. Jen mají dobrou reklamu :)
Co se toho pojištění od AXA týče, je dobré si pročíst jejich podmínky, hlavně se soustředit na to, že škoda do výše 1500, a pojistné plnění se odvíjí od výšky dezénu. Jako lákadlo dobrý, ale rozhodující pro mě určitě ne :)
Naposledy upravil(a) PlusOne dne 13.06.2013 12:35, celkem upraveno 1 x.
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
Mirek.Sluka
Člen klubu
Příspěvky: 368
Registrován: 24.01.2013 23:55
Bydliště: Ostrov u KV

Re: Letní pneumatiky

Příspěvek od Mirek.Sluka »

Markus1 píše:Asi před týdnem jsem viděl reklamní poutač na D1 na http://www.nejlevnejsipneu.cz" onclick="window.open(this.href);return false; a zaujala mě právě doprava zdarma a hlavně pneupojištění od AXA assistance - zdarma!!! Což si myslím, že je bezkonkurenční nabídka!

DOT mají taky čerstvé.
Jo od nejlevnejsi pneu jsme taky brali jednou ale jak pise m@ty.. najit kde ji maj nejlevneji a tam to objednat a kolikrát te to i s dopravou vyjde levnejs nez treba ze serveru nejlevnejsi pneu. Zbozi.cz a heureka.cz to jisti ;)
VW Passat 1.9tdi 96kW 2002 kombajn...

Uživatelský avatar
Pneumatiky.cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 16.05.2013 20:17

Re: Letní pneumatiky

Příspěvek od Pneumatiky.cz »

Rozhodně souhlas s „PlusOne“. Doplním ještě nějaké info:

Rozměr 205 55 R 16 je tak prodávaný, že ceny jsou i za střední třídu snesitelné.

Pneumatiky Matador – lepší cena než u Barum a vlastnosti minimálně srovnatelné. Pro porovnání mrkni na:

Pneu Marangoni – u nás málo známá značka často pomlouvaná, že jde o protektory (protektory dělají také), ale jedná se o velice kvalitní pneumatiky vyráběné v Itálii. Marangoni je špičková společnost, která dodává technologie pro výrobu pneumatik všem významným výrobcům – její stroje najdete v Barumce i u Michelinu. A kromě toho si tak pro zábavu vyrábějí pneumatiky :-)

Pneumatiky Nokian – krom špičkových zimáků se naučili dělat i výborné letní.

No ale možností je fakt spousta. Porovnávej spíš vyhledáváním rozměru 205 55 R 16.

Kdybys měl konkrétnější otázky neváhej se zeptat.
Tým pneumatiky.cz

hucelnevim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 462
Registrován: 17.02.2013 20:00

Re: Letní pneumatiky

Příspěvek od hucelnevim »

jezis hlavne ne zimni nokiany...to je neco hroznyho tyhle gumy ...letni nevim ale zimaky od nich stojej za píšťalu
Je to pašák a baští 5,5 litru ropy na 100, 1,9 TDI PD, 85 kw

Markus1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 12.06.2013 13:47

Re: Letní pneumatiky

Příspěvek od Markus1 »

Když se dívám např. také na heureku, jsou na nejlevnějšípneu super reference. Takže eshop už jsem si vybral... Pravděpoodbně půjdu do těch Vredesteinů.

Pneu Marangoni co jsem četl nic extra, žádná sláva...

Jak můžete tvrdit, že zimní Nokian stojí za píšťalu? Hodně kamarádů je má a jsou velmi spokojeni. Nebo v čem byl konkrétně problém? :) Děkuji.

Uživatelský avatar
Pneumatiky.cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 16.05.2013 20:17

Re: Letní pneumatiky

Příspěvek od Pneumatiky.cz »

Jak je vidno, co člověk, to názor - viz ty zimní Nokiany.
Je jasné, že pokud si někdo koupil např. takové staré dobré Nokian W, nepřekonatelné na sněhu a ledu, a čekal od nich perfektní handling na suchu a nebo stabilitu ve vysokých rychlostech, mohl být zklamán.

Ještě by nebylo špatné Markus1 napsat, co od toho čekáte, tedy co preferujete, pro jaký jízdní styl. Od jednoho výrobce se dají pořídit ve stejném rozměrů diametrálně odlišné pneumatiky. Jedena může být tichá a spořivá, ale na mokru bude slabší. Jiná bude držet jako na kolejích, ale vzorek zmizí před očima.

Jako příklad uvedu Pirelli P ZERO Direzionale 205/55 ZR16 91 Z N3:
Na štítku vidíte, že údaj spotřeba je skoro nejhorší. Souvisí s valivým odporem, a pokud ten je vysoký, je většinou nízká i životnost. Protiváhu tomu dělá ale přilnavost za mokra, což je pro letní pneumatiku v letním provozu jedna z nejtěžších disciplín.
Obrázek

versus:
Pirelli P7 CINTURATO 205/55 R16 91 V

Spotřeba, tedy v podstatě valivý odpor, jsou o 2 třídy lepší, ale už o třídu klesla přilnavost na mokru.
Obrázek

Takže je potřeba do jisté míry brát ohled na Vaše preference.

Docela dobrý názor na štítkování je na jednom zajímavém blogu Stlačená tma.
Tým pneumatiky.cz

Uživatelský avatar
Pneumatiky.cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 16.05.2013 20:17

Re: Letní pneumatiky

Příspěvek od Pneumatiky.cz »

PlusOne píše:Název může být zavádějící, nejlevnejsipneu už dávno nejsou nejlevnější. Jen mají dobrou reklamu :)
Co se toho pojištění od AXA týče, je dobré si pročíst jejich podmínky, hlavně se soustředit na to, že škoda do výše 1500, a pojistné plnění se odvíjí od výšky dezénu. Jako lákadlo dobrý, ale rozhodující pro mě určitě ne :)
Zde musím souhlasit s fanouškem Pneunetu :-) Oni Nejlevnější už dávno nejsou nejlevnější a né vždy se nákup toho nejlevnějšího vyplácí s ohledem na následné služby.
Představte si, že pneu převezmete a cestou do pneuservisu drcnete nárazníkem a budete potřebovat peníze na jeho opravu místo pneumatik na pomuchlané auto. Tady pak oceníte služby, které poskytují ti, co nejsou Nejlevnější. U nás např. možnost odstoupit od smlouvy do 30 dní (namísto standardních 14), nebo doživotní záruka na pneumatiky.

A co se týče toho AXA pojištění... Jo, je fajn, že s tím po nás také přišli, ale aby to mohli nabízet „zadarmo“ (v uvozovkách, protože to samozřejmě mají započtené v ceně zboží – s AXA jsme také jednali), musejí tu službu nějak omezit.
Naše Pneujištění není nijak limitované cenou pneumatiky a platí 3 roky – kdo z vás sjede pneumatiky za rok?
Tým pneumatiky.cz

Uživatelský avatar
vwgecko
Pilot
Pilot
Příspěvky: 815
Registrován: 26.04.2009 12:13
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní pneumatiky

Příspěvek od vwgecko »

já mám zkušenost jens nejlevnejsipneu.cz a vždy došlo v pořádku a ceny tenkrát byly nejlevnější :)

co se týče gum jako takovejch... na zimu zatímn nejlíp barum OR36 :) o něco horší ale ještě šli kleber krisalp...

co se týče léta.... goodyear eagle ventura... (fungujou dobře i na blátě a sněhu :D ) jinak ještě barum bravuris 1.generace...

co naopak nebrat..... no krom čín tak z mojí osobní zkušenosti matador mp41 aquila... podle testů supr na mokru a tak.... bohužel reality taková že kloužou i na suchu :D při montáži na těžší vozidlo malé zlepšení.. přesto za mě ne...
sen skončil (vw-life.eu)
život de dál: http://www.dfens-cz.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
moje nová láska- vločka - vw T3 VANAGON GL Westfalia Camper 2,1 MV KAT

hucelnevim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 462
Registrován: 17.02.2013 20:00

Re: Letní pneumatiky

Příspěvek od hucelnevim »

Pneumatiky.cz píše:Jak je vidno, co člověk, to názor - viz ty zimní Nokiany.
Je jasné, že pokud si někdo koupil např. takové staré dobré Nokian W, nepřekonatelné na sněhu a ledu, a čekal od nich perfektní handling na suchu a nebo stabilitu ve vysokých rychlostech, mohl být zklamán.

Ještě by nebylo špatné Markus1 napsat, co od toho čekáte, tedy co preferujete, pro jaký jízdní styl. Od jednoho výrobce se dají pořídit ve stejném rozměrů diametrálně odlišné pneumatiky. Jedena může být tichá a spořivá, ale na mokru bude slabší. Jiná bude držet jako na kolejích, ale vzorek zmizí před očima.

Jako příklad uvedu Pirelli P ZERO Direzionale 205/55 ZR16 91 Z N3:
Na štítku vidíte, že údaj spotřeba je skoro nejhorší. Souvisí s valivým odporem, a pokud ten je vysoký, je většinou nízká i životnost. Protiváhu tomu dělá ale přilnavost za mokra, což je pro letní pneumatiku v letním provozu jedna z nejtěžších disciplín.
Obrázek

versus:
Pirelli P7 CINTURATO 205/55 R16 91 V

Spotřeba, tedy v podstatě valivý odpor, jsou o 2 třídy lepší, ale už o třídu klesla přilnavost na mokru.
Obrázek

Takže je potřeba do jisté míry brát ohled na Vaše preference.

Docela dobrý názor na štítkování je na jednom zajímavém blogu Stlačená tma.



me ani neslo o to ze bych cekal nejaky supr vlastnosti na suchu nebo tak...katastrofa byla na snehu...ty gumy se nabalily snehem a za boha zadnej neodhazovaly....to znamena rozjet se na ujezdenym snehu do mirnyho kopecku bylo sci-fi...ale jak pises to je proste vec nazoru...ja uz budu kupovat zimaky jedine hancook....na tech jsem na ledu a snehu nenasel zadnou chybu
Je to pašák a baští 5,5 litru ropy na 100, 1,9 TDI PD, 85 kw

hucelnevim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 462
Registrován: 17.02.2013 20:00

Re: Letní pneumatiky

Příspěvek od hucelnevim »

ale je taky mozny ze v den vyroby tech mych gum v cine prselo a delnikum se nechtelo makat tak to oje*ali :-)
Je to pašák a baští 5,5 litru ropy na 100, 1,9 TDI PD, 85 kw

Uživatelský avatar
mastibruch
Pilot
Pilot
Příspěvky: 870
Registrován: 24.12.2012 13:46

Re: Letní pneumatiky

Příspěvek od mastibruch »

Já teda nevím jak by fungovaly na Passatu ale na Citroenu C4 jsem měl ty 205/55/16 na léto Michelin energy saver a ty pneumatiky vydržely přes 50tis. Což si myslím že je dost i když passat je o nějakých 200kg těžší a palivo fakt šetřily. A na zimu Goodyear UltraGrip 7+ a ty jsou fakt perfektní, kdyby jste viděli v jakém kopci bydlím a nikdy neměly problém a vždy jsem s nima vše ubrzdil. Ale co člověk to názor. ;-)
VW PASSAT B5,5 2.8v6 4MOTION LPG 2002 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=268788" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 1.4 LPG 2009

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“