SVĚTLA PŘEDNÍ: nefunguje naklápění originál xenon. světel

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
jeff78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 02.01.2010 16:19

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: nefunguje naklápění originál xenon. světe

Příspěvek od jeff78 »

Chtel jsem se zeptat existuje v diagnostice nejaky akcni clen pro test toho ovladani naklapeni svetel?? Abych poznal jestli to vubec funguje??
VW Sharan 1,9 TDI 85KW AUY, tiptronic 5kv. 2005 HEX CAN VAGCOM 10.6.5

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: nefunguje naklápění originál xenon. světe

Příspěvek od M@rty74 »

Pokud máš originál xenony,mělo by to 100% v diagnostice být.
Jinak jedině postavit auto proti zdi, rozsvítit, označit si kam světla svítí a pak celou rodinu nebo něco těžkého nacpat do do kufru. Tím, že zatížíš zadek by se měli světla automaticky sklopit zpět na úroveň, kde byli při prázdném autě. Ovšem kolik kilo dát do kufru aby to mělo efekt ti neřeknu, ale rozhodně nepomůže 20-50kg - určo více.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
Rados sv
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 214
Registrován: 19.09.2009 21:38
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: nefunguje naklápění originál xenon. světe

Příspěvek od Rados sv »

U origo xenonu to jde přes test akčních členu.Jedno světlo řídí obě,tuším leve řídí prave adr. 29 Pustíš test a světla sjedou dolů,pustíš znova a vyjedou nahoru.

Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: nefunguje naklápění originál xenon. světel

Příspěvek od matko001 »

Svetla sa mi naklapaju, ale mam pocit, ze len pri zatazeni vpredu - zadok ako keby to ignorovalo (sadol som si do kufra a nic sa nepohlo a to mam vahu za dvoh beznych ludi). Viete mi povedat, kam sa pozriet, ci sa pri zatazeni menia hodnoty?

Pri akcnych clenoch sa obidve svetla krasne sklopia, dvihnu a vratia do povodnej polohy.

Odoslané z GT-P3110 cez Tapatalk 2
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

Suchy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 09.01.2010 10:18
Bydliště: okolí Č.B.
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: nefunguje naklápění originál xenon. světel

Příspěvek od Suchy »

Ahoj , tak řeším taky naklápění xenonu , jako první jsem si všimnul že mi nesvítí pravě světlo a pak hned to naklápění , ale ještě zhruba před týdnem to chodilo nevim co se stim stalo . Když zatížim předek tak se nehnou když zadek tak se ani nehnou ale přes vag mi normálně sjedou dolu a pak zase na horu , jediný co mi to našlo na vag bylo že světla nejsou kalibrovany a le to asi žádná velká závada nebu co ?

Suchy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 09.01.2010 10:18
Bydliště: okolí Č.B.
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: nefunguje naklápění originál xenon. světel

Příspěvek od Suchy »

Tak konečně jsem byl dneska na diagnostice kuli světlum , našlo mi to vadnou řídící jednotku xenonu tak asi pudu schánět novou ,( kod chyby - 65535 ) , kde přesně tu řídící jednotku na autě najdu ?

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: nefunguje naklápění originál xenon. světel

Příspěvek od M@rty74 »

Najdes ji primo na svetle, ale to uz patri do jineho tematu...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Suchy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 09.01.2010 10:18
Bydliště: okolí Č.B.
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: nefunguje naklápění originál xenon. světel

Příspěvek od Suchy »

jo jo už jsem jí našel ale zajímá mě ještě jedna věc , odešla mi řídící jednotka v levim světle , řídící jednotka v levim světle dává povel k náklonu xenonu i v pravím světle ? A ještě jedna věc když budu měnit tu jednotku musim jí nějak nakodovat ?

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: nefunguje naklápění originál xenon. světel

Příspěvek od michall »

Sím sím, nemáte někdo fotku, podobnou téhle http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=2201136#p2201136" onclick="window.open(this.href);return false; ale takovou, aby bylo vidět i to uchycení senzoru? A potřebuju přední i zadní :D Díky
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
paranek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 469
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: nefunguje naklápění originál xenon. světel

Příspěvek od paranek »

Neměl by někdo foto vedení el. instalace od čidla na zadní nápravě do kastle?
Golf IV Variant 4 Motion. Díky
Můj dětský sen: "GII mTDI Wintercar a GII 16V G60 limited Rally jako leštěnka" ;)
Asistence při nákupu ojetého vozidla - více než 15let zkušeností http://www.auta-pocitace.cz/

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: nefunguje naklápění originál xenon. světel

Příspěvek od M@rty74 »

V sekci SAGu těžko.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Otečko19
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 05.09.2016 06:40
Bydliště: Novojičínsko

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: nefunguje naklápění originál xenon. světel

Příspěvek od Otečko19 »

help!!! Nechal jsem si repasovat xenony, nasadil zpět a nefungule nakápění. VAG nehlásí žádnou chybu, vše špale až ke světlám a ...naklápění nejde. Kdo mi pomůže , jsem už zoufalý děkuji za jakoukoliv radu.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: nefunguje naklápění originál xenon. světel

Příspěvek od michall »

Zkoušel jsi test akčních členů? Jeden z nich je tuším test naklápění levého a pravého světla. Tak otestuješ funkci samotných "motorků" naklápění. Vadné motorky nejspíš diagnostika neodhalí, takže buďto dáš místo nich jiné nebo je otestuješ na jiném autě nebo si zbastlíš "testítko" http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=3067596#p3067596" onclick="window.open(this.href);return false; .
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Otečko19
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 05.09.2016 06:40
Bydliště: Novojičínsko

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: nefunguje naklápění originál xenon. světel

Příspěvek od Otečko19 »

michall píše:Zkoušel jsi test akčních členů? Jeden z nich je tuším test naklápění levého a pravého světla. Tak otestuješ funkci samotných "motorků" naklápění. Vadné motorky nejspíš diagnostika neodhalí, takže buďto dáš místo nich jiné nebo je otestuješ na jiném autě nebo si zbastlíš "testítko" http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=3067596#p3067596" onclick="window.open(this.href);return false; .
...přes počítač vše funguje,světla pěkně naklápějí. Po odpojení z počítače nic bez odezvy. Kde je zakopaný pes ???

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: nefunguje naklápění originál xenon. světel

Příspěvek od michall »

Nemám to kde zkusit, ale ještě by tam někde v měřených hodnotách mohl být signál z předního a zadního snímače zatížení nápravy. Když teda zatížíš auto, hodnota by se měla změnit. Příp. mrkni, jestli jsou snímače funkční.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“