Drnčí klima

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
sr1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 07.02.2013 14:25

Drnčí klima

Příspěvek od sr1 »

zdarec,mam vw golf4 tdi climatronic a stává se mi po spuštění klimi že začne hlasitě drnčet jako když drhne ventilátor a kolísají otáčky.Když sáhnu na tlak.spínač tak cítím jak vybruje a na diagnostice to napsalo regulátor míseni vzduchu,jinak klima chladí jen ty divné zvuky :cry:

srumiQ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 29.08.2012 19:57

Re: Drnčí klima

Příspěvek od srumiQ »

a na kolik to jede? me to drnčí od 4. čárky nahoru.

sr1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 07.02.2013 14:25

Re: Drnčí klima

Příspěvek od sr1 »

to drnčí pořád stejně na 1 čárku i na 2,3,4,5 a když se z autem rozjedu tak to nekdy stichne nekdy ne,nekdy je to behem jízdy v pohodě,ale z ničeho nic to začne drnčet znovu jak kdy,ale řekl bych že to drnčí jen když jsou větší teploty(28stupňů a víc)jinak to nedělá.

Uživatelský avatar
paprika44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 16.09.2012 21:08

Re: Drnčí klima

Příspěvek od paprika44 »

Zkus se podívat na ventilátory, jestli při chodu nechytají o tu hadici s kovovým opletem od klimy ..... já se také divil co to je za divný zvuk a pak jsem přišel na to, že mi ventilátorové lopatky chytaly o hadici ...
Golf IV 1.4 16v AHW r.v. 98/99 modrá metla ---- Brzdy Brembo MAX, Sport. volant Top Drive Victor, Simota sportovní sání, Cesam Sport 205/45 R16, sportovní pružiny 35/25mm

sr1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 07.02.2013 14:25

Re: Drnčí klima

Příspěvek od sr1 »

bohužel o hadici to nebere

sr1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 07.02.2013 14:25

Re: Drnčí klima

Příspěvek od sr1 »

a ten regulátor mísení vzduchu najdu kde?to mi napsala diagnostika jako sporadickou chybu

ondrej92
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 12.05.2012 11:40
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Drnčí klima

Příspěvek od ondrej92 »

Mám stejný problém, když zapnu klimu tak to drnčí, klepe apod., ale připadá mi že když přidám plyn tak to přestane, ale jak se dostanu na volnoběh tak to drnčí. Servisman mi říkal že mám jít na diagnostiku s klimou jestli mám dost média, případně správně natlakováno. Pokud by nebyl problém v tom, tak prý odchází klimakompress.

Uživatelský avatar
sakytu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 10.11.2009 18:39
Bydliště: SVWK/ Zlate Moravce / Nitra

Re: Drnčí klima

Příspěvek od sakytu »

zeby sponovak drazkovaneho remena :wink:
ked sa remen viac zatazi kompresorom tak viac vibruje a tlmic vybracii (sponovak) ktory je po smrti s tym nic neurobi... ked ho budes menit tak rovno aj remen a pozri aj volnobezku alternatora ci sa toci len na jednu stranu :drinks:
VW Golf IV Variant 1,9TDI ALH -> EGR-off + TT puky+ Jednohmota+HDS57+VR6+ Dlhy 5Qalt + 312mm ATE v predu + ATE v zadu + FB Sprint 764 + Chip by TDIFun-> 106kW/145PS/351Nm

sr1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 07.02.2013 14:25

Re: Drnčí klima

Příspěvek od sr1 »

Vše mám nové vč.altíku

Uživatelský avatar
Rabbitic
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 202
Registrován: 31.05.2012 15:42
Bydliště: Brno a Kyjov

Re: Drnčí klima

Příspěvek od Rabbitic »

Kluci stejny problem + novy poznatek zastavim vypnu klimu v tomto vedru se rozjede ventylator vody a stejny zvuk se obeví jak to co to dela s klimou dotoči se ventilator a zase vse jede jak ma jak poznam že je šponovak spatny ?
Vw Bora Variant TDI

ondrej92
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 12.05.2012 11:40
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Drnčí klima

Příspěvek od ondrej92 »

Rabbitic píše:Kluci stejny problem + novy poznatek zastavim vypnu klimu v tomto vedru se rozjede ventylator vody a stejny zvuk se obeví jak to co to dela s klimou dotoči se ventilator a zase vse jede jak ma jak poznam že je šponovak spatny ?
Mi po vypnuti klimy to pisti cca 1-2s. Takový zvuk píštaly.

ondrej92
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 12.05.2012 11:40
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Drnčí klima

Příspěvek od ondrej92 »

sakytu píše:zeby sponovak drazkovaneho remena :wink:
ked sa remen viac zatazi kompresorom tak viac vibruje a tlmic vybracii (sponovak) ktory je po smrti s tym nic neurobi... ked ho budes menit tak rovno aj remen a pozri aj volnobezku alternatora ci sa toci len na jednu stranu :drinks:
Jak poznam ze napinak je po smrti?

Od zimy jak startuju studeny motor tak chvilku pisti, mechanik rikal ze to je klinovym remenem a napinakem. Takze muj problem by vyresila vymena napinaku a klinoveho remene?

sr1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 07.02.2013 14:25

Re: Drnčí klima

Příspěvek od sr1 »

problém vyřešen,ucházela mi klima od chladiče tak jsem jej vyměnil a doplna naplnil a vše je ok

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“