climatronic pomoc blika komplet displej

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

gajdy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 26.05.2013 00:09

Re: climatronic pomoc blika komplet displej

Příspěvek od gajdy »

Zkousel jsem zapnout motor clima je pustena hlavni ventilator jede ale ten vedlejsí maly se netoci cim to muze byt? A popripade cena opravy? Dik

Sedlo01
Závodník
Závodník
Příspěvky: 625
Registrován: 02.09.2012 13:32
Bydliště: České Budějovice

Re: climatronic pomoc blika komplet displej

Příspěvek od Sedlo01 »

Koukal jsem do faq ale muj kod jsem tam nenasel i google kupodivu mlci. Co je chyba 31800?
Passat B5.5 variant Highline, 9/2001, 1.9TDI-PD AVF 4motion @ GaragePower by Lubosk, FMIC, EGR OFF, KAT OFF, hybrid GT1752V, jednohmota s HDS
Obrázek Spotřeba VOLKSWAGEN Passat B5,5 1.9 TDI 96 kW / 130 HP

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: climatronic pomoc blika komplet displej

Příspěvek od pohodarkajik »

chybu 31800 jsem nenase ani ve visu, jinak ohledne blikajici klimi, nejspis bude prazdna, ale pro urceni zavady to chce diagnostiku, blikani znamena, ze klima nefunguje, me to v tehlech vedrech delal spatny ventilator na klimu, mel jsem uplne obrousene uhliky, vymena za nove a funguje to :-)

Sedlo01
Závodník
Závodník
Příspěvky: 625
Registrován: 02.09.2012 13:32
Bydliště: České Budějovice

Re: climatronic pomoc blika komplet displej

Příspěvek od Sedlo01 »

No fakt na climatroniku to psalo chybu 318 00, ted sedim zrovna u mechose a ten kram z toho vytahl jen 480g media misto 600g tak to snad byla jen chyba malo media.
Passat B5.5 variant Highline, 9/2001, 1.9TDI-PD AVF 4motion @ GaragePower by Lubosk, FMIC, EGR OFF, KAT OFF, hybrid GT1752V, jednohmota s HDS
Obrázek Spotřeba VOLKSWAGEN Passat B5,5 1.9 TDI 96 kW / 130 HP

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: climatronic pomoc blika komplet displej

Příspěvek od pohodarkajik »

tu chybu jsem teda taky nikde nenasel, je to chyba co ukazuje na climatroniku nebo co vypisuje VAG ? jinak malo chladiva muze zpusobovat nefunkcnost klimy

Sedlo01
Závodník
Závodník
Příspěvky: 625
Registrován: 02.09.2012 13:32
Bydliště: České Budějovice

Re: climatronic pomoc blika komplet displej

Příspěvek od Sedlo01 »

ukazuje to climatronik, klima fungovala jen v tihle vedrech se mi zdálo že málo chladí, tak jsem s tim dojel za tim mechošem a ten z toho vytáhl málo média. Nevim jestli to má dělat normálně a jestli to s tim nějak souvisí ale když třeba stojim na světlech tak je na otáčkách vidět, že se kompresor cyklicky cca po 5s vypíná a zapíná, ale z výdechů šel vzduch studenej, tak nevim no.
Passat B5.5 variant Highline, 9/2001, 1.9TDI-PD AVF 4motion @ GaragePower by Lubosk, FMIC, EGR OFF, KAT OFF, hybrid GT1752V, jednohmota s HDS
Obrázek Spotřeba VOLKSWAGEN Passat B5,5 1.9 TDI 96 kW / 130 HP

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: climatronic pomoc blika komplet displej

Příspěvek od majkl1 »

Vymaž paměť závad.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Sedlo01
Závodník
Závodník
Příspěvky: 625
Registrován: 02.09.2012 13:32
Bydliště: České Budějovice

Re: climatronic pomoc blika komplet displej

Příspěvek od Sedlo01 »

A to se dělá jak? Z toho debilního překladu jsem nepochopil jestli to tam je napsaný nebo ne. Nebo se to musí vymazat přes vag? Jestli jo tak mi prosimtě dej návod já s ním skoro vůbec neumím.
Passat B5.5 variant Highline, 9/2001, 1.9TDI-PD AVF 4motion @ GaragePower by Lubosk, FMIC, EGR OFF, KAT OFF, hybrid GT1752V, jednohmota s HDS
Obrázek Spotřeba VOLKSWAGEN Passat B5,5 1.9 TDI 96 kW / 130 HP

Uživatelský avatar
Milhaus_01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 15.05.2011 12:04

Re: climatronic pomoc blika komplet displej

Příspěvek od Milhaus_01 »

Čau. Taky mi dnes climatronic zablikal a píše to chybu 318 00. Strejda google poradil, že to je chyba tlakového čidla. Já když pustím klimu, stojím na místě tak kompresor normálně spíná/rozpíná, ale ventilátor (elektrický) se mi netočí a chladí to nic moc. To asi není dobře že?? Klima je naplňovaná nedavno.

Tady jeden odkaz...
http://www.passatworld.com/forums/42-vo ... -00-a.html" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Passat Variant, 1.9TDI 96kW AVF, 2004

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: climatronic pomoc blika komplet displej

Příspěvek od pohodarkajik »

zkus vetrak natvrdo pripojit k baterii, pokud se nebude tocit, budou spatne uhliky, alespon ja to tak mel, koupil jsem nejaky podobny v mototechne, vymenil a uz to dva roky maka, oprava zabrala cca hodku casu a 50,- klima pritom normalne valila, jen kdyz jsem stal, tak to nechladilo tolik

Uživatelský avatar
Milhaus_01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 15.05.2011 12:04

Re: climatronic pomoc blika komplet displej

Příspěvek od Milhaus_01 »

Hele to asi bude můj problém. Ještě zkusím jak řikáš připojit to na přímo. Jde ten větrák vyndat aniž by musel předek dolu?
VW Passat Variant, 1.9TDI 96kW AVF, 2004

Uživatelský avatar
Milhaus_01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 15.05.2011 12:04

Re: climatronic pomoc blika komplet displej

Příspěvek od Milhaus_01 »

Teď když jsem ještě jednou navštívil Google tak tam je tahle chyba spojovaná i s ventilátorem chladiče. Mohlo by to být ono. Uvidíme. :-)
VW Passat Variant, 1.9TDI 96kW AVF, 2004

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: climatronic pomoc blika komplet displej

Příspěvek od pohodarkajik »

navod na opravu jsem prevzal z FAQ :-) jen ja jsem teda delal vse z vrchu, kryt zespoda jsem nesundaval :-) uhliky nemusis mit uplne presny, drzaky na ne jsou ze slabejch plisku, daj se naohybat, ja tam mam myslim uhliky z altiku ze 120ky :-)

Oprava el.ventilátoru sahary (klimatizace) výměna uhlíků

Postup je pro motor 1.9 TDi 96kW AVF B5.5 r.2003, ale bude asi sedět i pro ostatní

1. zjistíme, že se jedná skutečně o vadu ventilátoru tzn.pustíme klimu a cca po 1 minutě ostrými měřícími hroty multimetru nabodneme červený a hnědý kabel shora na větráku viditelný. Pokud je naměřeno napětí přistoupíme k demontáži.
2. odšroubujeme náustek sání (3 šroubky) a pod ním má větrák 1 šroubek na horním úchytu. Po vyšroubování lze celý větrák pootočit do leva a oddělit. Kabel vede v příchytkách pod hlavním větrákem motoru až k nádobce hydraulického oleje pro servo. Tam najdeme i konektor. Abychom se dostali na příchytky, musíme povolit a vyvěsit krycí spodní plast pod motorem a strčit ruku pod nárazník (spojler) shora je málo místa. Větrák vyjmeme i s kabelem (cca 1m délka) a konektor podstrčíme pod příčkou zámku kapoty.
3. větrákem otočíme. Pokud je přidřený nebo jsou ložiska KO nemá ho cenu rozebírat a sháníme jiný. Pokud se volně točí jsou krátké uhlíky a přistoupíme k rozebrání. Sejmeme vrtuli tak, že povolíme matku M5 :!: POZOR MÁ LEVÝ ZÁVIT :!:
4. povolíme 3 matky M6 a přeštípneme zášprcku (plastový pásek utahovací) a máme samotný motor. Zadní víko motoru je zapertlováno na 6ti místech. Použil jsem ostré štípací kleště a pertly "stáhnul k sobě". Jemným klepáním na okraj zadního víka mezi úchyty jsem víko vyklepl. Z motoru se sype velmi jemný grafitový prach ze starých uhlíků. Nedoporučuju toto dělat doma, ale v dílně v montérkách a mít po ruce vysavač.
5. pod víkem je plastový držák uhlíků. Ten vyjmeme i s kabelem. Na hřídel rotoru našroubujeme matku M5 (levý zavit) a jemným poklepáním vyrazíme rotor z předního kuličkového ložiska. Zkontrolujeme vinutí, očucháme zda neshořelo a stočíme (jen líznout) na soustruhu příp. ve vrtačce jemným smirkem kolektor (komutátor).
6. ze čtyř držáků, odehnutím zadní stěny, vytáhneme pružiny a odstraníme zbytky starých uhlíků, vložíme nové uhlíky(rozměr 6,8 x 7,9 x 13,5mm s lankem do boku) měděná lanka připájíme páječkou na místa původních, již odtržených :!: Pozor aby lanka nenasála moc cínu a neztvrdla :!: chce to méně tavidla (použil jsem F1)
7. můžeme začít s montáží. Nejprve nasuneme rotor do statoru (předního ložiska) pak nasadíme plastové čelo s uhlíky (jeden po druhém zatlačit až budou všechny sedět na kolektoru) :!: díl s uhlíky má zámek, pokud ho otočíme jinak, obrátí se směr otáčení motoru :!:
8. do samomazného kluzného zadního ložiska :!: nesmíme dát vaselínu :!: ta by ho zničila. Toto futro se maže pouze olejíčkem např.na jízdní kola. Dal jsem jednu kapku i na přední kuličkové.
9. můžeme nasadit zadní víko motoru. Po zacvaknutí na doraz jsem motorem otočil a pak zkušebně připojil na +12V. Cukl se, což bylo dobré znamení. Jelikož pertly už nelze obnovit, tak jsem víko v místech pertlů přiletoval, původně jsem chtěl použít malé samořezné šroubky a čelo přišroubovat, ale bál jsem se zkratu nebo poškození vinutí. Použil jsem pájecí kapalinu na nerez, dobře očistil místa spojů a 150W páječkou zaletoval. Pokud je to dobře obroušené a čisté ani není potřeba to dlouho ohřívat. Cín se chytil hned.
10. motor jsem připojil na +12V. Dá se udržet v ruce. Má příkon 300W tzn.nějakých 25A, tak na to pamatujte a podle toho volte drát :!: Zvonková dvojlinka se vám rozsvítí jak žárovka :!:
11. namontoval jsem motor zpět do držáku (3 matky M6) a nasadil vrtuli :!: má osazení a musí zapadnout na hřídel :!: zašroubovat matku M5 (levý závit)
12. montáž do auta je opačná a je zbytečné jí rozepisovat
13. hodně radosti s funkční klimou a nižší spotřebou, protože kompressor už má méně práce neb se médium stíhá ochlazovat :wink:

Uživatelský avatar
Milhaus_01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 15.05.2011 12:04

Re: climatronic pomoc blika komplet displej

Příspěvek od Milhaus_01 »

Zkouška na přímo potvrdila zavadu na ventilátoru. Zítra ho vyndám a kouknu jestli jespálený nebo postačí vyměnit uhlíky. Díky za radu a za návod => pohodarkajik! :-)
VW Passat Variant, 1.9TDI 96kW AVF, 2004

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: climatronic pomoc blika komplet displej

Příspěvek od pohodarkajik »

tak to budes mit to stejny co mel ja, takze oprava par korun a vali to :-) jen aby nebyli loziska pridreny, to je pak na novej motor no, ale jestli se ti volne toci, je to v cajku, jen novy uliky a jedes :-)

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“