Vytlumení interiéru

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
BoriPP
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 25.09.2012 16:21
Bydliště: Poprad, Slovakia

Vytlumení interiéru

Příspěvek od BoriPP »

Chlapi, potrebujem poradiť ohľadom vytlmenia interiéru na mojom Passíku B5.5 variant. Mám celokožený interiér a auto pri otrasoch praskne raz tam, raz tam.

Riešili ste toto niekto? Pretože aj pri istých otáčkach a teda vibráciách od motora interiér rezonuje. Úchyty pod palubkou som vymenil, takže palubná doska je OK. Ide mi skôr o tapacíre, dverí a tie plasty v kufri.

Ďakujem za rady.

Uživatelský avatar
los.negros
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2994
Registrován: 21.06.2008 11:28
Bydliště: Úvaly, Praha-východ
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytlumení interiéru

Příspěvek od los.negros »

A chceš tlumit i kvůli hudbě, nebo opravdu jen pro zmenšení hluku z exterieru? Pokud to druhý, tak kup tak 12 desek STP Silver, odstroj si tapecy, nalep je na vnější plechy a na tapecy zevnitř, mělo by to dost pomoc, protože to tim STPčkem zpevníš a nebude se to tolik kroutit při přejezdech nerovností. Pokud bys chtěl podrobnonější info s fotkama, doporučuju navštívit ahifi.cz
:999: 16.-18.8.2013 - 8. VW Golf meeting Podrouzek 2013 :999:
You can sleep in your car but you can't race your house!

BoriPP
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 25.09.2012 16:21
Bydliště: Poprad, Slovakia

Re: Vytlumení interiéru

Příspěvek od BoriPP »

Výborne, niečo také som hľadal. A ako dám preč tapec v kufri a čalunenie? Tam by som to nalepil tiež asi.

Sedlo01
Závodník
Závodník
Příspěvky: 625
Registrován: 02.09.2012 13:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Vytlumení interiéru

Příspěvek od Sedlo01 »

Fíha, taky jsem si to chtěl udělat, jenže při polepení celýho auta toudle pěnou se nedoplatim. neni nějaká levnější varianta?
Passat B5.5 variant Highline, 9/2001, 1.9TDI-PD AVF 4motion @ GaragePower by Lubosk, FMIC, EGR OFF, KAT OFF, hybrid GT1752V, jednohmota s HDS
Obrázek Spotřeba VOLKSWAGEN Passat B5,5 1.9 TDI 96 kW / 130 HP

Uživatelský avatar
los.negros
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2994
Registrován: 21.06.2008 11:28
Bydliště: Úvaly, Praha-východ
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytlumení interiéru

Příspěvek od los.negros »

Existují i levnější varianty, ale většinou jde o slabší a míň pevný materiály, takže ten výsledek nemusí bejt ani zdaleka tak dobrej. Ten STP Silver je super v poměru cena/výkon. Slyšel jsem vytlumenej plechovej kýbl pomocí STP Silver, ve kterym byl woofer a potom bez vytlumení, a ten rozdíl si ani nedovedete představit. Jinak celý auto dělat nemá smysl, Na odhlučnění stačí ty dveře, tapecy a případně rozebrat tapec v kufru, sundat koberce a vylepit podlahu v kufru, aby ti nešel dovnitř hluk od koncovek výfuku. A ještě bych možná doporučil použít tohle na vytlumení kapoty motoru: http://www.ahifi.cz/sinus-live-akustick ... a-dsm.html
:999: 16.-18.8.2013 - 8. VW Golf meeting Podrouzek 2013 :999:
You can sleep in your car but you can't race your house!

Uživatelský avatar
wrot
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 17.11.2009 17:00
Bydliště: Zličín blízké okolí

Re: Vytlumení interiéru

Příspěvek od wrot »

Sedlo01 píše:Fíha, taky jsem si to chtěl udělat, jenže při polepení celýho auta toudle pěnou se nedoplatim. neni nějaká levnější varianta?
je to brutus ale mužeš zkusit kaučuk ve spreji na podvozek :tongue: ale co to udělá to netuším ale ty desky jsou o hodně lepčí ja častečně polepoval dveře kvuli vybracím když jsem dával nové repro a je to trochu znát ale také mně odradila cena na odhlučnění celého auta

DaveA3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 01.05.2009 13:18

Re: Vytlumení interiéru

Příspěvek od DaveA3 »

Tlumení je Drahá sranda ale dost to pomáhá, :D http://www.tlumicimaterial.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; mrkni sem, třebas tam objevíš něco co se ti nebude zdát tak drahé :) Jinak na odhlučnění stačí jak již je zde psáno vytlumit dveře, podběhy, a podlahu a trochu zpevnit střechu :)

kuky.kak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 12.10.2017 15:11

Re: Vytlumení interiéru

Příspěvek od kuky.kak »

No jo no, za kvalitu se hold platí, ale po té, co jsem si odhlučnění nechal udělat ve svém autě ( reference tady: https://www.2din.cz/odhlucneni-auta-2/ ) tak jsem pochopil, že při mém častém ježdění po "kvalitních" českých silnicích, je ticho ve vozidle příjemnou změnou. Tudíž, pokud jezdíte často na velké vzdálenosti, pak do odhlučnění jistě investujte, stojí to za to :)

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“