komfortka + identifikace krabicky

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
laďous
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 19.10.2012 19:15
Bydliště: Moravopražan

komfortka + identifikace krabicky

Příspěvek od laďous »

Zdravim chlapaci, prosim o identifikaci cerne krabicky na prvnim obrazku - je to pod ridicovou sedackou.

Dalsi dotaz mam co vsechno umi a o co vsechno se da rozsirit komfortka na dalsim obrazku + motorek oken. Je instalovana v Pasiku rv. 1999/10 AFN.

Pak mam jeste dotaz.
Po zamceni mi blika osvetleni vnitrku jak stroboskop a obcas se spusti origo alarm a pri odemceni svetylka nezhasnou, jen po urcitem intervalu pozhasne a hned se zase rozsviti. Po otoceni klicku v zapalovani zasnou.
Vsechny spodni svetylka ve dverich funguji - otevru sviti, zavru- zasnou (zkouseno na otevrenych dverich, tak to jde videt).
Po odpojeni patice v L.Z. dverich v husim krku vse ok. Zamika, osvetleni funguje jak ma a alarm drzi pi.u .
Po zapojeni patice a demontazi spodniho svetla v tech samich dverich alarm spusti - je to O.K.? Kabely "jen" v techto dverich jsem vsechny propipal i se zamkem a jsou o.k.
Komfortka - sucho, kabeli na pohled ok, jen mela jeden studenak- po oprave mi zacal jit dojezd oken po klicku.
Pujde mi propipat od patice dveri po komfortku oranzovo zeleny a myslim oranzovo zluty, nebo je to propojeny na vsechny jednotky ve dverich a bude to pipat pokazde i kdyz bude nekde preruseny ?
Budu to promerovat az v utery, ted na to neni vubec casu a hlavne neni kde.

Dik za pripadne odpovedi borci a at nam pekelnosti slouzi :drinks:
Přílohy
co to je?
co to je?
komfortka
komfortka
motorek oken
motorek oken
Passat 1.9TDI 81kw
Obrázek

Uživatelský avatar
sprty
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 13.04.2009 22:53
Bydliště: Litvínov

Re: komfortka + identifikace krabicky

Příspěvek od sprty »

Ta černá krabička o které mluvíš je nárazové čidlo bočního Airbagu hlavně ho nepropípávej :mrgreen: . A pokud ti takto zlobí světlo, a po odpojení L.Z. dveří je to OK tak hledej chybu tam, spíš bych se podíval na elektroniku zámku ve dveřích vyndej zámek a vsadil bych nato že budeš mít buď špatné čidlo zámku, nebo bude vypadlé z patice i proto ti problikává stropní světlo a spouští se alarm. A jestli chceš propípat tu točenou oranžovou dvoulinku tak ti měřák bude zvonit u všech dveří. Jsou spojený ve svazku dohromady jinak se jedná o vedení CAN. Pokud by ti toto nechodilo, myslím že by ti nešlo stahovat okno a VAG by ti hlásil chybu. Jak jsem psal, podívej se na zámek tam hledej chybu.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: komfortka + identifikace krabicky

Příspěvek od majkl1 »

Máš obyč žárovky nebo diody?
Zkontroluj diodu ve spodním světýlku dveří (hned vedle žárovky) zda není proražená.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
laďous
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 19.10.2012 19:15
Bydliště: Moravopražan

Re: komfortka + identifikace krabicky

Příspěvek od laďous »

sprty
- zamek jsem mel veknu i rozkuchany, tam je vse ok, + propipane vsechny kabely co jsou na stahovacce. No jeste ze sem se v te krabicce nehrabal jak to mam ve zvyku :D Diky za objasneni

majkl1
- mam tam klasa zarovky. Pasik je fajn, ale prijde mi to zbytecne el. slozite udelany, odejde zarovka a nefunguje pul auta

Dnes jdu na VAGinu, tak uvidime. Jo a u komfortky bylo uplne sucho a zadny pretrhany, nebo odpojeny draty, jedine ze by to bylo prerusene po ceste z komfortky do patice zadnich dveri. Ted uz vim ze je to CAN a ze to nepropipam :D tak se zamerim na ty ostatni dratky z patice. Procital jsem toho tady hodne, ale kazdej druhej ma spatnej mikrospinac ( vecne tema - pomoc nesviti mi svetylko :D ) a ti dalsi viditelne prerusene draty.
Passat 1.9TDI 81kw
Obrázek

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: komfortka + identifikace krabicky

Příspěvek od majkl1 »

Tu diodu jsi kontroloval?
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
laďous
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 19.10.2012 19:15
Bydliště: Moravopražan

Re: komfortka + identifikace krabicky

Příspěvek od laďous »

Jeste ne, nebyl cas, vercajk a tak. Vikend jsem cestoval Praha - Morava a zpet. Zitra po praci to snad klapne a budu mit cas to dat cele do kupy. Diag vypsala nejake chyby, ale bylo to spis z toho jak se to odpojovalo a zkouselo. Dam vedet jak jsem pochodil a diodu taky ocihnu :taunt:
Passat 1.9TDI 81kw
Obrázek

Uživatelský avatar
laďous
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 19.10.2012 19:15
Bydliště: Moravopražan

Re: komfortka + identifikace krabicky

Příspěvek od laďous »

Dioda vymenena za jinou, pac byla spatna. Jsem uz z te el. na mrtvici. Vypada to, ze je to nekde kolem svorkovnice v B sloupku, jak smerem do dveri, tak smerem do komfortky. Dvere se obcas zamknou do schift lock a nekdy ne. Vetsinou se po otevreni dveri rozsviti vnitrni osvetleni, ale nekdy ne. Tam kde to vypadalo ze je preruseny kabel, tak jsem to odizoloval - zbytecne. nevite nekdo po jakym kabelu jit. Uz vypada ze vim ktery kabel to dela a kdyz po nem jdu, tak zjistim ze mam velkou pi.u a ne pricinu, protoze to zacne delat zase. Uz nesviti ani svetlo ve dverich - porad. Je tu nekdo, kdo vi ktere kabely z tech zadnich levich dveri jsou v patici komfortky? jde mi o patici ( modra , hneda) a cislo na patici, popr. barvu kabelu. To jeste nezminuju ze mi prestala jit dalka, tak jsem vymenil baterky a nic, proste mrtvo a kdyz jsem to zkousel nakodovat stylem strceni do zamku, 3x odemcit, vytahnout klic, zmacknout a drzet zamikani, 3x zmacknout odemcit, po tomhle ma prej 5x zablikat klic ( me ne, nemam diodu) a 3x dioda ve dverich, ale ta je uplne mrtva. Tak to asi vypada ze je v prdeli klic co ?
Vsem diky a mojim nervum zdar :taunt:
Passat 1.9TDI 81kw
Obrázek

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: komfortka + identifikace krabicky

Příspěvek od majkl1 »

Jeden štekr je audio, druhý je komfortní systém. V tom máš 4 kabely. Dva tlusté (barvy nevím, ale asi hnědý a červený?) ty jsou napájení a kostra a pak dva tenčí a to CAN vedení a tam bude problém. Tyto dva kabely se před komfortkou tuším spojují s dalšími páry od ostatních dveří. Pokud tyto kabely budou v pořádku, pak je chyba v zámku, případně v řj dveří. Podrobnou diagnostikou sledováním jednotlivých spínačů by se na to dalo přijít. Pokud by chybu vykazovali jen konkrétní spínače, je chyba v zámku, pokud by se signál měnil z různých spínačů, byla by chyba v kabeláži ke komfortce.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
laďous
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 19.10.2012 19:15
Bydliště: Moravopražan

Re: komfortka + identifikace krabicky

Příspěvek od laďous »

taky si trochu myslim ze to bude v tech Can kabelech (tenke zamotane), bude vadit kdyz je treba prerusim u komfortky a pak je zase spojim? Treba pajkou ci konektorem, nebo jsou delany na nejakej danej odpor a ja to treba pajenim poseru. Nebo bych rovnou natahl nove kabely, vadil by treba trochu jinaci prumer kabelu ? Nemam tu ted nikoho s Vagem a hlavne nikoho kdo vi kam presne vlist. Jinak je tam jeste 2x cerveno cernej, myslim ze je na svetlo ve dverich.
:taunt:
Passat 1.9TDI 81kw
Obrázek

Uživatelský avatar
laďous
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 19.10.2012 19:15
Bydliště: Moravopražan

Re: komfortka + identifikace krabicky

Příspěvek od laďous »

Vim ze je to lama dotaz, ale pro me dulezity. S el. kamos nejsem, tak se radsi ptam a potrebuji odpoved na predchozi otazku prosim.
Passat 1.9TDI 81kw
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“