AUDIO: poraďte, jaké rádio na CD/MP3

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: AUDIO: poraďte, jaké rádio na CD/MP3

Příspěvek od jenda »

nějaké info zde: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=27&t=115576" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

Uživatelský avatar
Torrman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 22.06.2011 19:43
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: AUDIO: poraďte, jaké rádio na CD/MP3

Příspěvek od Torrman »

zdravim, mate někdo zkušenosti s těmahle kouskama??http://aukro.cz/akce-autoradio-dvd-7lcd ... 42839.html
IV 1.9 TDi PD 110 kW

DJ Rodrigez
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 23.10.2011 22:56

Re: AUDIO: poraďte, jaké rádio na CD/MP3

Příspěvek od DJ Rodrigez »

Zdravím, čo sa týka Pioneeru tak aj z tej DJskej stranky je pravda že je to kvalita ale to som odbočil, mal som pioneer bolo to asi naj čo som mal ale som si ho sam zničil nechtiac, hrá podľa motora teraz, nemá ešte USB vstup, neviem či sa oplati to dať opravovať je to model: DEH1120MP - neviem čo s ním mám robiť, v bývalom aute som mal ALPINE model už neviem ale tak do 100eur stal nový, za tie prachy to hralo slušne

Teraz v sharane zatiaľ nemám nič a rozmýšlam čo kúpiť, podmienka je USB a asi výstup 4XRCA (na zosik) a diaľkové ovládanie - nejaký alpine,pioneer, kenwood

AUTOHIFI nie je moja parketa, PAčko už hej tak sa vas budem pýtať

no zaujalo ma aj toto http://www.lg.com/sk/tv-audio-video/aut ... F900UR.jsp ma to 4xRCA, vstup na cuvaciu kameru, DO, avšak asi MOSFETovy vystup bude oničom ale ked ma 4xRCA a dam tam nejaký zosik tak by to hrať mohlo, na druhej strane neviem či tá malá obrazovka má význam ked to rádio je tak úplne dole, bude sa na to asi aj tak blbo dívať

Taky paadox že: mám kúpiť 130eurove radio a k tomu zosik, alebo mam kupit 300eurove raduidio z lepším MOSFETom a nekupovať zosík? Neviem čo potrebujem, viem len to že dopredu chcem komponenty a dozadu takisto
VW Šarkan 4/98 AFN 81kW 1.9.TDI

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: AUDIO: poraďte, jaké rádio na CD/MP3

Příspěvek od hiero »

rozmyslal som ako pustat mp3 a ine formaty cez moju starucku Gammu tak som pozeral po nejakych menicoch co sa tvaria ako cd changer tie su vsak dost drahe, fm transmiser som pouzival a to bola blbost az som nakoniec natrafil na toto radio Pionner http://www.hej.sk/autoradio-s-cd-pioneer-mvh-150ui/ a na zaklade uzivatelskych recenzii som ho kupil. stara Gamma isla von a Pionner dnu. Nastastie som tam mal ISO konektory takze so zapojenim nebol problem vsetko islo na prvy sup. Trosku som sa potrapil ako upevnit do originalneho plastu auta ramik od radia nakolko v plaste nie su otvory aby sa tam dali pozohybat pliesky ramika a vyrezavat otvori do plastu som nemal v plane. nakoniec som pouzil lepidlo Purex ktore pouzivam na lepenie mojich rc modelov plast v aute som zdrsnil naniesol purex a ramik vsunul do otvoru. Ja som ho nedal az na doraz lebo po osadeni radia to vyzeralo blbo lebo bolo potopene pod ovladacom klimatroniku takze som ho nechal vysunuty asi 1 cm. lepidlo funguje ako pur pena takze vsetko krasne spojila. po uschnuti som zbytky co presli otvormi ramiku odstranil aby islo radio vsunut. Musim povedat ze po zapnuti a nastaveni audio parametrov som skoro odpadol aky je to rozdiel v lepsom a to som si myslel ze Gamma hra celkom dobre. Recenzie pouzivatelov neklamali :mrgreen: myslim si ze za cenu 48,-€ som kupil vynikajuce radio... :smoke: a celkom dobre vyzera...
Přílohy
osadenie v aute
osadenie v aute

Uživatelský avatar
jackal
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Poltár, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: AUDIO: poraďte, jaké rádio na CD/MP3

Příspěvek od jackal »

hiero píše:rozmyslal som ako pustat mp3 a ine formaty cez moju starucku Gammu tak som pozeral po nejakych menicoch co sa tvaria ako cd changer tie su vsak dost drahe, fm transmiser som pouzival a to bola blbost az som nakoniec natrafil na toto radio Pionner http://www.hej.sk/autoradio-s-cd-pioneer-mvh-150ui/ a na zaklade uzivatelskych recenzii som ho kupil. stara Gamma isla von a Pionner dnu. Nastastie som tam mal ISO konektory takze so zapojenim nebol problem vsetko islo na prvy sup. Trosku som sa potrapil ako upevnit do originalneho plastu auta ramik od radia nakolko v plaste nie su otvory aby sa tam dali pozohybat pliesky ramika a vyrezavat otvori do plastu som nemal v plane. nakoniec som pouzil lepidlo Purex ktore pouzivam na lepenie mojich rc modelov plast v aute som zdrsnil naniesol purex a ramik vsunul do otvoru. Ja som ho nedal az na doraz lebo po osadeni radia to vyzeralo blbo lebo bolo potopene pod ovladacom klimatroniku takze som ho nechal vysunuty asi 1 cm. lepidlo funguje ako pur pena takze vsetko krasne spojila. po uschnuti som zbytky co presli otvormi ramiku odstranil aby islo radio vsunut. Musim povedat ze po zapnuti a nastaveni audio parametrov som skoro odpadol aky je to rozdiel v lepsom a to som si myslel ze Gamma hra celkom dobre. Recenzie pouzivatelov neklamali :mrgreen: myslim si ze za cenu 48,-€ som kupil vynikajuce radio... :smoke: a celkom dobre vyzera...
Pioneer je vynikajuca volba... ja ked som mal stary model F-Gal a vymenil som origo radio za Pio, nestacil som sa divit dobremu zvuku... inac Pio som mal vo viacerych autach VW a porovnaval som to s Kenw a Blaup a Pio si jednoznacne najlepsie sadlo s origo VW repro, ma najlepsi zvuk

momentalne mam farebnu MFD (ma vynikajuci zosilovac a s origo repro to celkom slusne hra) s mp3 emulatorom, ktory sa tvari ako CD menic a som max. spokojny... kvalita prehravanych mp3 zalezi od kvality mp3, ale mozem potvrdit ze mp3 s bitrate 192kbps a vyssie hraju uplne perfektne, ale ani 128kbps nie je na zahodenie ;-) FM transmiter je najhorsia volba, vobec nedoporucujem, ba priam zakazujem si ho kupovat :-)
S-Alh 2.0TDI 103kW CFFB, model 2014
EX: Sh 1.9 TDI 85kW AUY, 108,2 kW (147,1 PS) 352,6 Nm pri 1930 ot/min.
Alh 1.9 TDI 85kW, BVK, 2010
Sh 1.9 TDI 85kW, BVK, 2008
Sh 1.9 TDI 96kW, ASZ, 2006

DJ Rodrigez
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 23.10.2011 22:56

Re: AUDIO: poraďte, jaké rádio na CD/MP3

Příspěvek od DJ Rodrigez »

Ja by som povedal takto:

Začnem od najhoršieho k najlepšiemu - mal som už všetko:

SONY - zlé autorádio, sony nevie robit audio veci...no stále lepšie ako sencor a podobné lidl hračky + je to predražené
BLAUPUNKT - ako sa u nás hovorí ,,nemastné - neslané,, ničím ma neoslovilo - no lepšie ako sony, Blaupunkt už nie je čo býval, robievali najkvalitnejšie FM príjmače
KENWOOD - dobré autorádio, no mne osobne nesadlo, ale je fakt slušné, veľa tunerov ho používa
PIONEER - mnoho krát mi príde moc predražené a také moc vyčančančané - niekedy je menej viac (po dizajnovej stránke) zvukovo veľmi slušné
ALPINE - ja som skončil pri alpine - cena/vzhlad/funkcie/vykon/kvalita zvuku - nie je o čom, ja osobne jedine a už len ALPINE...zvukovo naň Pioneer nemá, nech sa hnevá na mňa kto chce

FM transsmiter - to sú totálne vyhodené peniaze, kravina ako mraky..

Čo sa týka MP3 - doporučujem sťahovať tie čo majú najvyšší bitrate a to je 320kbps - napríklad keď sťahujete z uložto, tak vám síce neukáže že koľko má daná mp3 bitrate ale zvyčajne najvyššiu kvalitu má tá mp3ka ktorá má najviac megabajtov, ako príklad: pesnička čo má cca 3minúty a 8MB veľkosť tak je tam predpoklad že má 320bitrate - keď to stiahnete vtedy sa to už dá overiť - ten zvuk v aute je už úplne inde potom, škoda je meniť rádia, repráky, káble keď tam pustíte mp3 čo má bitrate 128kbps - to je dobré tak do mobilu na slúchadlá
VW Šarkan 4/98 AFN 81kW 1.9.TDI

josif21
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 31.08.2013 08:02

Re: AUDIO: poraďte, jaké rádio na CD/MP3

Příspěvek od josif21 »

Zdarec. Mám Alhambru rv 2001 a sháním origo cd přehrávač místo toho kazeťáku, případně cd changer. Nechci tam dávat neorigo rádia, podle mě to kazí dojem z pěkné palubovky. Neví někdo o něčem? Díky za rady

DJ Rodrigez
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 23.10.2011 22:56

Re: AUDIO: poraďte, jaké rádio na CD/MP3

Příspěvek od DJ Rodrigez »

Ja si teraz nemôžem spomenúť..ale bolo vôbec ORIGINAL autoradio do 2001tky Alhambri na CDčka? Tam bol myslím len kazeťák a v kastlíku bol CDmenič ale nebral MP3...a to orginál rádio stálo za h...o, byť tebou šupnem tam autorádio ALPINE, vyber si model ktorý má podsvietenie také ako máš v aute a je to OK...myslím že máš oranžové/červené...máš tam aj USB, CD, dobre hrajúce FM rádio a aj najlacnejší ALPINE má super zvuk oproti iným autorádiám v tej istej cenovej kategórií. Toľko moja rada, všetko to už mám za sebou...
VW Šarkan 4/98 AFN 81kW 1.9.TDI

Uživatelský avatar
Rados sv
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 214
Registrován: 19.09.2009 21:38
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: AUDIO: poraďte, jaké rádio na CD/MP3

Příspěvek od Rados sv »

Do Sharana 03 jsem měnil RCD 200 mp3

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: AUDIO: poraďte, jaké rádio na CD/MP3

Příspěvek od the.max »

O tom Pioneeru jsem taky přemejšlel, je bez mechaniky, má ale USB, což je v pohodě. Jen mě štve, že to vypadá jak barevná hudba na kolotočích. To je ale problém dneska většiny autorádií, všechny svítěj jak Las Vegas.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“