ELEKTRO: jakou baterii na Sharana 1,9 TDI 115PS

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: ELEKTRO: jakou baterii na Sharana 1,9 TDI 115PS

Příspěvek od smolda »

A pokud tam nebudou rovnou špunty, budou stoprocentně pod deklem kterej pomocí šroubováku a nebo nože vyloupneš a ty špunty tam najdeš.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Julinaa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 30.09.2009 23:07
Bydliště: " HRADUBICE " konec D11

Re: ELEKTRO: jakou baterii na Sharana 1,9 TDI 115PS

Příspěvek od Julinaa »

Prohmatával jsem nálepku,ale na špunty pod ní to nevypadá,nějaký dekl na ní je,jenže to je nejspíš takovej ten systém co zadrží odpařený elektrolyt a zase to steče zpět.Šroubovákem jsem páčil,ale asi né dost dostatečně,bojím se,abych něco nevylomil.Vypadá to,že se do ní asi fakt neleze,nebo jen jednou a naposled.
Dneska ze zvědavosti jsem omrknul magické oko a bylo zelené,změřím napětí a nestačil jsem se divit,voltmetr ukazoval 12,17V.Zkusím nastartovat a úplně v pohodě,ani ten zatracenej pípák nepípal,že by byla baterie vybitá.
Nějak se mě to přestává líbit,pochopil bych napětí třeba 10,5V to by bylo jasný,že odešel článek,ale tohle? Ještě jí zkusím světlama asi trochu domlátit a vyzkouším jak se to bude tvářit s napětím cca 11,5-12V.
Nebo že už by se baterie nemohla dočkat jara? :D

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: ELEKTRO: jakou baterii na Sharana 1,9 TDI 115PS

Příspěvek od smolda »

No když se podíváš na počasí v minulých dnech, tak zjistíš že se otepluje. Z toho vyplývá že batrka bude asi tak za měsíc úplně jako nová a bude se i tak chovat :rofl:
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Julinaa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 30.09.2009 23:07
Bydliště: " HRADUBICE " konec D11

Re: ELEKTRO: jakou baterii na Sharana 1,9 TDI 115PS

Příspěvek od Julinaa »

Kašlu na ní,akorát mě zkouší co vydržím.Několik minut jsem jí ždímal světlama a plnejma otáčkama obou ventilátorů topení,když padlo napětí pod touto zátěží pod 11,6V tak jsem nažhavil se zapnutýma světlama a ventilátorama a ta potvora i s neřádem pípákem,kterej už asi radši mlčí naprosto bez problému motor natočila grrr :roll:
Takže se mi potvrdilo pravidlo- do ničeho nešťourej,když to funguje.

octan
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 13.05.2009 16:41
Bydliště: Zlín

Re: ELEKTRO: jakou baterii na Sharana 1,9 TDI 115PS

Příspěvek od octan »

Zdravím. Začíná mi slábnout baterie . Je stará něco přes tři roky a je to Varta Balck 90 Ah 720 A. Zdálo se mi to podivné, tak jsem se ptal v pár servisech a pořád častěji slýchám stejnou odpověď. Vartu nebrat, jsou to ty největší šmejdy.... už to dávno není co to bývalo. Co vy na to? Vzít teda něco jiného?... Přemýšlel jsem o Silver, ale nerad bych zase vyhodil pár tisíc do koše.

Uživatelský avatar
Maron
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 23.01.2008 06:08
Bydliště: Kladno

Re: ELEKTRO: jakou baterii na Sharana 1,9 TDI 115PS

Příspěvek od Maron »

Nazdar pánové,
mám dotaz na slušnou baterku. Mám dosud VMF 60038,41 100am, EN 850

Padla mi do oka tato:
Exide Premium 12V 100Ah 900A, EA1000... asi cca 2600,-
Co znamená to EA1000?
Díky za odpověd.
M

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: ELEKTRO: jakou baterii na Sharana 1,9 TDI 115PS

Příspěvek od kubenec »

octan píše:Zdravím. Začíná mi slábnout baterie . Je stará něco přes tři roky a je to Varta Balck 90 Ah 720 A. Zdálo se mi to podivné, tak jsem se ptal v pár servisech a pořád častěji slýchám stejnou odpověď. Vartu nebrat, jsou to ty největší šmejdy.... už to dávno není co to bývalo. Co vy na to? Vzít teda něco jiného?... Přemýšlel jsem o Silver, ale nerad bych zase vyhodil pár tisíc do koše.
Mám Varta Silver 74Ah tři roky a v zimě byla úplně v pohodě. Stala cca 2200,- Těd jsem jí vyděl http://www.battery-import.cz/varta-silv ... --12v--e38" onclick="window.open(this.href);return false; za 2000,-

volodja
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 16.12.2007 22:57
Bydliště: Bratislava

Re: ELEKTRO: jakou baterii na Sharana 1,9 TDI 115PS

Příspěvek od volodja »

Tiež mám Vartu Silver 74Ah, pracuje už 5 rokov a jediný krát sa vybila po cca 3 rokoch prevádzky, keď manželku raz ráno pri cca -20 st.C nenapadlo, že aj nafta môže tuhnúť a skúšala to dlho štartovať. A to ešte tá baterka bola taká statočná, že keď som prišiel poobede z roboty (oteplilo sa cca na -6 st.C), tak som to síce horko ťažko, ale natočil. Hneď som ju dobil a odvtedy ide ďalšie dva roky bez problémov. Preventívne ju dobíjam dvakrát do roka, hovorí sa, že to predlžuje životnosť batérie. A v tuhých zimách odvtedy tankujem naftu v Rakúsku, vraj má nižší bod tuhnutia. Cenu baterky si už nepamätám, bolo to už dávno :-).

Uživatelský avatar
Maron
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 23.01.2008 06:08
Bydliště: Kladno

Re: ELEKTRO: jakou baterii na Sharana 1,9 TDI 115PS

Příspěvek od Maron »

Často tady čtu, že máte nižší kapacitu než 100Ah...? Těch 75Ah je dostačující?

Já mám 100Ah a je to baterka, se kterou jsem auto přivezl z Německa.
Nyní asi slábne, protože málo točí palivové čerpadlo a hůře - déle se startuje. Pokud jsem to napojil u kamaráda na startovací zdroj "booster"- nastartovalo to o mnohem lépe.

Také se ozývá ten pípák- to znamená slabou baterku?
Tož- má to holka asi za sebou- je rv 07.

Julinaa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 30.09.2009 23:07
Bydliště: " HRADUBICE " konec D11

Re: ELEKTRO: jakou baterii na Sharana 1,9 TDI 115PS

Příspěvek od Julinaa »

Pokud se ti ozývá ten hnusnej pípák i mimo zimní sezónu,tak už je asi nejvyšší čas se porozhlédnout po jiné baterii.Ta potvora se totiž ozývá když při otočení klíčku padne napětí pod určitou kritickou hranici.
Maximálně jí zkusit pořádně dobít nízkým proudem a jezdit,nebo i zkusit změřit odběr hodinu stojícího auta.Jestli ti jí právě něco nevybíjí.
Odběr do 100mA je normální stav.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO: jakou baterii na Sharana 1,9 TDI 115PS

Příspěvek od michall »

Jen trochu odbočím - klidně si dejte do auta třeba tužkový baterky, vejdou se tam, POZOR na aku větší než 100Ah - mám tam 110Ah (takhle se mi auto vrátilo) a nevejde se tam. Tedy do jedničkových modelů možná ano (nemám jak zkusit), ale do dvojkových ne-e - na šířku vadí pístek kapoty!
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO: jakou baterii na Sharana 1,9 TDI 115PS

Příspěvek od BigBang »

já už mám pokřtěnej kaslík větší baterkou - utržená ta příčka k motoru (viz foto) :roll: urazit ruce někomu...

mám 2 roky vartu blue 82 Ah (?) start proud 740 A a přes zimu, když auto povětšinou přes tejden stojí, tak napojím nabíječku, která má udržovací funkci a jsem v pohodě... a to jsou žhavičky na pokraji smrti :mrgreen:
Přílohy
prickaaku.jpg
prickaaku.jpg (67.82 KiB) Zobrazeno 1914 x
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

MiloslavM
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 08.09.2011 23:55
Bydliště: okres Kladno

Re: ELEKTRO: jakou baterii na Sharana 1,9 TDI 115PS

Příspěvek od MiloslavM »

Ahoj, dobrá rada nad zlato...

prosím, mám baterku cca1,5roku a u mag.oka se mi stalo viz foto... a je pořát černé i po dobytí. Teď jsem musel po cca týdnu stání v garáži dobíjet, nenatočil jsem. jinak můj kilometrový nájezd se pohybuje cca 1500-2000Km na měsíc. změření odběru viz 2 hé foto. Voltmetr nastaven na hodnotu A 20m

Díky. Miloslav
Přílohy
defekt mag. oka.
defekt mag. oka.
IMG_20140203_121329.jpg
Miloslav: Touran Cross 2.0 TDi 103kw rv.09/2009
Prodáno: Sharan 1.9TDi 85kw rv.09/2000 Obrázek

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: ELEKTRO: jakou baterii na Sharana 1,9 TDI 115PS

Příspěvek od abeljozef »

Magicke oko je komercna blbost ktora o realnom stave baterie vobec nic nevypoveda.

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: ELEKTRO: jakou baterii na Sharana 1,9 TDI 115PS

Příspěvek od hiero »

to MiloslavM skus skontrolovat vysku elektrolytu a potom nabit....mozno je nizka hladina...

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“