KLIMA, NÁPLNĚ: problém s unikáním náplně, víčko

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Mošner Petr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 31.12.2012 13:37

Re: KLIMA, NÁPLNĚ: problém s unikáním náplně, víčko

Příspěvek od Mošner Petr »

dobrý den,nevite někdo jaký číslo ma relé na klimu.Nemužu to nikde dohledat,předem děkuji

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: KLIMA, NÁPLNĚ: problém s unikáním náplně, víčko

Příspěvek od Skyppy »

A na jakém "TRAKTORU" to je????
Co do požadavku doplnit typ a rok výroby auta?

vsochy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 15.06.2009 17:53

Re: KLIMA, NÁPLNĚ: problém s unikáním náplně, víčko

Příspěvek od vsochy »

Pod víčkem vysoušeče klimatizace (viz obr.) mám celou tu zátku i se segerovkou pěkně orezlou
klima neuchází, byl jsem na kontrole, ale rád bych to místo nějak ošetřil,ale jak a čím?
Tady ten típek http://www.sgaf.de//node/253157 to ošetřil nějakým mazacím tukem s lithiem, pravděpodobně koncernový přípravek.
IMAG0033a.jpg
SEAT Alhambra II 1.9 TDI 85kW (AUY)

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: KLIMA, NÁPLNĚ: problém s unikáním náplně, víčko

Příspěvek od smolda »

Lithiový přípravek je zbytečný - není tam žádné namáhání, stačí kvalitnější olej a nebo kvalitnější vazelína - ale bez plnidla.
Naposledy upravil(a) smolda dne 26.07.2013 20:29, celkem upraveno 1 x.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Speedy.g
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 01.05.2013 13:42

Re: KLIMA, NÁPLNĚ: problém s unikáním náplně, víčko

Příspěvek od Speedy.g »

Na fotke je vysusac a ten ked zacne pustat jedine novy. Udajne sa ma menit cca 2-3 roky a stoji balik

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: KLIMA, NÁPLNĚ: problém s unikáním náplně, víčko

Příspěvek od abeljozef »

A este nejaka dalsia rozpravka o "susici" by nebola, napr isiel susic na vandrovku alebo susic a 7 trpaslikov :laugh:

Uživatelský avatar
colcino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 10.09.2011 13:31

Re: KLIMA, NÁPLNĚ: problém s unikáním náplně, víčko

Příspěvek od colcino »

Chlapi vím že teď bude zima ale od 8 večer to tu čtu a nestačím se divit.

Na našem Sharikovi se srala klima celkem pravidelně. Začalo to trubkama. Pár jich vyměnili chladili jsme tak půl roku a šlus. Pak po změně autoservisu borec říkal že je v háji kompresor- 8000Kč a plnění a kotrola 1200 Kč. Vydržel dva měsíce. No a asi pravidelně po 3 měsících plnění a hledání- nikde nic nenašli. Teď jsem se o auto začal zajímat já místo rodičů. Potřebuji buď v Brně, nebo poblíž (Znojmo, Hodonín) kde už opravdu zjistí závadu a nevycucnou z lidí peníze jen tak. Jo a to jsem zjistil z původního noname servisu kdy dali náplň 1200 g a to mám jednozónovku takže si myslím že se kompresor uvařil (teda pokud se uvařil díky přeplnění. Kdyžtak mě poučte). A to si trofli ještě o tom autě říci že se na tom autě jakékoliv opravy už nevyplatí že je starší no a usmíval se jako měsíček na hnoji. Nakopat do řiti tady tyto "mechaniky" Tak snad nějakej ten servis poradíte.
VW Sharan 1,9 81kW AFN r.v. 1999
VW Passat B5 1,6 Benzín 74 kW r.v. 8/1997

Uživatelský avatar
Astra-11
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 06.07.2011 11:41
Bydliště: Pha

Re: KLIMA, NÁPLNĚ: problém s unikáním náplně, víčko

Příspěvek od Astra-11 »

Ahoj, kde prosím sehnat ty plnící ventilky na SAG, jeden mi malinko uniká a případně gumičky na přetěsnění trubky? díky
Galaxy AUY

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: KLIMA, NÁPLNĚ: problém s unikáním náplně, víčko

Příspěvek od M@rty74 »

http://aci.cz/vse-pro-klimatizaci-venti ... 51552.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://aci.cz/vse-pro-klimatizaci-venti ... 65958.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
Astra-11
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 06.07.2011 11:41
Bydliště: Pha

Re: KLIMA, NÁPLNĚ: problém s unikáním náplně, víčko

Příspěvek od Astra-11 »

díky moc;)
Galaxy AUY

Uživatelský avatar
mk646
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 09.06.2015 20:21
Bydliště: SK-Lv

Re: KLIMA, NÁPLNĚ: problém s unikáním náplně, víčko

Příspěvek od mk646 »

Nazdar klubáci, mal som problém z únikom cez viečko sušiča - vymenené vyriešené, klíma naplnená , skontrolovaná pekne fungovala - asi desať dní, potom prestala chladiť. Divné je, že klimatronik nebliká, kompresor (teda spojka) pri vypnutí Econ spína, sahary nabehnú, len nechladí. VAG nevypisuje žiadnu chybu. Môže ísť znovu o únik chladiva aj keď display nebliká, alebo sa odporúčal do večných lovíšť samotný kompresor?
SEAT Alhambra 1.9 TDI 85kW (AUY)

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: KLIMA, NÁPLNĚ: problém s unikáním náplně, víčko

Příspěvek od M@rty74 »

Jestli je v klimě chladivo zjistíš pouze :
a) způsobem na úrovni - napojenim na mašinu s tlakoměry, nebo jen na samotný tlakoměr
b) prasácky - odšroubuješ černou krytku z plnícího ventilu a vhodným nástrojem stiskneš kuličku - buď bude syčet chladivo ven nebo ne ( tlak je tam slušný, tak jen na pikosekundu )

Jestli chodí kompresor zjistíš pouze na tlakoměrech.

BTW - pokud je to 10 dní po naplnění, jel bych tam kde to plnily - pokud jsou jen trochu ochotní, tak ti to na mašinu připojí a otestují ( tedy pokud to nejsou plniči z leknutí, kteří umějí použít pouze automatický cyklus plničky po cca hodinovém školení od jejího prodejce )
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
mk646
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 09.06.2015 20:21
Bydliště: SK-Lv

Re: KLIMA, NÁPLNĚ: problém s unikáním náplně, víčko

Příspěvek od mk646 »

Do servisu pôjdem určite, len som chcel vedieť či má zmysel predtým napríklad hľadať úniky UV lampou, resp či je možný taký stav že chladiva je málo(alebo skoro žiadne) ale tlak drží a klimatronik nebliká.To sa mi zdá nelogické(lebo únik by mal byť sprevádzaný poklesom tlaku),ale možno som niečo opomenul a takýto stav môže nastať z nejakého dôvodu. Od akého tlaku približne by mal začať blikať klimatronik resp VAG registruje nízky tlak v systéme? Môže nastať stav že chladiva je toľko že VAG nesignalizuje nízky tlak ale chladiť už nestačí?
SEAT Alhambra 1.9 TDI 85kW (AUY)

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: KLIMA, NÁPLNĚ: problém s unikáním náplně, víčko

Příspěvek od M@rty74 »

Problém je ten, že klimatronic blikáním signalizuje jakoukoliv závadu, ne jen pokles tlaku - např. vadnou klapku. Když byla klima předtím prázdná, jakou závadu ti psal VAG ?
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
vikino1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SK-TO

Re: KLIMA, NÁPLNĚ: problém s unikáním náplně, víčko

Příspěvek od vikino1 »

Mne po kúpe climatronik nechladil a ani nehlásil žiadnu závadu a ani neblikal. Po doplnení začal chladiť no na druhý deň som si všimol že kvapká olej aj s farbivom s odvlhčovača. Bola na ňom prasknutá matica, po výmene je všetko OK druhú sezonu.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“