Lupnutí při rozjezdu u LP kola

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Fredy85
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 30.01.2013 15:50
Bydliště: Praha

Re: Lupnutí při rozjezdu u LP kola

Příspěvek od Fredy85 »

Aha, tak to jo.. no je to docela pálka za 1780 :roll: A dělal jsi spolu s tím i silenty převodovky? Co je lepší udělat dřív? Motor nebo převodovku?
VW Passat Variant 2.0 TDI-PD 140HP DSG HIGHLINE

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Lupnutí při rozjezdu u LP kola

Příspěvek od M@ty »

No já to mám trochu jinak. Je to čtyřkolka, takže na převodovce jsou dvě stejná gum. lůžka a zad. dif. má pak své silentbloky. Nejprve jsem měnil jeden na převodovce, protože byl roztrhlý. Věděl jsem že sám od sebe to nevzdal a koupil i ty hydrolůžka na uchycení motoru. Ale stejně je někde ještě vůle. Cítim cuknutí když řadím. Silentbloky na převodovce a diferenciálu jsou vizuálně O.K. Potřeboval bych s autem na kanál kde by se tím dalo cukat a koukat jak se co hýbe.
Který měnit dřív ti neporadím. Určitě vyměnit pokud je roztržený. Ale nejlepší je si tím zahýbat přes zařazenou rychlost a podle toho soudit. Silentblok na převodovku mě vyšel na 400,- Swag.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
Fredy85
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 30.01.2013 15:50
Bydliště: Praha

Re: Lupnutí při rozjezdu u LP kola

Příspěvek od Fredy85 »

Teeeda, ještě že mám jen předokolku :potlesk: Když hýbu s autem přes kvalt, nebo ho pustím z kopce a zastavím motorem, tak je to hnusný bouchnutí od motoru. Hydrolůžka jsou určitě KO. Ale když se v tom budu vrtat, hned bych udělal i tu převodovku, to už je otázka pár stovek.. Právě jsem dumal co udělat dřív, když budu nadzvedávat motor nebo následně i převodovku, tak abych něco nezničil na nově osazených hydrolůžkách/silentech. Protože jak jsem na to koukal, tak motor se musí nadzvednout tak o 5 cm viď? Abych dokázal vytáhnout celý lůžko s obouma šroubama. Proto bych motor zvedal nejdřív, aby jeho vychýlení odnesly starý silenty na převodovce a až potom udělat převodovku. Tam už bude stačit jen mírný nadzvednutí. Mám jen strach z toho, abych při zvedání motoru něco nepoškodit, neutrhnul nebo neohnul :158: .
Ještě teoretická úvaha, oprav mě, prosím, jestli je to pitomost, napadlo mě, co motor jen podložit a demontovat celý ty spodní konzoly spolu s lůžkama, vyměnit lůžka a konzoly hodit zpátky?
VW Passat Variant 2.0 TDI-PD 140HP DSG HIGHLINE

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Lupnutí při rozjezdu u LP kola

Příspěvek od M@ty »

Take by to slo, ale je to vic prace. Ale zase zalezi kde to budes delat. Ja mel dobry pristup a i ten pravy pod turbem sel celkem dobre.
Jinak jsem si ty silentbloky prevodovky povolil, ale moc se to nezvedlo. Hlavne se musi demontovat drzak predniho dorazu, aby sel prizvednout motor.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
Fredy85
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 30.01.2013 15:50
Bydliště: Praha

Re: Lupnutí při rozjezdu u LP kola

Příspěvek od Fredy85 »

Okey, díky moc.. pokusím se to zvládnout na levé straně bez demontáže konzoly a na pravé uvidíme, kam až to půjde zvednout.. Ještě žes mi připomněl ten přední doraz, to jsem se chtěl ještě zeptat.. Nepamatuju si přesně jak je to dělaný, když jsem měl sundanou masku, všecko jsem si fotil, tak musím ty fotky najít a podívat se, ale zdá se mi, že ten čep, na kterým je nasazen gumový doraz, je pevně navařenej na tlakovou trubku. Je teda možnost demontovat to vnější pouzdro dorazu z bloku motoru?
VW Passat Variant 2.0 TDI-PD 140HP DSG HIGHLINE

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Lupnutí při rozjezdu u LP kola

Příspěvek od M@ty »

Ten drzak dorazu je na trech sroubech se 6HR hlavou. Povolis a vyjmes srouby. Doraz nesundavas.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
Fredy85
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 30.01.2013 15:50
Bydliště: Praha

Re: Lupnutí při rozjezdu u LP kola

Příspěvek od Fredy85 »

Tak už v tom mám jasno :lol: Moc ti děkuju za rady, snad vše dobře dopadne...
VW Passat Variant 2.0 TDI-PD 140HP DSG HIGHLINE

Uživatelský avatar
Fredy85
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 30.01.2013 15:50
Bydliště: Praha

Re: Lupnutí při rozjezdu u LP kola

Příspěvek od Fredy85 »

Čau. Vracím se k výměně hydrolůžek motoru. Dneska jsem byl pod autem a všecko si pořádně prohlídnul, abych zjistil, jestli se vůbec mám do výměny pouštět sám. Myslím že to zvládnu, jen se potřebuju poradit se zkušenějšíma, jestli je můj nápad OK nebo ne..
Chci hydrolůžka vyměnit aniž bych zvedal motor. Chci motor a nápravnici jen podložit a kompletně demontovat spodní konzoly, na nichž sedí hydrolůžka.
P9220435.JPG
Přikládám obrázek spodní levé konzoly a potřebuji poradit, jestli něco neponičím, když budu postupovat takto:
1)sundám stabilizátor (modré matice)
2)podložím motor
3)podložím nápravnici
4)vymuntuju zelenou matici
5)vymontuju červený šroub, který drží přes silentblok nápravnici na karoserii
6)vymontuju žluté šrouby
7)sundám celou spodní konzolu
8 )povolím horní matku hydrolůžka a hydrolůžko sundám

Montáž v obráceném pořadí.

Když budu takto postupovat, nepoškodím něco? Nemůže na mě nic spadnout, když budu mít pořádně podepřenou nápravnici a motor? Na co je potřeba dát si ještě pozor?

Díky za pomoc chlapi :good:
VW Passat Variant 2.0 TDI-PD 140HP DSG HIGHLINE

Uživatelský avatar
Fredy85
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 30.01.2013 15:50
Bydliště: Praha

Lupnutí při rozjezdu u LP kola - Vyřešeno

Příspěvek od Fredy85 »

Konečně jsem dnes závadu odstranil - na vině bouchání bylo levé hydrolůžko motoru. Na pohled bylo OK, ale muselo být už pěkně vykloktané :lol: Tak konečně zas jezdím potichu. Doufám že navždy :laugh:
VW Passat Variant 2.0 TDI-PD 140HP DSG HIGHLINE

Uživatelský avatar
mastibruch
Pilot
Pilot
Příspěvky: 870
Registrován: 24.12.2012 13:46

Re: Lupnutí při rozjezdu u LP kola

Příspěvek od mastibruch »

No vydíš to :D A já se s tím furt je*u :(
VW PASSAT B5,5 2.8v6 4MOTION LPG 2002 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=268788" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 1.4 LPG 2009

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“