1.4 TSi 90 kW - divné rapkanie medzi 2000-3000 ot./min

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Mikino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 19.01.2013 18:27

1.4 TSi 90 kW - divné rapkanie medzi 2000-3000 ot./min

Příspěvek od Mikino »

Caute. Uz si pripadam jak nejaky zufalec :D neviem ci je to zavada alebo len dalsia vlastnost no napriek tomu to pridam do tochto topiku a posnazim sa to co najlepsie opisat. Ide o to ze ked mam studeny motor a prirodzene zrychlujem tak pocujem rapkanie v motore v rozmedzi otacok 2 -3 tis. Prisiel som na to ked som si teraz v lete stiahol okno nakolko pri zdvihnutom to nepocut. Dalsia zaujmavost je ze to registrujem len do vtedy kym motor nema prevadzkovu teplotu, ako nahle dosiahne tych 90 a viac stupnov to skoro vobec nepocut alebo len velmi slabo a aj to v kratkom cas. intervale. No dost ma to vytaca a neviem ci to tak ma byt alebo nie. Nestretol sa stym niekto kto ma tento motor alebo aj iny popripade ? :(
VW GOLF VII 1.4 TSI 90KW Comfortline ( vergel ) - Predane ! ! ! / kvalita skoncila u golfa IV.

ivan02
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 02.10.2007 13:27
Bydliště: Praha

Re: 1.4 tsi 90kw - divne rapkanie medzi otackami 2000-3000

Příspěvek od ivan02 »

Ahoj ,mám stejny motor a něco mi tam také cvrlika při nezahratem motoru.Je to take slyšet jenom když mám otevřené okno a projedou kolem nejaké budovy nebo překážky.Ivan

Uživatelský avatar
photoart
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 216
Registrován: 17.02.2013 19:03

Re: 1.4 tsi 90kw - divne rapkanie medzi otackami 2000-3000

Příspěvek od photoart »

Mikino píše:Caute. Uz si pripadam jak nejaky zufalec :D neviem ci je to zavada alebo len dalsia vlastnost no napriek tomu to pridam do tochto topiku a posnazim sa to co najlepsie opisat. Ide o to ze ked mam studeny motor a prirodzene zrychlujem tak pocujem rapkanie v motore v rozmedzi otacok 2 -3 tis. Prisiel som na to ked som si teraz v lete stiahol okno nakolko pri zdvihnutom to nepocut. Dalsia zaujmavost je ze to registrujem len do vtedy kym motor nema prevadzkovu teplotu, ako nahle dosiahne tych 90 a viac stupnov to skoro vobec nepocut alebo len velmi slabo a aj to v kratkom cas. intervale. No dost ma to vytaca a neviem ci to tak ma byt alebo nie. Nestretol sa stym niekto kto ma tento motor alebo aj iny popripade ? :(
ja to pocujem tak isto, mam pocit, ze to nie je motor ale prevodovka / dsg /. akoby skrabalo volaco.
ale nie vzdy. :roll:
G7 1.4 TSI highline DSG ,black magic
ex. G5 1,6 slovakia sport ver.
G2 1,8 GT

Mikino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 19.01.2013 18:27

Re: 1.4 tsi 90kw - divne rapkanie medzi otackami 2000-3000

Příspěvek od Mikino »

ivan02 píše:Ahoj ,mám stejny motor a něco mi tam také cvrlika při nezahratem motoru.Je to take slyšet jenom když mám otevřené okno a projedou kolem nejaké budovy nebo překážky.Ivan
presne tak ako hovoris, + pri jazde okolo budovy ked sa odraza zvuk.. dnes som to zasa pocul ( vsak ako vzdy ) a just som sa zameral na to ked mal motor 95 stupnov a aj vtedy to dost jasne spravilo, neviem no :/
VW GOLF VII 1.4 TSI 90KW Comfortline ( vergel ) - Predane ! ! ! / kvalita skoncila u golfa IV.

Uživatelský avatar
Sochy007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 14.06.2011 20:00
Bydliště: Malibu Hills

Re: 1.4 tsi 90kw - divne rapkanie medzi otackami 2000-3000

Příspěvek od Sochy007 »

To jste zjistili brzo :lol: mě to děla uz 3mesice od cca 3tis km . je to zavada, ktera se řesí..vw na ní nema zatím nahradní díl.
G7 1.4 TSI 90kw highline,white pure,bi-xenon

ivan02
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 02.10.2007 13:27
Bydliště: Praha

Re: 1.4 tsi 90kw - divne rapkanie medzi otackami 2000-3000

Příspěvek od ivan02 »

Mikino píše:
ivan02 píše:Ahoj ,mám stejny motor a něco mi tam také cvrlika při nezahratem motoru.Je to take slyšet jenom když mám otevřené okno a projedou kolem nejaké budovy nebo překážky.Ivan
presne tak ako hovoris, + pri jazde okolo budovy ked sa odraza zvuk.. dnes som to zasa pocul ( vsak ako vzdy ) a just som sa zameral na to ked mal motor 95 stupnov a aj vtedy to dost jasne spravilo, neviem no :/
Při testování nového Leona si auto.cz také stěžovali na rezonance od motoru: http://www.auto.cz/test-seat-leon-1-4-t ... fino-73123" onclick="window.open(this.href);return false;

Mikino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 19.01.2013 18:27

Re: 1.4 tsi 90kw - divne rapkanie medzi otackami 2000-3000

Příspěvek od Mikino »

Sochy007 píše:To jste zjistili brzo :lol: mě to děla uz 3mesice od cca 3tis km . je to zavada, ktera se řesí..vw na ní nema zatím nahradní díl.
Sochy007. Auto mam od februara vtedy bola este zima nemal som nejaky dovod otvarat okno a nasledne pocuvat tento zvuk. Vsimol som si to uz asi cca 3 mesiace do zadu a nejak osom to neriesil a az teraz som o tom napisal.
Vies aj nieco konkretnejsie o tej zavade ?
VW GOLF VII 1.4 TSI 90KW Comfortline ( vergel ) - Predane ! ! ! / kvalita skoncila u golfa IV.

Uživatelský avatar
Sochy007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 14.06.2011 20:00
Bydliště: Malibu Hills

Re: 1.4 tsi 90kw - divne rapkanie medzi otackami 2000-3000

Příspěvek od Sochy007 »

prej vzpera pruziny turba.. ja to slysim i u zavreneho okna. pekne me to stve.. dale se mi uvolnila krytka leveho zrcatka,autohold prestal jit(ani se nerozsviti na tlacitku) a otevirani oken pres klicek prestalo jit..na radiu aktivni ale je... prvni zavady se ukazuji..
G7 1.4 TSI 90kw highline,white pure,bi-xenon

Mikino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 19.01.2013 18:27

Re: 1.4 tsi 90kw - divne rapkanie medzi otackami 2000-3000

Příspěvek od Mikino »

Ty vole. To fakt nasere. U G6 retaz a u G7 vzpera pruziny turba. Som zvedavy ako a kedy to chcu riesit. Pojdem stym do servisu aj ked viem ze mi stym nic neurobia no nech o tom aspon vedia a snad sa to nejakym sposobom dostane dalej. Jedine co dufam je, ze spravia zvolavacku a co najskor to odstrania. A kupte si vw. Hanba tomuto koncernu ty kokos. Ja som si zasa nasiel zatlacene koliecko v stredovej opierke na fukari do plastu, cize neni pekne vonku ako na palubovke v predu ale je zatlacene. No oproti tebe je to nic ale aj tak to nasere. Hlavne ze das auto.
VW GOLF VII 1.4 TSI 90KW Comfortline ( vergel ) - Predane ! ! ! / kvalita skoncila u golfa IV.

Uživatelský avatar
jirkaa64
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 22.12.2012 10:58

Re: 1.4 tsi 90kw - divne rapkanie medzi otackami 2000-3000

Příspěvek od jirkaa64 »

Sochy007 píše:prej vzpera pruziny turba.. ja to slysim i u zavreneho okna. pekne me to stve.. dale se mi uvolnila krytka leveho zrcatka,autohold prestal jit(ani se nerozsviti na tlacitku) a otevirani oken pres klicek prestalo jit..na radiu aktivni ale je... prvni zavady se ukazuji..
No nazdar, já ho mám od března a zatím jsem řešil jen to otvírání oken. Už jsem to tady ve fóru psal a dám to sem znovu.

Dík za radu, ale to jsem zkoušel už i před tím. Už jsem to rozchodil. Kdyby se to někomu stalo, tak je potřeba zapnout zapalování a podržet všechny čtyři tlačítka v horní poloze víc jak dvě vteřiny a pak ještě jednou. Je to popsané v chytré knize na straně 60. Jde o obnovení zavírací a otevírací automatiky. Pokud to nefunguje i když v infotainmentu máte nastavené konfortní otevírání oken, tak musíte udělat tohle. Píše se tam, že se to může stát při vybití, nebo odpojení akumulátoru. Mě to asi pokazili v servisu, když mě spravovali tu svítíci kontrolku airbagu. Stát se mě to na dovolené a nemít u sebe knížku, tak bych na to nepřišel.
G7 bílá Pure 1,2 63kw ergoActiv SunSet

Uživatelský avatar
Sochy007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 14.06.2011 20:00
Bydliště: Malibu Hills

Re: 1.4 tsi 90kw - divne rapkanie medzi otackami 2000-3000

Příspěvek od Sochy007 »

jirkaa64 : moc diky,stahovacky už jdou :)

autohold dnes už cestou do prace opet fungoval...ale pohlidam si ho
G7 1.4 TSI 90kw highline,white pure,bi-xenon

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: 1.4 tsi 90kw - divne rapkanie medzi otackami 2000-3000

Příspěvek od Bofors »

Mikino píše:Ty vole. To fakt nasere. U G6 retaz a u G7 vzpera pruziny turba. Som zvedavy ako a kedy to chcu riesit.
to mi nepřijde jako vhodné srovnání. řetěz ti způsobí totální havárii motoru a to cvrlikání nemá na nic vliv "jen" nechtěný pazvuk.
VW Golf VII 1,4 TSI

Mikino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 19.01.2013 18:27

Re: 1.4 tsi 90kw - divne rapkanie medzi otackami 2000-3000

Příspěvek od Mikino »

A ako vies ze to nema na nic vpliv ? Mozno teraz nie ale casom ano. A ja som to prirovnaval nie ako v ramci dosledkov poskodeni ale vramci toho ze si clovek kupi nove
auto a to auto musi mat vzdy nejaky zadrhel.
VW GOLF VII 1.4 TSI 90KW Comfortline ( vergel ) - Predane ! ! ! / kvalita skoncila u golfa IV.

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: 1.4 tsi 90kw - divne rapkanie medzi otackami 2000-3000

Příspěvek od Bofors »

každopádně dej vědět jak si to nakonec pořešil.
VW Golf VII 1,4 TSI

Uživatelský avatar
Sochy007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 14.06.2011 20:00
Bydliště: Malibu Hills

Re: 1.4 tsi 90kw - divne rapkanie medzi otackami 2000-3000

Příspěvek od Sochy007 »

v zaří by snad měla být svolávačka na výmenu pružiny u turba.. ale nevěří tomu...a jak to znám tak to opravi a do mesice to bude delat znova.. :rofl: a pak mě jebne a pujde bělásek z domu.
G7 1.4 TSI 90kw highline,white pure,bi-xenon

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“