PARKOVACÍ SYSTÉM: názory, zkušenosti, parkovaci kamery

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sári
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 08.03.2013 11:11
Bydliště: Plaňany

Re: PARKOVACÍ SYSTÉM: názory, zkušenosti, parkovaci kamery

Příspěvek od Sári »

Zdar pánové a co takhle toto na kameri :smoke:
http://carsmedia.cz/parkovaci-kamera-xtrons-08-p193" onclick="window.open(this.href);return false;
WV Sharan Trendl4 1,9TDI 2003 AUY

Uživatelský avatar
Sári
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 08.03.2013 11:11
Bydliště: Plaňany

Re: PARKOVACÍ SYSTÉM: názory, zkušenosti, parkovaci kamery

Příspěvek od Sári »

Sorry tak ted jsem si všiml že už mě předbehli s tím rámečkem :sorry:
WV Sharan Trendl4 1,9TDI 2003 AUY

Maverick17
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 07.07.2013 20:40

Re: PARKOVACÍ SYSTÉM: názory, zkušenosti, parkovaci kamery

Příspěvek od Maverick17 »

zdravím, potřeboval by jsem pomoci, mám originál parkovací asistent Seat Alhambra 04, jelikož jsem musel vyměnit jednotku asistenta, ta bývalá(již nefunkční) se chovala s tímto zaslepením normálně. Mám ve předu rám, zaslepil jsem dva senzory, aby mě to nesnímalo rám, ale s touto novou mi to stále píská jako překážka, nešlo by je nějak ve vagu vypnout, nebo někaj jinak nastavit, díky za rady

Jendix
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 06.03.2011 19:43
Bydliště: Tábor

Sharan 2 - rv2011 - dodatečná montáž PDC

Příspěvek od Jendix »

Zdravím, chtěl jsem se zeptat zda tu někdo řešil dodatečnou montáž PDC u Sahrana 2.

Zajímá mě hlavně jak je to náročný, co je k tomu všechno třeba a na kolik to přiližně vyjde. Případně jestli se v tomhle případě vyplatí obrátit na autorizák (pokud má někdo představu o ceně u autorizáku, budu vděčný)

Předem díky, Honza.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: Sharan 2 - rv2011 - dodatečná montáž PDC

Příspěvek od michall »

Asi by to chtělo napsat, co myslíš tím PDC. Pokud parkovacího asistenta, pak je na to vhodné téma tady http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=40140" onclick="window.open(this.href);return false; nebo do pokecu http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=16090" onclick="window.open(this.href);return false; . A model myslíš který? Je tady zvykem označovat jako jedničkové modely auta rv cca 1996-2000, dvojkové rv cca 2000-2010 a trojkové cca 2011+.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Sharan 2 - rv2011 - dodatečná montáž PDC

Příspěvek od tornado1 »

zdravím, už jsem dodělával.. nutná RJ, interiérová kabeláž, tlačítko parkováků, senzory, kabeláž nárazníků,

díly mám a můžu i namontovat...
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Jendix
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 06.03.2011 19:43
Bydliště: Tábor

Re: Sharan 2 - rv2011 - dodatečná montáž PDC

Příspěvek od Jendix »

michall píše:Asi by to chtělo napsat, co myslíš tím PDC. Pokud parkovacího asistenta, pak je na to vhodné téma tady http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=40140" onclick="window.open(this.href);return false; nebo do pokecu http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=16090" onclick="window.open(this.href);return false; . A model myslíš který? Je tady zvykem označovat jako jedničkové modely auta rv cca 1996-2000, dvojkové rv cca 2000-2010 a trojkové cca 2011+.
PDC myslim Park Distance Control, prostě parkovací asistent jak píšeš (ani mě nenapadlo že by to někdo neznal, ;-)

S tim sharanem jsem myslel označení podle wikipedie:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Volkswagen_Sharan" onclick="window.open(this.href);return false;
http://de.wikipedia.org/wiki/VW_Sharan" onclick="window.open(this.href);return false;

Ten novej model i na německejch forech je označován obvykle jako Sharan II (psal jsem tam ale mimochodem i rok 2011, v té době se vyráběl pouze
Sharan II)

A dotaz jsem položi přímo pod model, když už bych něco dodělával, tak spíš přímo origo pro daný model, i když ŘJ budou asi pro všechny VW stejný generace stejný, lišit se bude jen kabeláž.

Jendix
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 06.03.2011 19:43
Bydliště: Tábor

Re: Sharan 2 - rv2011 - dodatečná montáž PDC

Příspěvek od Jendix »

tornado1 píše:zdravím, už jsem dodělával.. nutná RJ, interiérová kabeláž, tlačítko parkováků, senzory, kabeláž nárazníků,

díly mám a můžu i namontovat...
Ahoj, ozval jsem se ti přes SZ. ;-)

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: PARKOVACÍ SYSTÉM: názory, zkušenosti, parkovaci kamery

Příspěvek od michall »

Ne všichni si hned dají dokupy PDC a parkovacího asistenta.

Označení se trochu liší, na tomhle webu je to tak, jak jsem psal (je teda potřeba dávat pozor).

Přesunuto do vhodného tématu, i když se jedná o MR2011. Protože v tom začíná být trochu hokej, je nanejvýš vhodné si dát typ auta do podpisu, pak každý hned pozná, na jaké auto se ptáš.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Vita.G
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 26.08.2014 16:11
Bydliště: Praha 5 - Stodůlky

Re: PARKOVACÍ SYSTÉM: názory, zkušenosti, parkovaci kamery

Příspěvek od Vita.G »

Doporucili by jste prosim kam dat parkovaci kameru a jakou? Bojim se, ze ta v ramecku pro RZ by mi prekazela pri otevirani dveri, takze spis neco co se vejde do osvetleni RZ? Netusite kam davaji original kamery?
Přílohy
alh.jpg
Seat Alhambra 7N 2.0 TDI CR 103kW 4x4, Subaru Impreza 1.8 76kW r.1993 (na dojeti;), Subaru Legacy Outback H6 3.0 154kW r.2002 (u noveho majitele)

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: PARKOVACÍ SYSTÉM: názory, zkušenosti, parkovaci kamery

Příspěvek od smolda »

Zkus se podívat po takový kameře, která se montuje na místo osvětlení RZ - je to kamera s osvětlením RZ v jednom...
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: PARKOVACÍ SYSTÉM: názory, zkušenosti, parkovaci kamery

Příspěvek od M@rty74 »

http://www.speedtech.cz/product/2323/co ... oda-superb" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrázek
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: PARKOVACÍ SYSTÉM: názory, zkušenosti, parkovaci kamery

Příspěvek od michall »

Kamera místo osvětlení je určitě dobré řešení, nemusí se nic vymýšlet, vrtat. Pozor ale na typ PAL/NTSC (aby to uměla navigace nebo doplněné LCD), úhel (100st. je podle mě málo, já mám asi 160st a je to jentaktak), zrcadlový obraz (ne každá kamera to umí), správný rozměr jako má světlo a hlavně citlivost ve tmě (mám 2 různé, jedna v pohodě vidí i jen na couvačky, druhá je podstatně horší). Zítra možno shlédnout na Džbáně.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Vita.G
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 26.08.2014 16:11
Bydliště: Praha 5 - Stodůlky

Re: PARKOVACÍ SYSTÉM: názory, zkušenosti, parkovaci kamery

Příspěvek od Vita.G »

Vecer se urcite rad podivam jak to funguje.

Koukal jsem co se da do toho osvetleni RZ sehnat a narazim na problem, ze co se nabizi je moc velke :( Zmeril jsem kam se zacvakava soucasne svetylko a vnitrni rozmery jsou 6x2cm (vnejsi asi 7.5x3.2cm).
light.jpg
K tem vnejsim jsem sice neco zhruba podobneho nasel http://www.aliexpress.com/item/Wireless ... 02130.html, ale aby to slo zasadit, musela by se ta dira zvetsit. Nevim jestli to pak nebude nejaky problem, jako treba ze to zrezne, nebo se bat nemusim?
Seat Alhambra 7N 2.0 TDI CR 103kW 4x4, Subaru Impreza 1.8 76kW r.1993 (na dojeti;), Subaru Legacy Outback H6 3.0 154kW r.2002 (u noveho majitele)

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: PARKOVACÍ SYSTÉM: názory, zkušenosti, parkovaci kamery

Příspěvek od tornado1 »

v žádném případě bych nemontoval tento čínský nesmysl, dal bych originál kameru do madla otevírání pátých dveří včetně řídící jednotky tak jako originál.. mám spoustu zkušeností s tím že tyto RGB převodníky a kamery vůbec nefungují, obraz skáče atd...

Minulý týden jsem zrovna jednu takovou kameru z Passata 2013 demontoval a namontoval originál... vůbec to nefungovalo...

Připomínám že se jedná o Alhambru 7N kterou máš v podpise
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“