Vibrace ve 160 km/h - V6 TDI

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
jparik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 23.03.2009 08:52

Vibrace ve 160 km/h - V6 TDI

Příspěvek od jparik »

Přátelé, mám tento problém (Touareg 3.0 V6 TDI):

Kolem 160 km/h vznikne v autě slabá vibrace - nic strašnýho, ale je to cítit, i pohmatem třeba na středovej tunel. Příjde to úplně náhle, tj. ve 150 km/h ještě není vůbec nic. Pak stačí zpomalit o 5 km/h a všechno se zase zklidní.

Beru, že to není kolama ani povrchem dálnice (stává se kdekoli to zkusím).

Je varianta, že to dělá motor, protože ten se na ty otáčky (cca 3000) nikdy jindy než při takový rychlosti nedostane, protože Tiptronic řadí dávno dávno předtím. Když přepnu na manuál a donutím ho točit 3000 třeba na trojku, zdá se mi, že tam ta vibrace spíš není...

Nemá prosím někdo podobnou zkušenost?

Normálně bych to dal do servisu, ale když nedostanou nějakej tip, co mají hledat, bojím se, že neudělají buď nic a budou to zvenku prohlížet a nakonec řeknou, že nic nenašli nebo auto aktivně rozeberou na díly a pak už ho nikdo nedá dohromady...

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: Vibrace ve 160 km/h - V6 TDI

Příspěvek od LuboR5 »

nezadřel jsi někde někdy podlahou ? i když je to nepravděpodobné protože kardany jsou schované stat se to mohlo , na jednom autě jsem to měl taky VW, prostě asi někdo klepl do kardanu a on se asi pokřivil nebo jen vyosil nebo jen se strhlo závažíčko , nevím jak to popsat v určité rychlosti to vibrovalo jinak nic.
Naposledy upravil(a) LuboR5 dne 26.03.2009 11:09, celkem upraveno 1 x.

jparik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 23.03.2009 08:52

Re: Vibrace ve 160 km/h - V6 TDI

Příspěvek od jparik »

Neměl jsem to nový, tak asi nedokážu říct na jistotu. Sám jsem ale nikdy v terénu ani nebyl a předchozí majitelé odhaduju taky ne.

A před koupením jsme na ten spodek koukali na heveru ve servisu a vypadalo všechno v richtiku.

Ale i kdyby to bylo tím, proč to ve 160 vibruje a ve 150 ne? Všechny pohyblivý části auta už ve 150 (oproti 160) jedou na 94% "kritický" rychlosti a po vibraci přitom ani stopy.

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: Vibrace ve 160 km/h - V6 TDI

Příspěvek od LuboR5 »

tak na to ti nedokážu odpovědět asi se to zrovna v tom okamžiku rozvibruje tak že to jde cítit.

roman šustek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 21.02.2009 19:12

Re: Vibrace ve 160 km/h - V6 TDI

Příspěvek od roman šustek »

Možná rada bude mimo mísu, ale já řešil něco podobného u sebe, ale spíš než vibrace to byl hluk nad 140 a to se teda podržte - dělaly to origoš příčníky , které usměrňovaly vzduch na origoš VW větší zadní spojler na dveře z jejich off road doplňků.No , holt to soudruzi všechno nevychytali. Příčníky sundal, hluk a lehké vibrace zmizely. Zkus a uvidíš!

jparik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 23.03.2009 08:52

Re: Vibrace ve 160 km/h - V6 TDI

Příspěvek od jparik »

Příčníky nemám.

Připadá mi, že to jde z motoru (podobně, jako někdy vibruje, když je třeba při předjíždění šlápnout na krk a motor se musí roztočit nad "pracovních" 2000 ot.).

FALKO
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.08.2010 16:57

Re: Vibrace ve 160 km/h - V6 TDI

Příspěvek od FALKO »

Mám tentýž problém. V rychlosti kolem 160 km/h při ubrání plynu se objeví vibrace. Je to cítit v podlaze. Nemáte někdo s touto závadou zkušenost?. Zadní kardan je nový, přední je bez vůle. Díky za odpověď.

koto99
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 268
Registrován: 03.07.2009 23:37
Bydliště: Bratislava

Re: Vibrace ve 160 km/h - V6 TDI

Příspěvek od koto99 »

Dá sa zistiť či to robí motor, alebo niečo od podvozku, ale je to drsné - vyradiť na N pri tej rýchlosti 160 a uvidíš. Ale je problém v tom, že automat by sa nemal radiť na N pri jazde. Ak máš už DSG, tak to až tak moc nevadí.
Môže to byť aj gumami. Stačí aby bol o málo menší obvod na jednej náprave (zjazdené guma) a pri tých otáčkach sa to rozrezonuje od medzidifu. Prípadne jazdi len do 150 :pleasantry:

Možno je to aj konštrukčná chyba, ak to robí viacerim.
VW Touareg R5 TDI, automat, vankúše, koža, drevo..........Jeep Grand Cherokee 2,7CRD, AUDI A4 1,8T Cabriolet, VW Multivan 2,0 BiTurbo DSG 4Motion

knoper
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 16.01.2010 04:39

Re: Vibrace ve 160 km/h - V6 TDI

Příspěvek od knoper »

Mam V6 TDI, před měsicem řešil jsem stejný problem,při 150-160km/h, kolem 3000ot. začinala vibrace. Stačilo udělat poctivě vyvaženi kol, geometriji taky. a přestalo to. v servisu řykly, že to dělalo to vyvařeni kol.

fraanto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 06.12.2010 15:34

Re: Vibrace ve 160 km/h - V6 TDI

Příspěvek od fraanto »

Caute,mam R5,mal som podobny problem,asi pri 160 zacalo cele auto vibrovat.Tiez som myslel ze to je kardan,pretoze ma zavazie a to mohlo byt poskodene,ale neskor to zacalo robit uz aj pri 140,vymenil som predne loziska a auto frci ako hodinky.190 a nic uz nevybruje.Neviem ci to niekomu pomoze. CAUTE

FALKO
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.08.2010 16:57

Re: Vibrace ve 160 km/h - V6 TDI

Příspěvek od FALKO »

Ahoj všem,tak jsem asi přišel na ten problém stou vibrací ve 160.Špatný kloub předního kardanu,nechal jsem to opravit v KONY ZLÍN,namontoval a ono je to ještě horší než před opravou ,ted jsou vibrace od 90km strašné.Myslíte, že to v KONY špatně vyvážil? TAKOVÁ FIRMA A TAKOVÁ CHYBA. NEBO ŽE BY JEŠTE ODEŠLO NĚCO JINÉHO? DÍKY ZA ODPOVĚDI

badboykaci
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 08.04.2010 18:33

Re: Vibrace ve 160 km/h - V6 TDI

Příspěvek od badboykaci »

Zkontrolaval bych především kardan hlavně to uložení to často odchází a všechny klouby na nápravách jestli si myslíš že by to mohl být motor tak si nech zkontrolovat přes vag měřené hodnoty na každém válci můžou to být i vstřiky a nebo i převodovka, řešil sem taky takový problém, ale po čase se to zhoršovalo a bylo to vstřikama. Samozřejmostí je mít dobře vyvážený kola. Snad ti to trochu pomůže.

Gamstrik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 25.11.2009 21:56
Bydliště: Rokytnice v Orlických horách

Re: Vibrace ve 160 km/h - V6 TDI

Příspěvek od Gamstrik »

Čau: Mám problém hučí či vibruje zadní pravé kolo pri 130km když uberu tak je to ok.
Jel jsem na slovensko na dovolenou po dálnici tak nic a když jsem jel zpátky tak už to dělalo mám najeto 183338km
buď je to ložisko nebo vyvážení kola ?
Kdo má stím zkušenost.
Díky

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vibrace ve 160 km/h - V6 TDI

Příspěvek od ameron »

Ked huci lozisko tak ho pocut viacej pri prudkom zatacani na jednu stranu a menej na druhu. Ale ked huci tak ho pocut stale a s vacsou rychlostou ho pocut stale viacej.

Denis111
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 08.08.2021 06:01

Re: Vibrace ve 160 km/h - V6 TDI

Příspěvek od Denis111 »

Ahoj. Zjistil někdo něco? Mám po výměně středového uložení stejný problém. Kardan vyvážený,Hardy nová, uložení převodovky taky.

Odpovědět

Zpět na „Touareg“