Klima udusí motor - GIV 1,4 16V

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
zonex
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 15.04.2011 10:20

Klima udusí motor - GIV 1,4 16V

Příspěvek od zonex »

Ahoj,

mam GIV 1999, 1,4 16V a problém je následovný. Když nastartuji a po chvíli pustím klimu, je vše v naprostém pořádku. Nicméně pokud se motor zahřeje, tak má motor velké výkyvy ( toto se děje především na neutrálu). Přijedu na světla a při zahřátem motoru dám neutrál, ručička otáček se z původních třeba 2t ot. ( zařazená rychlost) zhoupne až třeba ke 200ot chvili s tim bojuje a pak buďto vydrží a motor se dost klepe, nebo se udusí. Když jsem toto řešil po koupi auta, řekli mi, že pročistili klatku volnoběhu ( netuším co to je) nicméně bych rád věděl, jestli už vás to někoho potkalo a co s tím. Jsem si vědom, že klima na motoru 1,4 neni uplne super pro tak slabý motor ale dva roky to po předchozím ,,vyčištění,, fungovalo. Díky
1.4 16V .......

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Klima udusí motor - GIV 1,4 16V

Příspěvek od duduh »

Až příště budeš odjíždět ze servisu, tak ať ti mechanik :arrow: ukáže tu kladku volnoběhu.Tedy v tvém případě to budou asi:Volnoběžná kladka pro alternátor a elektromagnetická spojka pro klimu.
1.Když klimu vypneš tak tedy otáčky motoru nekolísají?
2.Dobíjecí napětí je v pořádku?Měřit při zaplé a vyplé klimošce.
3.Chce to dát i na diagnostiku.

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4765
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Klima udusí motor - GIV 1,4 16V

Příspěvek od srotty »

Spíš si myslím,že mu vyčistili škrtící klapku a po dvou letech už ji má asi zase zasranou,že nedrží volnoběh.

zonex
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 15.04.2011 10:20

Re: Klima udusí motor - GIV 1,4 16V

Příspěvek od zonex »

duduh píše:Až příště budeš odjíždět ze servisu, tak ať ti mechanik :arrow: ukáže tu kladku volnoběhu.Tedy v tvém případě to budou asi:Volnoběžná kladka pro alternátor a elektromagnetická spojka pro klimu.
1.Když klimu vypneš tak tedy otáčky motoru nekolísají?
2.Dobíjecí napětí je v pořádku?Měřit při zaplé a vyplé klimošce.
3.Chce to dát i na diagnostiku.


1. Když klimu vypnu jeto v pořádku, otáčky kolem 800 a vše šlape jak má.
2. To jsem nezkousel - vyzkouším.
3. JJ, zajedu s tim na diagnostiku.
1.4 16V .......

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Klima udusí motor - GIV 1,4 16V

Příspěvek od duduh »

Klima versus tvůj motor to není na žádné divočení.Ta klapka by to mohla být také.Možná by to chtělo stříknout do ní ten sajrajt na to pročištění a každopádně to chce dát někomu na tu VAGínu a podívat se jestli tam nejsou (jako že budou) nějaké závady.

Uživatelský avatar
Speed
Pilot
Pilot
Příspěvky: 857
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kósek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Klima udusí motor - GIV 1,4 16V

Příspěvek od Speed »

závada je skoro určitě škrtící klapka ( jen si mu blbě rozuměl že to je kladka )
ta škrtící klapka reguluje volnoběh .. i těch 800ot. je málo , myslim že by to mělo mit 1ooo ot. a hlavně by to nemělo mit žádnéch 2ooo ot.

takže vymontovat ju, vyčistit a namontovat zpět ( se základnima znalostma povolování a utahování šroubků to zvládne každej )
potom přes VAG udělat základní nastavení a mělo by to byt cajk (to už nemi každej , ale je takovéch lidi pořát dost )

někdy se stane že už ani tohle nepomuže a elektronika v te klapce (sou tam dva potenciometry a motorek a ještě pár blůstek) už nekomunikuje s řidici jednotkou a prostě to základní nastavení nejde udělat ( a VAG napiše chybu "chybí signál škrtící klapky" ) - pak tě čeká výměna

jelikož to má 1ooo ot. a ty zapneš klimu , tak ten motor zatížíš, tim pádem klesnou otáčky , ta škrtící klapka dostane signal s ŘJ že sou maly otáčky a sama se pootevře (motorek uvnitř klapky) a srovná otáčky na těch 1ooo ot/min (takhle to má být)
jelikož ty už to máš níž (800 ot.) a ještě ho zatížíš klimou, tak ten motor "zabrzdíš" a protože ta klapka nefunguje, tak ten volnoběh nezvedne atd. atd. ....


tady to máš taky pěkně popsany ...
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=2811179#p2811179" onclick="window.open(this.href);return false;
Scirocco I 2.0 16V 9A
Mitsubishi Galant 2.0 GTi 16V LPG
Škoda Felicia 1.3 BMM LPG
ex Scirocco II 1.8 DX

Jestli se v tym Sciroccu zabiješ, tak mi nechoď na oči !!!! moje Martinka

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Klima udusí motor - GIV 1,4 16V

Příspěvek od Doctor Driver »

Nová klápa - origo kolem 4500,- Docela pálka no, ale odešla mi taky tenkrát na 1.6 16V. Otáčky lítaly jak blázen a při rozjezdech sem si občas připadal jak s TDí 1,9, jakej to mělo při zvýšených otáčkách odpich :D
VW Golf IV V6 4_MOTION

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“