horní přední rameno-výměna

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
petule007
Závodník
Závodník
Příspěvky: 654
Registrován: 10.11.2008 16:45
Bydliště: Liberec

Re: horní přední rameno-výměna

Příspěvek od petule007 »

FandaTDI píše:no je na to takovej pripravek, kterej se na to nasadi a vytlacuje se s nim jak ten sroub, tak ty cepy ... mam obavu, ze ani po nahrati to nepujde, protoze to vypada, jako by to nekdo utahoval snad pres lesenarskou trubku a nejsem si jistej, jestli ten sroub vubec zustal rovnej, ale ani po dukladnym prostrikani, pobouchani ("opatrnym", aby ten sroub neskoncil jako nejtek ;) ) i snaze o paceni v tech "zarezech" tehlice (aby se rozevrely) nemam sanci jeho hlavu pootocit ani trhakem ...
btw. potrebuju neposkodit ty ramena, protoze ty z toho taxiku (co rozebiram) paradoxne vypadaj v lepsim stavu nez na mym aute ...

No bez autogenu bych to neudělal ...tu hlavu šroubu si neutrhni přiděláš si praci. Nikomu se to povedlo ale
je opravdu lepší to ohřat. Namoč hadr dej ho přes manžetky a malej hořák pak to pujde.

Uživatelský avatar
Teea
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 406
Registrován: 21.06.2010 07:19
Bydliště: Karviná

Re: horní přední rameno-výměna

Příspěvek od Teea »

Ja to prred rokem dal i bez autogenu. Jen to chtelo Horkovzdusku, rezojed, povolovac sroubu pres 2 hodiny buseni kladivem a hromadu prostitutek a pak povolil :baseball: Takze kdyz nejde autogen je jistota.
Ted mam namazano sroub vytahuju z prstem v nose.
Passat B5 variant 1,9Tdi 81Kw AFN, r.v. 1999, EGR off, Rear 3cm UP, AHD...
Obrázek

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: horní přední rameno-výměna

Příspěvek od FandaTDI »

díky za tipy, švajc sice taky nemam(ani horkovzdušku), ale zkusim to nahřát aspoň PB hořákem na opalování drůbeže :) snad povolí - lepší asi nahřívat těhlici než ten šroub, je tak?
edit: tak jednu stranu mam hotovou (zlehka nešel ten šroub ani milimetr, ani otáčení i když už byl z půlky venku), ale s tou druhou jsem v pr... po pořádným nahřátí (střídavě s prostříkáváním) s nim šlo hoodně ztuha otáčet, vyklepl jsem ho asi centimetr a konec už byl tak naklepanej, že se zakulacoval, tak jsem ho pro sichr ufikl, doklepl jsem ho do těhlice a tam zas jakoby "zarostl", když jsem do něj začal bušit přes druhej šroub, abych ho protlačil (teď je ten ubroušenej konec asi milimetr v těhlici a i když s nim jde pořád hodně ztuha otáčet, tak s nim nehnu tam ni zpět - z druhý strany je blbej přístup, abych do toho praštil a zkusil třeba trochu zabrousit šroubovnici), tak přemejšlim, jestli nebude jednodušší dát pryč spodní ramena, shodit poloosu a vytáhnout to celý i s těhlicí ...
btw. bez přitažení pružiny nevim jak bych kolem tý manžety přetahoval přes spodní přední rameno tu vidličku tlumiče ... ježek v kleci pro siláky :)
btw. čidla abs jsou taky dobrej oříšek, jedno jsem vytáhl a druhý jen povytáhl a docela ožvejkal, to bez zničení ven asi nepůjde :(

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: horní přední rameno-výměna

Příspěvek od Tomášek »

jj cidla jdou blbe a ten sroub je vetsinou porod, mne sel jeden rukou a druhej sem musel hodne nahrat.. podle me kdyz ti to tam prirezne tak ti nepomuze ani čak noris, natos nakej pripravek..

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: horní přední rameno-výměna

Příspěvek od FandaTDI »

no jsem zvědavej, jak to dostanu dolu - na druhý straně mi pomohlo trochu roztáhnout tu těhlici lehkym natlučením velkýho šroubováku, při klepání do šroubu měl samozřejmě tendenci padat, ale na týhle straně by to chtělo asi roztáhnout u obou čepů naráz, bylo to asi fakt dost dotažený (a zjevně dlouho i podle toho už vytáhlýho šroubu) ...

passák
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 26.09.2007 16:35
Bydliště: Ostrov K.V.

Re: horní přední rameno-výměna

Příspěvek od passák »

FandaTDI píše:máte někdo tip jak vyndat zatuhlej šroub z těhlice (co drží čepy horních ramen) bez origo stahováku?
No,mně taky nešel vyndat normální cestou ven, autogen nebyl po ruce ,tak sem tu 10 odvrtal ,(povedlo se). :good:

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: horní přední rameno-výměna

Příspěvek od FandaTDI »

byl to boj, ale povedlo se ... po navrtání a nahřátí jsem si vzal větší kladivo a vymlátil ho tim druhym šroubem - byl celej zrezlej (místama mapy do černa ... od žáru :? ) a u začátku šroubovnice neobvykle zúženej, jakoby natáhlej, u zbytku šroubovnice zůstaly drážky menší než na gramodesce, jak jsem to protlačil :)
a čidlo abs jsem orval tak, že tam zůstal už jen ten váleček, s tim budu asi taky chvilku zápasit

Uživatelský avatar
Teea
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 406
Registrován: 21.06.2010 07:19
Bydliště: Karviná

Re: horní přední rameno-výměna

Příspěvek od Teea »

Tak parada. Ted novy poradne namazat. Aspon jednou rocne vytahnout a nehrozi aby zatuh :)
Passat B5 variant 1,9Tdi 81Kw AFN, r.v. 1999, EGR off, Rear 3cm UP, AHD...
Obrázek

passák
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 26.09.2007 16:35
Bydliště: Ostrov K.V.

Re: horní přední rameno-výměna

Příspěvek od passák »

Pak že to nejde,když se chce .................. :yahoo:

Uživatelský avatar
Meggy
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2211
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: horní přední rameno-výměna

Příspěvek od Meggy »

jo autogen to jistí :)
bez něj bych to raději svěřil servisu
NOVÉ OE i AFTERMARKET náhradní díly...SUPER CENY
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=217412

Uživatelský avatar
Salermo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 28.07.2012 09:53
Bydliště: Liberec

Re: horní přední rameno-výměna

Příspěvek od Salermo »

Nějak nechápu, jak vyndám ten zadní šroub u horního předního ramene (viz foto na první stránce). Hlava šroubu je těsně u podběhu, tak kam a jak ho mám vytlouct.Na první stránce tohoto tématu se píše, že je to jednoduchý, jen dva šrouby. Ten krajní co drží obě ramena jde vyndat dobře. Díky za rady.

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: horní přední rameno-výměna

Příspěvek od M@ty »

Musí ven celý ten hliník. držák horních ramen. V motor. prostoru z druhé strany podběhu 3 + 3 ks tuším 15mm 6HR. Pokud to ještě nikdy nebylo venku, tak musíš zespodu "přemoct" talířovou pojistku - stačí její vějíř otočit na druhou stranu aby se zuby nedržely. Docela jsem si u toho užil. Jinak to je práce v pohodě a vše mi šlo povolit.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: horní přední rameno-výměna

Příspěvek od FandaTDI »

Tyhle zadní šrouby jdou většinou ven normálně (horší bejvá ten dlouhej - na fotce nejvystrčenější) a jestli se dobře pamatuju, tak je možný to dělat i bez vyndání "tlumičový jednotky", pokud jsou tam šrouby strčený od tlumiče (u podběhu matka), i když vytažení je možná schůdnější (tim spíš, pokud měníš všechny ramena)

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: horní přední rameno-výměna

Příspěvek od pasat »

Svatá pravda : "...měníš všechny ramena)".

Ono většinou odejde jedno, pak druhé, třetí... No je zkrátka ve finále levnější vyměnit celou sadu ramen = sadu koupíš levněji než když ji kupuješ po dílech a práce je to taky rychlejší.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“