Foukání jede pouze na 4 stupeň

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lukas44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 07.01.2010 18:40
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Foukání jede pouze na 4 stupeň

Příspěvek od Lukas44 »

Zdrar. Mám problém s ovládáním manuální klimy. Ventilátor fouká pouze na 4 stupeň. Na 1,2,3 nic. Někde jsem tady četl že je něco špatně v tom ovladači a někdo zase jinej tvrdil že odešla nějaká tepelná pojistka. Víc by sem teda věřil že je KO ten ovladač stupňů foukání.... Nevíte co případně v tom ovladači odchází a jak to spravit? Nebo se to bude muset celý vyměnit?? Díky.
Golf IV 1.9 TDi 66 kW / Passat 1.9 Tdi 96kw 4x4 .....bejvávat PASSAT B5 1.8T 110 kW

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4746
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Foukání jede pouze na 4 stupeň

Příspěvek od srotty »

Ovladačem to nebude,odešel předřadnej odpor.Je to taková destička na spodní straně ventilátoru.

Uživatelský avatar
Lukas44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 07.01.2010 18:40
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Foukání jede pouze na 4 stupeň

Příspěvek od Lukas44 »

srotty píše:Ovladačem to nebude,odešel předřadnej odpor.Je to taková destička na spodní straně ventilátoru.
A oprava znamená co? Kromě demontáže panelu ovladače...
Golf IV 1.9 TDi 66 kW / Passat 1.9 Tdi 96kw 4x4 .....bejvávat PASSAT B5 1.8T 110 kW

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4746
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Foukání jede pouze na 4 stupeň

Příspěvek od srotty »

Panel ovladačů se nesundává.Akorát se odmontuje spodní kryt ventilátoru, kde jsou ty odpory a dá se nový.Něco takového http://www.cc-autodily.cz/search/?keyword=120972241" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Wíťa
Člen klubu
Příspěvky: 2688
Registrován: 27.10.2008 05:15
Bydliště: Havl. Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Foukání jede pouze na 4 stupeň

Příspěvek od Wíťa »

a nebo mas jako uz jsem to videl u jedny mazdy a jednouho peugeota kazdymu sle vetrak jen na 4ku a problem byl u obouch uplne stejny stacilo u dpolujezdce pod palubkou kde je pripojenej ventilator zahejbat s dratama a uz to zase frčelo. myslim si ze ta 4 je hnana pres jinej okruh a ve finale to byl jen spatnej kontakt. moje 2 zkusenosti :-)
NA PRODEJ díly golf iv http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=4 ... 6#p2381636" onclick="window.open(this.href);return false;
OPRAVY A RENOVACE SEDAČEK VW GOLF IV http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=46&t=260712" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Lukas44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 07.01.2010 18:40
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Foukání jede pouze na 4 stupeň

Příspěvek od Lukas44 »

OK. Díky já na to kouknu a sem zvědavěj co z toho vyleze za závadu....
Golf IV 1.9 TDi 66 kW / Passat 1.9 Tdi 96kw 4x4 .....bejvávat PASSAT B5 1.8T 110 kW

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Foukání jede pouze na 4 stupeň

Příspěvek od Goauld »

Na obrázku z odkazu co posílal srotty je vidět mezi prvním a posledním kontaktem toho zelenyho rezistoru malej váleček. To je ta tepelná pojistka, která se spálila. V podstatě stačí pojistku nahradit novou a rezistor bude zase funkční. Pokud se spálí znovu, je potřeba ho vyměnit. Pojistku nenahrazuj drátkem, protože by mohlo dojít k požáru díky přehřátí rezistoru, nebo minimálně ke zkroucení krycího plastu, případně i větráku.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Lukas44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 07.01.2010 18:40
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Foukání jede pouze na 4 stupeň

Příspěvek od Lukas44 »

Goauld píše:Na obrázku z odkazu co posílal srotty je vidět mezi prvním a posledním kontaktem toho zelenyho rezistoru malej váleček. To je ta tepelná pojistka, která se spálila. V podstatě stačí pojistku nahradit novou a rezistor bude zase funkční. Pokud se spálí znovu, je potřeba ho vyměnit. Pojistku nenahrazuj drátkem, protože by mohlo dojít k požáru díky přehřátí rezistoru, nebo minimálně ke zkroucení krycího plastu, případně i větráku.
OK díky. Ještě jsem se k tomu nedostal ale asi měnit tu pojistku nebudu a vyměním to komplet. Sehnal jsem ho tady za podstatně lepší peníze tak to asi dám komplet nový... http://www.nd-skoda-volkswagen.cz/cz/au ... ginal.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Golf IV 1.9 TDi 66 kW / Passat 1.9 Tdi 96kw 4x4 .....bejvávat PASSAT B5 1.8T 110 kW

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“