Závada brzdového spínače

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Greddy48
Pilot
Pilot
Příspěvky: 731
Registrován: 05.09.2009 13:27
Bydliště: Meziměstí (VW)ižňov
Kontaktovat uživatele:

Závada brzdového spínače

Příspěvek od Greddy48 »

Čus, mám problém a už si s tím nevím rady... Týden po koupi Bory mi začalo blikat žhavení. Bylo mi hned jasný, že je to brzd. spínač. Koupil jsem nový, origo, zelená barva, plácnul ho tam a závada pořád stejná. Žárovky v zadních světlech jsem dneska vyměnil, jedna svítila na prd, už jsem měl radost, že to bylo jenom tím, ale pořád stejný. VAG hlasí závadu 741 Snímání brzdového pedálu-Nesmyslný signál. Závada nejde vůbec smazat, že by se třeba objevila po nějaký době zas, je trvalá... Nějak moc bych to nehrotil, ale dneska jsem dodělal tempomat a s touhle závadou jaksi nefunguje, tak ani nevím, jestli by jinak šel nebo ne... V jednotce je aktivovanej. Poraďte, čím by to mohlo být, mě už nic nenapadá... Spínač novej-dobře namontovanej, dělám v servisu, takže už jsem jich namontoval dost, žárovky nový a nic víc mě nenapadá... Podobnej problém jsem tady nenašel, každýmu to vyřešil novej spínač nebo žárovky, mně ani jedno, proto zakládám nový vlákno, dík za tipy!
Díly na prodej-levně: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=192022" onclick="window.open(this.href);return false;
Diagnostika koncernu VW a ostatních značek

Uživatelský avatar
delong
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: Závada brzdového spínače

Příspěvek od delong »

O akú BORU sa jedná málo info . Pri zašliapnutí brzdového pedála brzdové svetlá aj tretie brzdové svetlo svieti normálne ? Hlavne to tretie LED svetlo je OK ? Poistky?

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Závada brzdového spínače

Příspěvek od Goauld »

Pokud je spínač novej, žárovky sou dobry, tak je chyba někde v kabeláží, nebo v konektoru. Nic jinyho tam být nemůže. Odpověz taky na to, co se tě ptá delong.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Greddy48
Pilot
Pilot
Příspěvky: 731
Registrován: 05.09.2009 13:27
Bydliště: Meziměstí (VW)ižňov
Kontaktovat uživatele:

Re: Závada brzdového spínače

Příspěvek od Greddy48 »

Bora 1,9 TDI AJM 85kW, rok 1999. Brzdový svítěj všechny, pojistky OK... Koukal jsem na kabeláž, jak to vede do svazku to bylo dobrý, kouknu se ještě jednou pořádně, páč nic jinýho už tam není...
Díly na prodej-levně: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=192022" onclick="window.open(this.href);return false;
Diagnostika koncernu VW a ostatních značek

Vacek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 01.09.2012 17:00

Re: Závada brzdového spínače

Příspěvek od Vacek »

Promiň že sem píšu, ale mám takový problém.. Asi tak 2x za měsíc mi to spálí pojistku a už mě nebaví furt to měnit a kupovat... Co může být špatně ? Mám vyměnit žárovky ? Spínač ? Něco jiného ? Má tam byt pojistka 15A ?

Děkuji za odpověď

solo19
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 07.11.2011 18:43

Re: Závada brzdového spínače

Příspěvek od solo19 »

Ahoj měl jsem ten samý problém.Byl k.o. i ten novej spínač.Vyndej ho z pedálu,napoj štekr a proměř multimetrem jestli spíná a vypíná.Nebo ho zkus v jinym voze.
golf III variant 1.9Tdi,mazda 121 DB2 53kw,fiat 126p ELX,fiat 600 E atd............

Vacek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 01.09.2012 17:00

Re: Závada brzdového spínače

Příspěvek od Vacek »

Vacek píše:Promiň že sem píšu, ale mám takový problém.. Asi tak 2x za měsíc mi to spálí pojistku a už mě nebaví furt to měnit a kupovat... Co může být špatně ? Mám vyměnit žárovky ? Spínač ? Něco jiného ? Má tam byt pojistka 15A ?

Děkuji za odpověď
Nikdo nic ? :(

Uživatelský avatar
Greddy48
Pilot
Pilot
Příspěvky: 731
Registrován: 05.09.2009 13:27
Bydliště: Meziměstí (VW)ižňov
Kontaktovat uživatele:

Re: Závada brzdového spínače

Příspěvek od Greddy48 »

Podívej se někam do manuálu, co tam má být za pojistku, zkontroluj si vedení, žárovky, ve spínači může být taky chyba...
Díly na prodej-levně: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=192022" onclick="window.open(this.href);return false;
Diagnostika koncernu VW a ostatních značek

Uživatelský avatar
Greddy48
Pilot
Pilot
Příspěvky: 731
Registrován: 05.09.2009 13:27
Bydliště: Meziměstí (VW)ižňov
Kontaktovat uživatele:

Re: Závada brzdového spínače

Příspěvek od Greddy48 »

Jinak já jsem závadu pořád nevyřešil, koukal jsem na vodiče od spínače, tam je to ok, vystřídal jsem tři spínače a beze změny, fakt mě nic nenapadá, závada je prostě trvalá, takže tam musí zjevně bejt nějakej problém pořád... Nemůže to dělat řídicí jednotka motoru?
Díly na prodej-levně: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=192022" onclick="window.open(this.href);return false;
Diagnostika koncernu VW a ostatních značek

denton
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 23.01.2015 19:25
Bydliště: ostrava

Re: Závada brzdového spínače

Příspěvek od denton »

Cau kluci mel jsem vadny spinac brzdovych svetel proto jsem mi rozla kontrolka EPC koupil jsem novy spinac namontoval jsem ho ale EPC porad sviti sice brzdova svetla taky ale mam pocit ze 3 brzdove svetlo sviti nejak malo dle fotky myslite ze to muze byt kvuli toho ze sviti ta kontrolka nebo mam hledat zavadu jinde? mam jeste v planu vymenit palivovy a kabinovy filtr na co se mam jeste zamerit?
Přílohy
20170408_161024.jpg

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“