KLÍČE: nakódování nového klíče, musi se jit pres VW?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: KLÍČE: nakódování nového klíče, musi se jit pres VW?

Příspěvek od kubenec »

Kde si to našel?

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: KLÍČE: nakódování nového klíče, musi se jit pres VW?

Příspěvek od M@rty74 »

crazyduke píše:víte někdo co je to za značku - SENDEEINHE... kód výrobku 7M3959753F což odpovídá tomu, co mám na klíči, ale ten je SIEMENS... :oops:
Crazy bože, kluku - proč hledáš problémy tam kde nejsou ....

To na co se ptáš není značka - je to pojmenování náhradního dílu v ceníku sítě VW - prostě některé položky nejsou a ani někomu nejdou přeložit do češtiny tak jim zůstane origo německý či anglický název název... Katalogy ND překládají automaty a lidé kteří je pak počešťují vůbec nevědí k čemu daný díl je . . .

V tomto případě za to pojmenování může maličkost - vynechaná mezera - správně má být napsáno německy SENDE EINHE - anglicky Transmission Unit a česky přenosová jednotka neboli dálkové ovládání.

Odkaz, který jsem ti posílal je burza nadnormativních zásob autorizovaných prodejců VW tak se neboj, že je něco špatně... Číslo dílu je z ETKY...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: KLÍČE: nakódování nového klíče, musi se jit pres VW?

Příspěvek od crazyduke »

:oops: já už po sobotě ničemu nerozumím..... tak bych nerad koupil něco, co mi nebude fungy... jinak jsem jim napsal, že mám zájem.... tak uvidím co napíšou....

Bohužel spárování immo "zatím" neúspěšné.....
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Uživatelský avatar
Filas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 30.05.2008 14:53
Bydliště: Praha - Západ

Re: KLÍČE: nakódování nového klíče, musi se jit pres VW?

Příspěvek od Filas »

Nevíte někdo čím lze nahradit originální ovladač 7M3 959 753F? Někde na německém foru jsem našel, že by snad měl jít nahradit ovladačem 1J0 959 753 AH, nemáte s tím někdo zkušenost?

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14724
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: KLÍČE: nakódování nového klíče, musi se jit pres VW?

Příspěvek od tornado1 »

nejde, je tam jiná frekvence
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Filas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 30.05.2008 14:53
Bydliště: Praha - Západ

Re: KLÍČE: nakódování nového klíče, musi se jit pres VW?

Příspěvek od Filas »

Takže nejde nahradit ničím, musím sehnat úplně stejný?

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14724
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: KLÍČE: nakódování nového klíče, musi se jit pres VW?

Příspěvek od tornado1 »

ano
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Filas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 30.05.2008 14:53
Bydliště: Praha - Západ

Re: KLÍČE: nakódování nového klíče, musi se jit pres VW?

Příspěvek od Filas »

Ok, děkuji za radu.

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: KLÍČE: nakódování nového klíče, musi se jit pres VW?

Příspěvek od kubenec »

tornado1 píše:nejde, je tam jiná frekvence
Existuje i ovladač na frekvenci 433,92MHz, ale ten taky nebude fungovat, protože SAG II má úplně jiný systém ovladačů než ostatní v koncernu.

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: KLÍČE: nakódování nového klíče, musi se jit pres VW?

Příspěvek od crazyduke »

Ano klíč musí mít frekvenci 433,92 MHz a musí být s číslem 7M3 959 753 jiné číslo nee. Zkoušel jsem třítlačítkový DO s frekvencí 433,92 MHz ale jiné číslo a nešlo to...
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Uživatelský avatar
BERGRUFT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 26.04.2013 15:37
Bydliště: Valašsko

Re: KLÍČE: nakódování nového klíče, musi se jit pres VW?

Příspěvek od BERGRUFT »

Prosím o radu a pomoc, potřebuji sehnat a nakódovat nový klíč k Sharanovi (rv. 2008) Mám pouze jeden klíč 7M3 959 753F - frekvence 433,92 a chci ještě jeden - kde je to prosím možné za rozumný peníz (ideálně na Moravě) provést? Na fóru jsem cosi četl o následném kódóvání klíčů (ale moc tomu nerozumím, či to u mého modelu vlastně jde, či se musí jen u VW servisu, či jak). Je toho cosi moc informací a se v nich ztrácím, nechci udělat zbytečnou chybu, tak prosím o radu a pomoc. - předem díky Hanz
SHARAN 4motion 10/2008 BVK, 1,9 TDI z Beskyd

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KLÍČE: nakódování nového klíče, musi se jit pres VW?

Příspěvek od michall »

Hlavně to chce získat ten správný klíč (bazar, bazarníci, vrakoviště, ... ne každý vw klíč je vhodný na Sharana). Pak je potřeba ho naučit do imobilizeru (je třeba znát PIN nebo ho načíst, tuším to nejde jinak, než po kabelu, tady určitě pomůže třeba tornado1, ... příp. asi i VW servis, ale to netuším postup), spárovat dálkové ovládání (to je popsané v návodu k použití a je to funkce přístupná uživateli) a taky mít k němu správnou planžetu (tu vyrobí kdejaké "autoklíčnictví").
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
BERGRUFT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 26.04.2013 15:37
Bydliště: Valašsko

Re: KLÍČE: nakódování nového klíče, musi se jit pres VW?

Příspěvek od BERGRUFT »

Díky za odpověď

Máte někdo prosím radu, kde by se to dalo za rozumný peníz pořešit? Co jsem čelt na fóru.. tak prý někde v Praze by to mohlo jít..celkem rozumně - tu na severní Moravě jsem nic zatím nenašel (chystám se do Prahy asi v říjnu) Díky.
SHARAN 4motion 10/2008 BVK, 1,9 TDI z Beskyd

Julinaa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 30.09.2009 23:07
Bydliště: " HRADUBICE " konec D11

Re: KLÍČE: nakódování nového klíče, musi se jit pres VW?

Příspěvek od Julinaa »

Dnes jsem se konečně dokopal a po 4 letech jsem si nechal udělat náhradní klíč.Původně jsem si chtěl nechat udělat jen klíč bez chipu,ale borec v obchodě říkal,že se občas stane,že odejde chip a pak to stají docela dost peněz a hlavně času.
Takže jsem investoval do klíče s chipem,ale bez dálky.Stálo to 2000,- a 10 minut času.

Provedeno v Hradci Králové

Kód: Vybrat vše

http://www.klicovecentrum.eu/kontakt.htm

Uživatelský avatar
BERGRUFT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 26.04.2013 15:37
Bydliště: Valašsko

Re: KLÍČE: nakódování nového klíče, musi se jit pres VW?

Příspěvek od BERGRUFT »

Byl jsem v Ostravě a v prodejně u Tesca v Hrabové (http://shop.klicnictvi.cz/index.php/pohotovost" onclick="window.open(this.href);return false;), kde mi předtím slíbili, že mi klíč udělají, musel jsem tam přijet, prý to bude 2 hodiny trvat, musí se vymontovat tuším immo řídící jednotka, nakódovat, vyfrézovat drážky a bude to.....bohužel se ale dotyčný nemohl dostat přes palubovku k tuším imobilizéru (že prý přes budíky, jak to běžně dělá to nejde, neboť jsou na jakýchsi šroubkách záslepky, či co..) a odspodu se tam nedostal. Je možné, že by u Sharana 4motion 1,9 TDI r. v. 2008 (30.09.2008) byl nějaký jiný problém?
SHARAN 4motion 10/2008 BVK, 1,9 TDI z Beskyd

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“