CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Naprach
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 03.07.2011 12:56
Bydliště: Tábor

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od Naprach »

crazyduke píše:Tak nakonec jsem koupil tento nosič kol na 5.té dveře, neboť se mi nechtělo tahat kola na střechu a nebo kupovat tažné a cena super. Je na 2 kola a jsem s ním spokojen. Má atest a nezakrývá RZ... Cena 1600,-
3.jpg


Super SPZ! :D
Seat Alhambra, 2006, 1.9 TDI - BTB, 110 kW, Luxury, sportovní podvozek

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od parizek_ltm »

caute,
co rikate na toto ? Zarazi me, ze to pasuji na Sag I, pricemz u pricniku k tomu nevidim duvod. Libi se mi rozumna cena a stribrna barva.
http://www.stresni-nosice-eshop.cz/pric ... i/d-80980/" onclick="window.open(this.href);return false;

Thule, ktery se mi libi, ale je nesmyslne drahy
http://www.stresni-nosice-eshop.cz/pric ... y/d-77414/" onclick="window.open(this.href);return false;

Diky za postrehy

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od M@rty74 »

parizku kdo se moc ptá málo googlí :-) http://stresni-nosice-prikryl.cz/_c9_l3 ... atera.aspx" onclick="window.open(this.href);return false; - je tam odkaz na aplikační tabulku ve které je uvedeno, že to pasuje na všechny SAGy od roku 1996 a dál, s vyjímkou G - ty jen do roku 2005.
Jinak asi není moc co vytknout - jen bacha na ztrátu toho utahovacího vehementu nebo to máš na střeše na věky a nebo dojde na flexu :-)

OT - ukážeš se 17. na Džbáně ? Něco bych potřeboval konzultovat . . .

Edit: tady to máš blíž :-) Praha 6 http://www.stresni-nosice-shop.cz/pricn ... i/d-93137/" onclick="window.open(this.href);return false;
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od crazyduke »

A co tyhle stříbrný a lepší cena!!!! http://www.nosice-stresni.cz/detail/str ... -135cm--1/" onclick="window.open(this.href);return false;
Praha 6 :smoke:
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od parizek_ltm »

kluci diky moc. Ja obvykle googlim, nez se ptam, ale tentokrate jsem se ptal nejspis rychleji :)

Djuku, to vypada dobre, 1500 voci je moc pekna cena, kvalitka by nemusela byt nejhorsi. V tydnu uz snad bude auto, tak tam pro ne za akcni cenu zajedu :)

Uživatelský avatar
romank52
Řidič
Řidič
Příspěvky: 197
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Kralův Dvůr

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od romank52 »

Tie nosice mam, su OK, akurat je vhodne zohnat si dlhsi rovny imbusovy "sroubovak". S tym dodanym zahnutym sa neda tocit dokola.
Přílohy
DSC00494_rs.jpg
DSC00494_rs.jpg (30.08 KiB) Zobrazeno 3932 x

Uživatelský avatar
ruza
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 20.05.2008 20:56
Bydliště: ČR

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od ruza »

Protože počet aktivních cyklistů v naší rodině neustále narůstá, musel jsem upgradovat nosič kol. Dosud jsem vozil kola na nosiči pro dvě kola na páté dveře. Netuším co to je za výrobce, kdysi jsem to nové koupil za necelou tisícovku na aukru a nadělalo to obrovské množství radosti. Je to velice podobné nosiči Menabo Logic 2 s rozdílem, že se to montuje pomocí 6 pásků ke dveřím.
Před dvěma týdny jsem objednal Menabo Logic 3, právě kvůli podobnosti a tedy již mě osvědčenému systému. Když to dorazilo domů, nestačil jsem se divit. Krám za skoro 5000 a nebyl jsem schopen do toho upnout kolo. Držáky kol kopletně plastové, neskutečně pružné/nepevné a hlavně jen pro velmi úzké rámy kol. Lyžiny, ve kterých mají kola stát s po zatížení vlnily jak had a obávám se, že na prvním příčném prahu by povolily. Čtyřbodobý systém pevného upnutí k pátým dveřím velmi nepřesvědčivý vzhledem k nosnosti 45 kg. Upínací mechanismus byl maximálně tak na dvacet upnutí na vozidlo, protože kovový utahovací šnek se doslova při utahování "drolil" o upínací děrovaný pásek. Když k tomu přidám, že jsem to objednával jako nové a došel mi rozbalený nosič, který již evidentně sjezdil půl evropy, nezbylo než to hodil obchodu na hlavu. Nutno dodat, že se zachovali velice slušně a ochotně zboží "s díky" vrátili svému dodavateli. Obdržel jsem několikeré omluvy (nebyla to jejich vina) a peníze snad dorazí co nevidět na účet. (Byl to obchod autio.cz)
Prestože jsem vždy preferoval nosiče na páté dveře, po této zkušenosti jsem nabyl dojmu, že lepší bude pořídit nosič na kouli v podobné cenové relaci. Požadavky byly: minimálně 3 kola s možností rozšířit na čtyři, možnost dostat se do kufru, minimální cena, zamykatelnost nosiče i kol a až na posledním místě pohodlí při užívání. Po prvotním průzkumu trhu jsem rezignoval na "podobnou cenovou relaci" Do užšího výběru jsem zařadil Wjenzek Alfa 3 a Hakr Swift ALU 3. Po osobní prohlídce a vyzkoušení na autě jsem došel k závěru, že obě varianty (cca 8000,-) jsou za ty prachy poměrně drahým kompromisem. U Wjenzeka po sklopení není za autem moc místa na bordelení v kufru a montáž šroubem, za ty prachy - nic moc. Hakr celkem slušná ocelová konstrukce, posuvný mechanismus, místa za autem akorát někoho by mohla odradit váha cca 20kg. Ovšem totální průser jsou držáky kol. Plastový, měkký, kroutivý, pružící i po dotažení na krev... já bych do toho svoje kolo nedal. A když, tak bych se o něj bál. Nepochopitelný nedostatek, leč rozhodl o mém nezájmu. Nezbylo mi tedy než začít naslouchat prodejci, který od začátku neustále mumlal něco o Atera Strada DL3 "je nejlepší, maj nejlepší systém odklápění, maj to patentovaný, všichni to kupujou, všichni to chtěj, všichni jsou spokojený, nikdo nereklamuje, němci to maj vymakaný bla bla bla". Znám tyhle prodejní týpky tak jsem tomu moc pozonosti zprvu nekladl, ale pak jsem povolil. Vyzkoušel jsem, všechno dobrý, bez kompromisů. Ale za 10668,-. No co nekupuju to na týden, za kola jsem dal mnohem víc a mám jistotu, že mi půjde otevírat kufr i u všech budoucích aut (Sharan, Multivan a jiná krabicoidní auta)

Čili mám toto: http://www.nosice-stresni.cz/detail/nos ... rma!!!--1/ zde jsem to i pořídil.
Musím říct, že jsem z toho opravdu nadšený. Nasazeno za pár vteřin, dokonalý způsob uchycený kol (dole i nahoře), po sklopení/odsunutí spousta místa za autem.
Naposledy upravil(a) ruza dne 13.12.2014 16:48, celkem upraveno 1 x.

DAVID26
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 13.07.2013 21:27

NOSIČ KOL NA PÁTÉ DVEŘE SHARAN

Příspěvek od DAVID26 »

AHOJ VŠICHNI,MÁM PROSBU.KOUPIL JSEM DRŽÁK NA KOLA NA PÁTÉ DVEŘE ORIGO SHARAN 1,ALE POTŘEBUJU HO DÁT NA SHARAN 2.JENŽE OUVEJ,DVEŘNÍ ADAPTERY JSOU KRÁTKÉ.DAJÍ SE KOUPIT TY DELŠÍ.TEN DRŽÁK JE STEJNÝ JAK NA 1 NEBO 2,AKORÁT TY DRŽÁKY JSOU JINÉ.PROSÍM O RADU,ODJÍŽDÍM NA DOVOLENOU A ASI BEZ KOL.

jirahava
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 05.09.2010 13:26
Bydliště: okr.Mladá Boleslav

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od jirahava »

Ahojky já vloni koupil tento. Je ocelovej ne žádný alu, a je sklopný.
http://www.okolokola.cz/okolokola/eshop ... e-zarizeni" onclick="window.open(this.href);return false;
VW SHARAN II GOAL 1.9 TDI AUY 2004
ŠKODA SUPERB I 2.5 TDI AYM 2002

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od crazyduke »

Tak jsem si koupil nosič kol na TZ ATERA STRADA SPORT M2 a musím říci, že po vyzkoušení THULE Euroway G2 920, jsem byl ihned pro držák ATERA. Jednoduchá manipulace lepší provedení a řekl bych i vymakanější. Mohu jen doporučit.
Cena 7990,-
WP_000191.jpg
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od patper »

To vypada dobre,take po necem pokukuju :wink:

Ale co ta natazena prehazovajda... :roll: :!:

Uživatelský avatar
Rikipiki
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 365
Registrován: 17.01.2008 10:09
Bydliště: DětmaroVWice

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od Rikipiki »

jbarman píše:Ten problém se zadními dveřmi u Alfy budu řešit použitím jiných matic, nebo spíše rychloupínací vačky. Pokud hrazdičku nebudete sklápět, stačí zaměnit obyčejnými šrouby. Jinak je potřeba trochu silněji zapáčit s hrazdičkou a dveře jdou otevřít. Pokud máte naložena kola, tak při sklopení se vahou kol odklopí hrazdička více a dveře jdou otevřít normálně.
Já mám taky alfa3+1 a mám od té matky ještě 2cm místa. Pořizoval jsem si ho původně na kombajnového passata a teď ho vozím na sharanovi a naprostá spokojenost. Určitě je rozdíl v TZ. Wjenzek vyrábí i model pro SUV s delším krkem.

Uživatelský avatar
bikes
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 26.08.2009 05:42
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od bikes »

Trochu přidám do kotle.

http://autembezpecne.cz/cz/s40/c1528-Ne ... trobicykly" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Radim205D
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od Radim205D »

Je chlapi někde stanoveno co všechno se může na nosiči kol na kouli vozit ?
Resp. řeší policajti co na ten nosič přimontuju ?

Kite tříkolku např. nebo paraglide krosnu..

Zajímají mě vaše praktické zkušenosti.

kůřa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 19.10.2008 19:57
Bydliště: Skuteč (Pardubický kraj)

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od kůřa »

cau.nemáte někdo zkušenosti s tímto držákem na kola na sharanu?jde mě hlavně o to jestli při sklopení jde otevřít kufr...https://www.omnipuls.cz/8617-hakr-trip- ... ml#content" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“