zámek dveří

Ochrana Vašeho auta.

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

petrik10
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 03.10.2009 19:04

Re: zámek dveří

Příspěvek od petrik10 »

no prostě když vyndám vložku a strčím tam šroubovák tak se to otáčí naprázdno dokola

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: zámek dveří

Příspěvek od marfy8 »

petrik10 píše:naprázdno dokola
Tak máš na nic zámek a buď si ho rozebereš a opravíš nebo si seženeš nový :good:

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: zámek dveří

Příspěvek od Goauld »

Někdo ze zámku asi vytáhl převod, kterej to ovládá. V každym připadě je potřeba to rozebrat a propájet kontakty.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
shakkkaa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 19.06.2011 11:16
Bydliště: Trutnov

Re: zámek dveří

Příspěvek od shakkkaa »

marfy8 píše:Oddělej tu krytku ze zámkem a uvidíš přímo na zámek. Namísto klíče použí plochý šroubovák a zkus odemčít/zamčít. Uvidíš jestli je zámek dobrý nebo špatný.

Ta krytka se oddělá tak, že vyloupneš plastový cuplík z boku dveří viz. foto1 , vevnitř uvidíš šroub který musíš povolovat je to snad nějaký torx?
Povoluješ a zároveň zkoušíš vytáhnout tu zámkovou vložku. Jen si dávej bacha ať to nevyšroubuješ úplně - pak se to tam blbě dává.



já osobně tam mám nějaký tisícihran, kterej údajně neměli ani v servisu tak kdyby někdo věděl kde se dá sehnat mohl by hodit info
1,9 TDi 66 kw

Uživatelský avatar
shakkkaa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 19.06.2011 11:16
Bydliště: Trutnov

Re: zámek dveří

Příspěvek od shakkkaa »

shakkkaa píše:
marfy8 píše:Oddělej tu krytku ze zámkem a uvidíš přímo na zámek. Namísto klíče použí plochý šroubovák a zkus odemčít/zamčít. Uvidíš jestli je zámek dobrý nebo špatný.

Ta krytka se oddělá tak, že vyloupneš plastový cuplík z boku dveří viz. foto1 , vevnitř uvidíš šroub který musíš povolovat je to snad nějaký torx?
Povoluješ a zároveň zkoušíš vytáhnout tu zámkovou vložku. Jen si dávej bacha ať to nevyšroubuješ úplně - pak se to tam blbě dává.



já osobně tam mám nějaký tisícihran, kterej údajně neměli ani v servisu tak kdyby někdo věděl kde se dá sehnat mohl by hodit info
http://silenec.borec.cz/IMG_0545.JPG
1,9 TDi 66 kw

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: zámek dveří

Příspěvek od srotty »

Tak to je nějaký divný servis ,protože to co tam máš je normální torx 20 ,který má každý golf,fabia či octávka
Naposledy upravil(a) srotty dne 18.06.2013 10:36, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: zámek dveří

Příspěvek od Goauld »

Naopak, to co má on na fotce je opravdu XZN, velikost bych řekl tak M4 možná aji M3. Ještě sem se tím nesetkal, vždycky tam byl torx T20.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
DurexElite
Profík
Profík
Příspěvky: 1132
Registrován: 16.02.2009 21:47
Bydliště: Protivín a Plzen - kolej
Kontaktovat uživatele:

Re: zámek dveří

Příspěvek od DurexElite »

čus.. mám dotaz ohledne zamku 5 dveří...

měním to hliníkový madlo a mam venku zamek... zda se mi že mikrospínač se nikdy nesepne.. Není tam neco špatně ? Vidim že ten cerný plast se hýbe nad spínač ale je mezi ním jeste par milimetrů.. dík
Přílohy
11_renamed.jpg
22_renamed.jpg
G4 1,9 TDI AHF 81 KW (Recaro BBS, GTI Exclusive) EGR OFF, -30/-30, Jednohmota (AXR, Ferodo Sport), Sprint 764, dlouhodobá 5L/100
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=192915

Sglunda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 09.02.2013 16:45
Bydliště: Opava

Re: zámek dveří

Příspěvek od Sglunda »

ahoj mam problem se zamky.konkretne to byl zamek u ridice,po demontazi zjistene studene spoje,po prepajeni kontrole ostatnich spinacu a montazi na auto nejde auto zamknout.zamkne se pouze zamek bez ostatnich dveri.odemknout jdou vsechny dojezd oken taky funguje ale opet jen otevreni zavreni ne.pred opravou fungovali vsechny krom pravych zadnich kde si myslim ze je zasekly save lock(dvere nejdou otevrit ani zevnitr ani zvenku)zamky se zamkly a potom se bud L.zadni nebo P.zadni odemkl.po opetovnem zamknuti se zamkly a zacala blikat kontrolka na dverich nekdy se chytli hned ale nekdy treba az na 10 pokus.po celosobotni sichte kvuli zamku uz na to nemam nervy,a kupovat novy zamek abych potom zjistil ze to v nem nebylo se mi nechce.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: zámek dveří

Příspěvek od majrek001 »

Co si na tom dělal celý den? já otevíral zadní zamknuté dveře na SAFE na paštice asi 2hodiny a zámek přežil..

poskládal jsi ten zámek dobře hlavně tu část co spíná mikrospínače (zamknout/odemknout) u vložky?
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Sglunda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 09.02.2013 16:45
Bydliště: Opava

Re: zámek dveří

Příspěvek od Sglunda »

no to je to ze jsem to porad rozebiral a skladal a vsechno sedelo jak ma dokonce tam jdou citet i ty spinace jak cvakaji a kdyz se mi to povedlo tak mi to funkovalo jen na cca3 pokusy ale bavim se o dverich od ridice o ty zadni mi pujde az opravim ty predni teda pokud to pujde

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení“