Stahovačka zadního okna

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
mastibruch
Pilot
Pilot
Příspěvky: 870
Registrován: 24.12.2012 13:46

Stahovačka zadního okna

Příspěvek od mastibruch »

Ahoj klubáci, z ničeho nic mi přestalo fungovat stahování pravého zadního okna. Motorek funguje protože ho slyším ale okno nesjede dolů. Když dám stahování dolů tak potom rukou můžu okno stáhnout do dané polohy podle toho jak dlouho jsem tlačítko držel a nahoru pak už pomocí elektriky vyjede. Chtěl jsem se zeptat jak sundat co nejšetrněji sundat tapec a jak potom na tu stahovačku. Pokud se to tu už někde řešilo tak se omlouvám ale našel jsem vždy jen přední okna. Díky moc za rady
VW PASSAT B5,5 2.8v6 4MOTION LPG 2002 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=268788" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 1.4 LPG 2009

Uživatelský avatar
wrot
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 17.11.2009 17:00
Bydliště: Zličín blízké okolí

Re: Stahovačka zadního okna

Příspěvek od wrot »

mastibruch píše:Ahoj klubáci, z ničeho nic mi přestalo fungovat stahování pravého zadního okna. Motorek funguje protože ho slyším ale okno nesjede dolů. Když dám stahování dolů tak potom rukou můžu okno stáhnout do dané polohy podle toho jak dlouho jsem tlačítko držel a nahoru pak už pomocí elektriky vyjede. Chtěl jsem se zeptat jak sundat co nejšetrněji sundat tapec a jak potom na tu stahovačku. Pokud se to tu už někde řešilo tak se omlouvám ale našel jsem vždy jen přední okna. Díky moc za rady
demontuj tapec, krytka na madle opatrně vyloupnout tam jsou dva šroubky dole na tapec je jeden šroub pak odcvaknout tapec od dveří , odpojit lanko od kličky případně vejškvej reprák tlačítko ovládání okna a pokud ti neprasklo lanko(jako že asi ne podle toho co píšeš ) tak ti asi vypad jistící kolíček doporučuji koupit ve škodovce na supa stojí to cca 20 kč sklá dá se to ze dvou kusů ,ten silon nejdříve nasadit do okna oba kusy ,pak nacvaknout do plastového držáku (jezdec co je na lanku ) jen opatrně aby jsi nic neurval .Až to rozmontuješ tak budeš moudřejší .možná bude i pro lepší přístup demontovat ten plech, nebo uplně vyndat okno ale ma dojem že je zapotřbí odšroubovat ještě něco u okna jakoby v těch vodících lištách nebo jak to popsat jen zase opatrně aby nebylo sklo v tom plastovém jezdci.

hacek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 11.03.2012 16:43
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Stahovačka zadního okna

Příspěvek od hacek »

Ten samy problem jsem resil tento vikend. Motorek jezdil, okno ne. Postup jak pise wrot nademnou. Jen jsem delal trosku jinym postupem samotne zajisteni, jelikoz na okne je dole dira pro ten kolicek; ta sama dira na kolicek je i v tom drzaku. Cili jsem trochu odtahl plech, vylovil vypadly kolicek (jsou to jakoby 2 v jednom - jeden vetsi, do ktereho se vsune mensi, tim se ten vetsi roztahne a tim padem se to zajisti (asi doporucim koupit novej, ja to delal o vikendu a nevedel jsem co a jak, tak jsem novej nemel). Dale jsem plech vratil zpet, se stahovackou dojel uplne dolu. Odendal jsem gumovou "zaslepku", cimz jsem ziskal pristup k de dire v drzaku okna. Oknem jsem sjel dolu tak, aby dira v okne zajela do drazek drzaku, klestem tam vlozil vnejsi kolicek, do ktereho jsem nasledne natlacil mensi. Vse ok, ale jelikoz jsem presne nevedel, jak na to, tak to trvalo asi 30min, ale da se i za kratsi dobu :-)
VW Passat Variant 1,9TDi, 96kW, 6q, rv. 2004
VW Polo 6N2 1,0, 37kW, 5q, rv. 2002

Uživatelský avatar
mastibruch
Pilot
Pilot
Příspěvky: 870
Registrován: 24.12.2012 13:46

Re: Stahovačka zadního okna

Příspěvek od mastibruch »

No zítra se na to vrhnu, dnes jsem pro změnu řešil problém že jsem nemohl otevřít zvenku řidičovy dveře tak jsem lezl přes spolujezdce. Naštěstí se vyvlíklo jednom lanko ke klice, tak doufám že to bude i případ zadního okna. A nemohli by jste mi někdo napsat číslo toho kolíčku co stahuje to okno dolů? Etku nemám a v hellerovi jim vysvětlit co člověk chce je celkem sranda. :D
VW PASSAT B5,5 2.8v6 4MOTION LPG 2002 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=268788" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 1.4 LPG 2009

hacek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 11.03.2012 16:43
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Stahovačka zadního okna

Příspěvek od hacek »

Neboj, jde to fakt hladce. Cislo toho cepu je 6N0839511

Jeste mrkni na toto: http://www.flickr.com/photos/58303893@N05/5709278754/ - tuto gumovou zaslepku vydloubnout a pak an tebe vykoukne toto http://www.flickr.com/photos/58303893@N05/5708715209/ - do lanko si odhrnes stranou a prdnes tam ten cep a je to :)
VW Passat Variant 1,9TDi, 96kW, 6q, rv. 2004
VW Polo 6N2 1,0, 37kW, 5q, rv. 2002

Uživatelský avatar
mastibruch
Pilot
Pilot
Příspěvky: 870
Registrován: 24.12.2012 13:46

Re: Stahovačka zadního okna

Příspěvek od mastibruch »

Super díky moc!!! Zítra se na to vrhnu
VW PASSAT B5,5 2.8v6 4MOTION LPG 2002 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=268788" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 1.4 LPG 2009

Uživatelský avatar
mastibruch
Pilot
Pilot
Příspěvky: 870
Registrován: 24.12.2012 13:46

Re: Stahovačka zadního okna

Příspěvek od mastibruch »

Tak kolíček jsem vyměnil i když jsem musel oddělat celý ten plech abych se tam nějak dostal a ten kolík tam narval. Takže děkuju všem za rady okno jezdí opět jako za mlada :D
VW PASSAT B5,5 2.8v6 4MOTION LPG 2002 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=268788" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 1.4 LPG 2009

hacek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 11.03.2012 16:43
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Stahovačka zadního okna

Příspěvek od hacek »

Tak hlavne, ze se podarilo. Jak jsi ale oddelal cely ten plech, kdyz je na nem ta stahovacka napevno pridelana? Kdyz vyndas plech, tak pak preci nemuzes do drzaku vlozit okno?
VW Passat Variant 1,9TDi, 96kW, 6q, rv. 2004
VW Polo 6N2 1,0, 37kW, 5q, rv. 2002

Uživatelský avatar
mastibruch
Pilot
Pilot
Příspěvky: 870
Registrován: 24.12.2012 13:46

Re: Stahovačka zadního okna

Příspěvek od mastibruch »

Plech jsem oddělal abych mohl dát do okna ten kolíček protože přes tu malou díru kde je ta černá záslepka mi to šlo pěkně blbě. Okno jsem si vytáhnul uplně nahoru aby jsem měl ještě lepší přístup. Pak plech přidělal a oknem jel opatrně dolů až k tomu držáku a pak jsem zatlačil aby se ten kolíček zacvaknul do toho držáku a bylo to. pak jsem samozřejmě zapojil všechnu elektriku a tapec zpět. Jinak mi to trvalo asi 45 minut viděl jsem to poprvé v životě :D Příště by to bylo určitě rychlejší.
VW PASSAT B5,5 2.8v6 4MOTION LPG 2002 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=268788" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 1.4 LPG 2009

Uživatelský avatar
fleer
Člen klubu
Příspěvky: 2556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Stahovačka zadního okna

Příspěvek od fleer »

Panstvo, nedělá se prosím opravná sada na stahovačku zadní? ten plast rupnul...
Jetta MkI - prodej, Mitsu Pajero wagon, Alhambra Mk1 prodej,Polo 6N2 prodej, Passat 35i variant, Caddy mk4, Golf MkV variant

ex- VW Golf Mk2,VW Golf Mk3 Variant, Passat B5 variant

Danke
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 11.09.2012 20:53

Re: Stahovačka zadního okna

Příspěvek od Danke »

Nevíte prosím pěkně někdo číslo dílu toho jistícího plastového kolíčku skla? Nemůžu to nikde na netu na prodej najít :(

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“