B5 1.8t LPG ?

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vasilo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 24.06.2010 22:16
Kontaktovat uživatele:

B5 1.8t LPG ?

Příspěvek od Vasilo »

Ahoj..
Myslíte že je dobré do tohoto motoru cpát LPG ? :)
Mám pašíka b5 rv. 1996... motor 1,8turbo.

A pokud to někdo má zkušenosti atd... jestli na to není choulostivé turbo atd... by mě zajímalo děkuji :)
Passat B4 Variant combi 2.0 GL LPG - dříve
Passat B5 1.8 T - nyní

Uživatelský avatar
Evik1694
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 19.01.2013 19:47
Bydliště: Praha

Re: B5 1.8t LPG ?

Příspěvek od Evik1694 »

Z jákého důvodu ten motor chceš zničit LPG? nedělej to, je mi jasné že je to z důvodu že Ti to žere, pokud to máš v manuálu tak máš spotřebu 9-10L po městě..? je to tak..? 1.8T je dobrý motor já si nemohu stěžovat.. tedy po pravdě až na tu spotřebu..ale já mám pašáka v automatu a pod 12.L se nedostanu.. at se snažim jakkoliv ...ale LPG ani Ethanol do toho lít nebudu proč kurvit tak dobrý motor, když nemáš na to aby jsi to uživil tak to prodej...
Passat B5 97' 1.8T Tiptronic...

jan4motion
Řidič
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: 24.05.2012 21:20

Re: B5 1.8t LPG ?

Příspěvek od jan4motion »

Evik1694 je trochu včerejší, zdá se...

Pokud s motorem nemáš žádné problémy, neřešíš a jezdíš, nebudeš mít problém ani po kvalitně udělané přestavbě. Zvol dobrý, kvalitní systém, především kvalitní firmu pro přestavbu a budeš jezdit se +/- stejným výkonem (poznáš jen pokud si opravdu citlivý řidič) a za polovičku co Evik1694. Co ušetříš, můžeš cpát zpět do auta, nebo Evik1694a pozvat na honosnou večeři jednou měsíčně (samozřejmě jen aby se mrknul, jak si dáváš). Názory typu nafta do kamen, lpg do sporáku, benzín do zapalovače patří do hospody, rozvážným inženýrům u oroseného pěti-píva. U 1.8T si jen pohlídej, aby veškeré komponenty byly dostatečně dimenzované i na to, pokud by ses třeba rozhodl dát chip, tzn. reduktor aby byl stavěný na aspoň 140kW a veškeré věci související s tím. To ti ale zkušení technici z montáže poradí, nebo spíš berou za samozřejmost se dohodnout předem.
Passat B5.5 2.3 V5 136kw 4motion Highline + Phoenix 17" + Prins VSI
ObrázekLPG

Uživatelský avatar
Vasilo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 24.06.2010 22:16
Kontaktovat uživatele:

Re: B5 1.8t LPG ?

Příspěvek od Vasilo »

No tak usetrim ze jo a motor s takovym vykonem a za malo jezdit se mi libi spis me zajima pokud to tam dam tak snad nic nepokazim. Cetl jsem nake clanky o superbech a lidi to jen chvalili.. Bez problemu. No a budu tam davat nake tartarini tusim cena celkem 29 000,- tak to musi snad stat za to :) prej se to dava do fiatu. Mel sem minuleho pasaka b4 2.0 take v plynu a byl sem nadmiru spokojen jak rikas musi se o to clovek starat :)
Passat B4 Variant combi 2.0 GL LPG - dříve
Passat B5 1.8 T - nyní

Zdendaa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 29.05.2008 12:37
Bydliště: Liberecký kraj

Re: B5 1.8t LPG ?

Příspěvek od Zdendaa »

Ahoj,
určitě je to dobré. Asi nejlepší motor na přestavbu na LPG. Jinak ve všem souhlas s jan4motion, hlavně si vybrat kvalitní firmu, která se v tom vyzná a jinak úplně přesně Jan4m... popsal ty hospodský kecy.
Asi bychom se měli zeptat Evika1964, čím se ten motor kur... při předělání na LPG :?:
Jen bych zvážil, zda do Passata z roku 96 (cena do 50 tisíc) dávat plyn za cca 25 až 30 tisíc. Ale pokud je pěknej, chceš si ho nechat aspoň pár let, něco najezdíš ročně, tak nemá cenu váhat.

Lada
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 16.10.2007 15:57

Re: B5 1.8t LPG ?

Příspěvek od Lada »

Eviku, Eviku. stag300- montáž při 225t, nyní 251t cca2roky.....žádný problém spotřeba 9/100, cena lpg 14,9kč ono. jestli jezdíš normálně, ne jak puberták rozdil poznáš jen v peněžence...hooj

d-jir47
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 07.10.2008 14:33
Bydliště: Sudkov ( Šumperk )
Kontaktovat uživatele:

Re: B5 1.8t LPG ?

Příspěvek od d-jir47 »

Ahoj
Já mám Pašíka taky 1,8T rok 2003 a najeto cca 150 000km LPG jsem tam nechal montovat montovat letos na jaře a nemohu si to vynachválit. Jezdím se spotřebou do 10l plynu a je to super. Na výkonu to není vůbec poznat ani se zapřaženým vozíkem. Dělala mi to jedna firma v Zábřeze na Moravě a stálo mě to vše 24 000,-. Na vše je záruka a garanční prohlídky. Šlape to prostě jak po másle

Uživatelský avatar
Vasilo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 24.06.2010 22:16
Kontaktovat uživatele:

Re: B5 1.8t LPG ?

Příspěvek od Vasilo »

Dal jsem ho tam už také :) autíčko sem celé komplet pospravoval takže si ho cením aji když je to rok 96 už je k tomu i citová hodnota hehe ... a dávat ho pryč určitě nebudu dlouho.
Jinak dal jsem tam Tartarini nebo tak ňák.. a cena 29 000,- a sem spokojený :) s tím že za měsíc nalítám 3 tis. Km mě to prostě vyhovuje ta spotřeba a hlavně cena :) doporučujii !
Passat B4 Variant combi 2.0 GL LPG - dříve
Passat B5 1.8 T - nyní

palacinka
Člen klubu
Příspěvky: 158
Registrován: 12.10.2011 22:07
Bydliště: Napajedla

Re: B5 1.8t LPG ?

Příspěvek od palacinka »

Zeptám se na ty co již mají LPG ve svém 1.8T kousku, v září to chci taky montovat, momentálně mám vybraný systém Elpigas OMVL2, slušná cena s nádrží místo rezervy a s domazávačem ventilů někte kolem 27.900,- s DPH, máte s tímto systémem někdo zkušenosti a nebo jaký používáte systém a jak Vám šlape?
Jinak ty řečičky o kurvení motorů na LPG si někteří můžou nechat, např. v Itálii na LPG jezdí cca každé druhé benzínové auto a nemají tam žádný problém, nehledě na auta takto jezdící i v Holandsku, jde jen o servis co se tomu autu dá.
Passat B5.5 Variant 2001 1.8T Tiptronic + Ford Galaxy 1.9TDI Ghia 2002

pašík b5.5
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 12.01.2021 13:27

Re: B5 1.8t LPG ?

Příspěvek od pašík b5.5 »

Zdarec, kupuji pašíka v lpg 1.8 110kw a borec mi tvrdí, že nemá přímaz ventilů protože to není potřeba... jak není potřeba.. vždycky je pro ventily lepší, když mají přímaz nebo ne?

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“