LPG: umístění nádrže a rezervy, spotřeba, (fotky)

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG: umístění nádrže a rezervy, spotřeba, (fotky)

Příspěvek od patper »

tomas.nemo píše: I když to je pochopitelně na úhlu pohledu :-)
:D tak to mas zajimavej uhel 8O
:!: Proste na tohle je tu bazar a . :!:

esser
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 29.07.2009 11:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG: umístění nádrže a rezervy, spotřeba, (fotky)

Příspěvek od esser »

Chlapi řeším koupi benzína s předěláním do plynu. Před časem jsem měl 1,9 TDI 85kw a rád bych znal vaše názory co se týče výkonu, spotřeby. Jesli mám vzít 1,8 nebo raději 2,0?
Případně kontakt na někoho kdo by dokázal takové auto dovézt.
Díky
Boby

Dupin81
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 15.06.2011 20:00
Bydliště: Zatím Přerov

Re: LPG: umístění nádrže a rezervy, spotřeba, (fotky)

Příspěvek od Dupin81 »

esser píše:Chlapi řeším koupi benzína s předěláním do plynu. Před časem jsem měl 1,9 TDI 85kw a rád bych znal vaše názory co se týče výkonu, spotřeby. Jesli mám vzít 1,8 nebo raději 2,0?
Případně kontakt na někoho kdo by dokázal takové auto dovézt.
Díky
Taky mě na tuto otázku zajímá odpověd.

Tom- doufám budoucí majitel alhambry/ sharana :yahoo:
Zafira 1.8 16v - LPG

Uživatelský avatar
deguster
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 30.05.2012 15:10

Re: LPG: umístění nádrže a rezervy, spotřeba, (fotky)

Příspěvek od deguster »

Tohle jsem řešil minulý rok. Spotřebu si najdeš pro oba motory na odkazu dole. Já mám přestavěnou 1.8t 20V AWC se sekvencí od tartariny a sem s tím spokojenej. Reálná spotřeba je u mě 11,7 - 12,5 LPG na 100Km, palubní PC ukazuje 10,3 - 10,7. ale ještě to půjde trochu na seřízení. Osobně jsem bral radši 1.8 kvůli vyššímu výkonu a 110Kw je tak akorát, s 85 kw v benzínu to nebude moc na předjíždění. Nádrž mám pod autem a rezervu vozím na volno v kurfu, protože vím, že jen co bych jí vyndal tak bych píchnul:-)

http://www.spritmonitor.de/en/overview/ ... owerunit=2" onclick="window.open(this.href);return false;
Sharan II, r.v 2000,1,8T LPG

Uživatelský avatar
vhml
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 19.07.2012 21:29
Bydliště: Chodsko

Re: LPG: umístění nádrže a rezervy, spotřeba, (fotky)

Příspěvek od vhml »

S tím 2,0 se utrápíš a ve výsledku to možná bude žrát i víc pokud to má trochu ject.

Mám 1,8T s čipem a jezdím v průměru kolem těch 12. Nechá se courat za 11, na dálnici za 13 protože je to krabice s krátkou převodovkou.
Sharan I, model 2000 se sportpacketem v plné výbavě, motor 1,8T AJH, cca 175 koní, LPG Magic 3, pružiny FKS -35mm.

http://www.AutomobilovySlalom.cz" onclick="window.open(this.href);return false; , levné závody pro každého.

Uživatelský avatar
deguster
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 30.05.2012 15:10

Re: LPG: umístění nádrže a rezervy, spotřeba, (fotky)

Příspěvek od deguster »

Nevím jak to měly jedničkový modely, ale dvojky už maj šestky, která točí při 140Km/h cca 2800 otáček, ale na spotřebuju dle mého jede spíš krabicovitej tvar, takže to za 12 - 13l lpg jezdí, pokud se jezdí do + 30Km/h oproti limitu. Jinak i bez čipu jezdí motor AWC dobře a rychlost přes 200Km/h není větší problém
Sharan II, r.v 2000,1,8T LPG

Harry 2009
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 04.07.2009 17:21
Bydliště: Kraslice

Re: LPG: umístění nádrže a rezervy, spotřeba, (fotky)

Příspěvek od Harry 2009 »

Zdravím,reaguji na tu narážku,že s 2,0 na lpg se utrápíš- jezdím na lpg zatím jen rok a jsem maximálně spoky.Najeto na plyn mám 15 000 km a šlape bez chyby.
A hlavně,plyn si nedáváš do auta,aby si s ním pak lámal rychlostní rekordy,ale aby si mohl jet kdykoliv a kamkoliv a nemusel si pořád koukat na palubák,kolik to zase sežralo. U 2,0 je spotřeba cca 10l plynu.No a když je plyn za 16Kč je jasné kolik tě stojí kilometr.Pravda,občas tam musíš cvrknout trochu benzínu,ale pomalu člověk zapomíná kam se ta pistole strká a jak se tankuje benzín =).
Takže pokud člověk plánuje že si "šaryka" pár let nechá -stejně nic lepšího než SAG není =) =) tak se ta investice jistě vyplatí. AHOJ

Harry 2009 Sharan 2.0 benzín+LPG 7seslí 6xel.okna

Uživatelský avatar
vhml
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 19.07.2012 21:29
Bydliště: Chodsko

Re: LPG: umístění nádrže a rezervy, spotřeba, (fotky)

Příspěvek od vhml »

Samozřejmě utrápíš je trochu v uvozovkách. Ale já často tahám plaťák kdy pak mám celej rovnejch 3,5tuny, nestydím se jezdit rychlejš a 2,0 by pro mě fakt byla za trest. Ale na běžný ježdění v poloprázdným autem to jistě bohatě postačí.

deguster: takový otáčky jsou super. 2800 mám přesně při 90 podle GPS. Veškerá jízda po dálnici je tak trápení s otáčkama 4000+
Sharan I, model 2000 se sportpacketem v plné výbavě, motor 1,8T AJH, cca 175 koní, LPG Magic 3, pružiny FKS -35mm.

http://www.AutomobilovySlalom.cz" onclick="window.open(this.href);return false; , levné závody pro každého.

Uživatelský avatar
MAKO-VR6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 30.05.2010 12:05
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: LPG: umístění nádrže a rezervy, spotřeba, (fotky)

Příspěvek od MAKO-VR6 »

Když výkon, tak VR6. Ale za výkon se platí vyšší spotřebou :) 17 - 18l není problém. Při normálním ježdění se dá 13 i míň.
MAKO

Uživatelský avatar
kytli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 08.09.2013 15:15
Bydliště: Praha

Re: LPG: umístění nádrže a rezervy, spotřeba, (fotky)

Příspěvek od kytli »

MAKO-VR6 píše:Když výkon, tak VR6. Ale za výkon se platí vyšší spotřebou :) 17 - 18l není problém. Při normálním ježdění se dá 13 i míň.
prosím nestrašit :D já minulý týden dovezl plynovou V6 4 Motion a doufám že dokážu jezdit tak za 10-12 (jsem hlavně dálkovej/dálniční a vcelku předpisovej jezdec - doby dvěstě v městě, třista z místa už mám za sebou ... naštěstí ve zdraví :laugh: )
VW Sharan V6 4Motion "Mora Edition"

Uživatelský avatar
Krteczek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 02.06.2011 11:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG: umístění nádrže a rezervy, spotřeba, (fotky)

Příspěvek od Krteczek »

Mám 14 dní "nový" VW Sharan V6 4motion. Za tu dobu jsem s ním odjezdil tři nádrže. Jsem rozhodnutý pro plyn, ale i tak se nechá s lehkou nohou (čti nešlapat na plyn) jezdit do devíti litrů. To pro mě bylo celkem příjemné překvapení...
VW Sharan 2,8 V6 4Motion "babička pojmenovala jako Šakyra" :-)
Galaxík I 1,9 66kW "Mravenečník" - prodáno. Odsloužil si poctivých 300tis

Uživatelský avatar
kytli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 08.09.2013 15:15
Bydliště: Praha

Re: LPG: umístění nádrže a rezervy, spotřeba, (fotky)

Příspěvek od kytli »

počítám/doufám, že budu mít jednu nádrž tak nejmíň na měsíc a víc :laugh: jednak toho moc nenajezdím (spíš tak nárazově) a jednak je v kufru velkej válec na 120 litrů :mrgreen:
VW Sharan V6 4Motion "Mora Edition"

Uživatelský avatar
kytli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 08.09.2013 15:15
Bydliště: Praha

Re: LPG: umístění nádrže a rezervy, spotřeba, (fotky)

Příspěvek od kytli »

po vyježdění první nádrže (je na 120 litrů tak chvíli vydrží) jsem napočítal spotřebu 14 litrů ... není to sice málo, ale zas v tom bylo hodně popojíždění v zácpě, po Praze ... a taky si na to musím zvyknout ... doufám, že na těch očekávaných cca 11-12 se dostanu
VW Sharan V6 4Motion "Mora Edition"

mirdys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 05.08.2013 15:48
Bydliště: Tábor

Re: LPG: umístění nádrže a rezervy, spotřeba, (fotky)

Příspěvek od mirdys »

Já mám klasické vstřikování v Alhambře 1,8 T 110 kW, na 52 litrů plynu najedu 450 - 480 km, přepíná se na plyn, když má voda 30 stupňů, takže teď v zimě nepatrně stoupne spotřeba benzínu, ale i tak super. Rezervu vozím v kufru, připevnil jsem ji k podlaze závitovou tyčkou M8, která má na jednom konci háček, který je zaháknutý do úchytu sedadla v podlaze a zeshora velká podložka a křídlová matice přes otvor na šroub v ráfku, když je potřeba, tak ji vyndá i manželka, ale vzhledem k velikosti kufru se to moc často neděje. Pozor na STK, rezervu volně položeno v kufru někteří technici nepřijmou, před dvěma lety mě za to vyhodili, musel jsem za měsíc na opakovačku. Ani po krátké debatě ohledně toho, že když povezu 4 pneumatiky na přezutí do pneuservisu, tak je to v pohodě a když je to rezerva, tak to v poho není, nechtěl technik ustoupit.

osi26
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 08.07.2013 21:55

Re: LPG: umístění nádrže a rezervy, spotřeba, (fotky)

Příspěvek od osi26 »

Zdravím - v týdnu se chystám na "zplynování" Lochnessky (Alhambra, 2.0, 85kW, 2007) a chci se zeptat, jak velké nádrže se vám všem podařilo nainstalovat místo rezervy. Litry, ideálně i rozměry (průměr a výška). Párkrát do roka jezdním po rozbité lesní cestě, tak by mě zajímalo, jak velký přesah nádrže pod úroveň podvozku (standardní rezervy) je ještě únosný...

Díky

_________________________________
...už se ze mne stal LPGmann a vešla se mi 74l toroidní nádrž s plným středem...
Naposledy upravil(a) osi26 dne 28.11.2013 08:36, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“