převodovka duu

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Martin Zbořil
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 04.08.2011 11:20

převodovka duu

Příspěvek od Martin Zbořil »

Zdravím pročital sem forum o duu a zjistil sem že duu ma nějaky problem s nýtama já osobně mám duu převodovku a teď se mi rozpadla a vytekla auto nejede takže je v dílně a otázka zní když pojedu pro tuhle repasovanou duu převodovky se šroubama místo nýtu budu mít o problem postaráno ? http://auto.bazos.cz/inzerat/25534862/R ... IVAudi.php" onclick="window.open(this.href);return false;

jsem z toho jelen :-/ a hlavně naprášky čím víc jeto problemove tak jeto dražší :-D :-//

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: převodovka duu

Příspěvek od xerxes »

pokud už koupiš převodovku po repasi to znamena že pokud ma misto nytu šrouby tak máš "po starostech"otazka je jestli jsou opravdu vyměněne dovnitř nevidiš

Martin Zbořil
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 04.08.2011 11:20

Re: převodovka duu

Příspěvek od Martin Zbořil »

sakryš teď mi volal mechanik že převodovka má na sobě označeni abd 4 .... nemužu ji nikde najít pasovala by převodovka duu na 1.6 sr 8 ventil 1997 74 kw 101 hp benzín :-D

Martin Zbořil
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 04.08.2011 11:20

Re: převodovka duu

Příspěvek od Martin Zbořil »

achjo pánove posek :-( koupil sem tu u na v přerově duu repasovanou převodovku jedu si pro ni 80 km namontuju doliju olej a co řazení jde z tuha 5 tam jde ale v převodvce chrastí :-// převod 1 2 3 v pohodě a na 4 chrastí sem tam synchron :-( ma delší dráhy než stara převodovka 1 stupeň piští jako když řve servo :-D a spatečka neskutečně chrastí :-( už sem volal že chci jinou tak doufám že se domluvíme :-(

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: převodovka duu

Příspěvek od Shorty »

Udělal jsi seřízení řadící tyče?
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: převodovka duu

Příspěvek od Doctor Driver »

Asi ne to vypadá :/ Ale jinak ty převodovky jsou opravdu bolest našich aut.
Prosím vás a tyhle všechny převodovky jsou všechny záměnné? (DUU, DLP, DUW, ERT) ??? Když to vidím, tak asi zvolím možnost taky za těch 8 tis., protože nemám opravdu na vyhazování do staré ojetiny. Jinak jsem našel jen převodovku pro můj Golf za 11500,- což se mi zdálo i moc, ale zase měla nový obal i vnitřnosti (doufejme)..viz.: http://www.dp-auto.cz/products/repasova ... p-duw-ert/" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: převodovka duu

Příspěvek od majrek001 »

Doctor Driver: tady jsem bral já repas, zaměnitelné jsou.. já teď mám DUW, ale nečekej že ta převodovka bude vypadat jak na fotkách, ale možná by jsi vyfasoval tu moji ERT a ta vypadala docela dobře oproti té zrepasované.. http://www.dp-auto.cz/products/repasova ... p-duw-ert/" onclick="window.open(this.href);return false;

vařená byla zhruba na stejným místě jak ta moje měla díru a řazení to je pořád takový zvláštní, ale lepší než jak to bylo, ale někdy tam nejde trojka ale stačí vyřadit a hned už tam jde.. nevím jestli se třeba silentblokama motoru že se to pohne oproti kastli a pak se ty hejbátka někde kříží já už nevím a někdy to tam jde řadit úplně nádherně takže to asi v převodovce snad nebude.

p.s. ano seřizoval jsem řazení
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: převodovka duu

Příspěvek od Doctor Driver »

No jasné Majreku, tu samou jsem dával i o odkaz výše, takže fotky dost klamou říkáš... :) Jsem právě očekával, že to bude trochu už OK na pohled - jako nová, ale asi teda ne, když píšeš Tvou zkušenost s obalem převodovky. Jako mě zatím šlape, jen mi tam začalo pískat nějaký dvojitý ložisko nebo co...ale dneska jsem jel pohodičku-klídek a žádné pískání jsem neslyšel, takže bude asi zatím jen načaté a čím víc točím, tím horší to potom je a bude. I z toho plyne, že už se nebudu nikde a nikdy pokoušet rozjíždět na dvojku se stojícím autem - tím sem tomu naložil asi nejvíc co jsem mohl já vůl...njn. diesel by mi hned nakopal při takovém chování. Nevím ale proč, že s tím benzínem to jde tak snadno se rozjet na dvojku a s TDičkem mi to vždycky chcíplo, ale pokaždý i když sem nejdřív trochu přidal plyn :D Nevíte někdo jak je to mezi dieselem a benzínem s tím rozjezdem na 2. převodový stupeň tedy?
No a ještě další věc jsem zjistil, jak mi tam předtím šly kvalty 1-3 občasně přes zuby, tak to vydrželo už jen někdy při podřazení z vyšších otáček 3. převodovému stupni, jinak 1 a 2 tam jdou jak když převodovka vyjela z výroby :D Nevím ale čím to najednou...i za studena, pořád krásně řadí. Možná je to vyššími teplotami v garáži teď přes léto.
VW Golf IV V6 4_MOTION

Martin Zbořil
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 04.08.2011 11:20

Re: převodovka duu

Příspěvek od Martin Zbořil »

taky sem si řikal že bude aspoň opiskovana ale ve středu mi veze novou teda jinačí říkal že repasuje jenom diferencialy a ano udělal sem seřizení táhel 1.2.3.4 jdou už bez škrtnutí ale 5 tam zapadne ale chrastí uvnitř a auto netaha nejede prostě roz/ebana 5 :-D

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: převodovka duu

Příspěvek od majrek001 »

Martin Zbořil: a od koho jsi to měl zrepasovaný?
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Martin Zbořil
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 04.08.2011 11:20

Re: převodovka duu

Příspěvek od Martin Zbořil »

nějaký soukromník z Přerova našel sem ho na bazošu celkem v klidu týpek upozorňoval mě na to že muže byt špatná ve středu mi veze novou převodovku bo nakonec nerepasuje převodovky ale pouze diferencialy a v moje autě se už uplně rozpadal ta převodovka a praskl přitlačák a ložisko teda dobrý kotel no :-/

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“