CD changer

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Bavor
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 16.06.2010 21:02

CD changer

Příspěvek od Bavor »

Zdar, měl bych dotaz ohledně CD changeru.
Mám VW GOLF IV 2002 rok, v autě je originál VW autorádio Gamma. Sehnal jsem k tomu ted CD měnič na 6 cd (ten co se dává do panelu nad rádio).
Problém je v tom, že když chci do changeru strčit cd, tak tam cd zajede a hned zase vyjede zpět. Třeba na dvacátej pokus se podaří, že changer cd veme a nevrátí ho zpět. Fakt mě nebaví ukecávat ho, aby si to cd v sobě nechal a hned mi ho nevracel. Když už se povede, že cd veme a hned ho nevysune, tak vše funguje jak má (cd hraje). Nesetkal se s tim náhodou někdo? Nevíte co s tim? Podle mě by to mohla bejt nějaká blbost, nějakej problém se snímačem nebo tak něco? Nevíte někdo?

Jedná se o tento changer a tohle rádio: http://www.passat.co.uk/wp-content/uplo ... rrowed.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Díky za každou odpověď

Uživatelský avatar
paprika44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 16.09.2012 21:08

Re: CD changer

Příspěvek od paprika44 »

Tak každopádne by jsem zkusil changer vyndat a rozebrat :D treba tam bude nejaky malicky cidlo, ktery pri vlozeni cd sepne a zasunuje CD ...... to ti asi moc lidi neporadi, to jsou takove banalni veci .... ja bych to zkusil rozmontovat a poradne profoukal od prachu popripade se podival jestli tam neni neco spatne ...
Golf IV 1.4 16v AHW r.v. 98/99 modrá metla ---- Brzdy Brembo MAX, Sport. volant Top Drive Victor, Simota sportovní sání, Cesam Sport 205/45 R16, sportovní pružiny 35/25mm

Uživatelský avatar
Torrman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 22.06.2011 19:43
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: CD changer

Příspěvek od Torrman »

Čau borci, dával jsem pryč svůj cd changer, už ho mám vypojený, ale nechal jsem v něm cd :-D Dá se to nějak nouzově otevřít bez zapojení? Já nikde nic nenašel, nebo mě napadlo vzít adaptér a spojit piny jen aby to seplo a dalo se to vytáhnout? Jen které piny? Mě se vždy strašně blbě vyndává to velké mfd rádio, proto se mě to už nechce moc vydělávat, tak že bych to zkusil nějak tak... je někde nějaké schéma jaký pin je plus a mínus aby to seplo? Půjde to vůbec vysunout? Díky :-)
IV 1.9 TDi PD 110 kW

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: CD changer

Příspěvek od Dymák »

ISO1.gif
16 plus
18 mínus
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
Torrman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 22.06.2011 19:43
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: CD changer

Příspěvek od Torrman »

Tak vyzkoušeno, 12 voltů na 16 plus a 18 mínus, ale nic se neděje, ani se to nepohne ... :-(
IV 1.9 TDi PD 110 kW

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: CD changer

Příspěvek od duduh »

Asi takhle:Jestli ti zajede CD do štěrbiny tak laser (řeknu to rychle) načítá údaje o CD.Pokud je laser "špinavý/vadný" tak to nenačte=nedoostřuje optika.CD proto vyjede ven.Proto je třeba rozebrat charg a opatrně vyčistit optiku.Je to ale celkem vopruz.Na nějaké čístící CD se rovnou vys...Chce to hlavně odzkoušet origo CD a vypálené,protože origo to třeba bude načítat v pohodě.

Uživatelský avatar
Torrman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 22.06.2011 19:43
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: CD changer

Příspěvek od Torrman »

To jsi mě ale možná spatně pochopil, já to potřebuji otevřít abych z toho vytáhl CD, které jsem tam zapomněl. Changer už mam vytažený a místo něho adaptér na kartu. Changer jako takovej funguje bez problému, jen ho chci nějak rozjet aby mě z toho ty céda vyjely, toť vše :-) ale když pošlu na plus a mínus 12v tak to nic nedělá
IV 1.9 TDi PD 110 kW

Uživatelský avatar
delong
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: CD changer

Příspěvek od delong »

Žiadne plus ani mínus ti nepomôže :wink: lebo mu nevieš dať ešte data signál EJECT CD . Jedine otvoriť changer a šachtu pre výsun otvoriť ručne. Alebo ak si zdatný v elektronike tak na motor pre výsun šachty pripojiť external power ale pozor motor pohonu šachty musí byť od drivera odpojený :!: .

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: CD changer

Příspěvek od Goauld »

A není lepší ho napojit zpátky do auta, než riskovat, že ho zničíš, když ho budeš rozebírat ? Ono to není zas až tak jednoduchy a stačí neopatrnost a je po něm.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
delong
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: CD changer

Příspěvek od delong »

Torrman píše: Mě se vždy strašně blbě vyndává to velké mfd rádio, proto se mě to už nechce moc vydělávat, tak že bych to zkusil nějak tak...
:lol: :lol: :lol: tak touto cestou to asi nepôjde :mrgreen:

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: CD changer

Příspěvek od duduh »

Dát na stůl Gamm...Bettu...a propojit to.Nebo někoho poprosit a zapojit to na jeho autorádijko v autě.

Uživatelský avatar
Torrman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 22.06.2011 19:43
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: CD changer

Příspěvek od Torrman »

duduh píše:Dát na stůl Gamm...Bettu...a propojit to.Nebo někoho poprosit a zapojit to na jeho autorádijko v autě.
Gammu doma mám, takže jsem to propojil s tím, a cedka jsou venku, díky :-)
IV 1.9 TDi PD 110 kW

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: CD changer

Příspěvek od duduh »

OK :drinks:

wrabesek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 12.06.2014 21:05

Re: CD changer

Příspěvek od wrabesek »

Nechci zakládat nové téma proto se zeptám tu.. Bere CD Changer pálený CDčka? Nemyslím mp3 ale když to tam hodim jako audiocd, půjde to? Díky

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: CD changer

Příspěvek od majrek001 »

ano bere audio CD i na pálených - rychlost co nejmenší 1 - 4x
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“