Nechodí servo - VYŘEŠENO!

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Nechodí servo - VYŘEŠENO!

Příspěvek od majkl1 »

Nedávno jsem o nějakou díru v silnici prodřel chladič oleje pro servo. Olej vytekl a já zadřel čerpadlo. To jsem vyměnil a tři týdny jezdil bez chladiče oleje, než mi ho zavařili (hliník). Všechno fungovalo na 100% i bez chladiče. Olej se nekalil ani nepřehříval. Nandal jsem chladič, nalil olej a od té doby nechodí posilovač. Ale to není vše, vyměnil jsem tedy další čerpadlo - beze změny. Tak jsem vyměnil celou převodku řízení a doprdele - opět beze změny. Vždy po demontáži a nalití oleje to pár vteřin posiluje a pak to úplně umře. Seru se s tím už týden. Tři čerpadla, dvě převodky řízení. Nenapadá někoho, kde je chyba? Pazvuky to žádný nevydává, olej nikde neteče. :budo:
Naposledy upravil(a) majkl1 dne 02.10.2013 17:00, celkem upraveno 1 x.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Sedlo01
Závodník
Závodník
Příspěvky: 625
Registrován: 02.09.2012 13:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Nechodí servo

Příspěvek od Sedlo01 »

Když zavařovali ten chladič zůstal průchozí? I když je to asi blbost nic jinýho mě nenapadá
Passat B5.5 variant Highline, 9/2001, 1.9TDI-PD AVF 4motion @ GaragePower by Lubosk, FMIC, EGR OFF, KAT OFF, hybrid GT1752V, jednohmota s HDS
Obrázek Spotřeba VOLKSWAGEN Passat B5,5 1.9 TDI 96 kW / 130 HP

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Nechodí servo

Příspěvek od M@ty »

Špatná úvaha to není. Mě zas nějak nenapadá, jak se dá zavařit tak tenká hliník. trubka. I když doba jde kupředu a já už pár let jsem z oboru venku. Ale možné to je. Možná to průchozí je, ale je zmenšená světlost (vnitřní průměr) potrubí a funguje to jako škrtící ventil.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Sedlo01
Závodník
Závodník
Příspěvky: 625
Registrován: 02.09.2012 13:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Nechodí servo

Příspěvek od Sedlo01 »

No něco takovýho mě napadlo taky, ten kus trubky na vrakáči nemůže stát víc než pár korun tak bych ho skusil vyměnit za neporušenej
Passat B5.5 variant Highline, 9/2001, 1.9TDI-PD AVF 4motion @ GaragePower by Lubosk, FMIC, EGR OFF, KAT OFF, hybrid GT1752V, jednohmota s HDS
Obrázek Spotřeba VOLKSWAGEN Passat B5,5 1.9 TDI 96 kW / 130 HP

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Nechodí servo

Příspěvek od majkl1 »

Ano, ten je průchozí. Dělá to i bez chladiče.
Ještě jsem zjistil, že u každého druhého čerpadla z vrakáče je zalehlý ventil uvnitř serva, takže kdo budete někdy měnit, stačí vzít třeba hřebík a testnout, zda chodí zlehka - musí jít stlačit (je na vysokotlakém vývodu)
Včera testováno již čtvrté servo a to zase prozměnu začalo po chvilce tlačit olej podél hřídele ven. Přitom na minulém autě fungovalo.
Dnes jsem objednal funglovku TRW, zítra namontím a dám vědět.
Ještě jediné, co nebylo měněno je jakýsi zpětný ventil na tlakové hadici co spojuje servo s převodkou řízení. Nevím, co má za funkci, tak zkusím vyměnit i ten. Už mě z toho nekonečnýho sundávání a nandávání celého předku drbne. Tohle soudruzi z NDR nedořešili. Stačilo by dát o 3 mm kratší šrouby, který držej servo a šlo by to bez demontáže předku. Jdu si to rozebrat za posledních 5 dnů již po šesté, abych to zítra měl připravený až dorazí čerpadlo. :mad3:
I mechanik, který na to včera koukal, je bezradný. Jediné, co je původní je nádobka. :mrgreen:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Sedlo01
Závodník
Závodník
Příspěvky: 625
Registrován: 02.09.2012 13:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Nechodí servo

Příspěvek od Sedlo01 »

Tak si je o ty tři milimetry zkrať a nemusíš to příště sundavat ne? Pak dej vedět jestli to chodí a co s tim bylo
Passat B5.5 variant Highline, 9/2001, 1.9TDI-PD AVF 4motion @ GaragePower by Lubosk, FMIC, EGR OFF, KAT OFF, hybrid GT1752V, jednohmota s HDS
Obrázek Spotřeba VOLKSWAGEN Passat B5,5 1.9 TDI 96 kW / 130 HP

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Nechodí servo

Příspěvek od majkl1 »

Když já s každým namontovaným servem žil v tom, že je funkční a že je to poslední, které tahle stará kára dostane. :lol:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
wrot
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 17.11.2009 17:00
Bydliště: Zličín blízké okolí

Re: Nechodí servo

Příspěvek od wrot »

Ahoj možna blbost ale co hadice od serva a k nádobce nemuže tam bejt nejakej bordýlek a tím do nedává tolik oleje.jinak v loni jsem taky cca 4 x dolu servo a jedna převodovka řízení

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Nechodí servo

Příspěvek od majkl1 »

Hadice profouknuté a čisté. Už to vidím na nechutnou "náhodu", kdy čtyři jetá serva byla prostě do poslední chvilky OK, ale jak jsem to dal na auto já, tak se posraly. Dvě netlačily vůbec a dvě sice ano, ale chcaly proudem kolem řemenice. Zajímavé na tom ale bylo, že posilovač chodil až nepříjemně snadno a v zatáčkách to bylo spíše o hubu, protože se volant nevracel, ale naopak si přidával dovnitř. S obdobnou závadou jsem toto auto koupil a vyřešilo to až nové řízení. Jaká by to zase byla náhoda, že by tutéž chybu měly obě řízení, co mám doma? Už se snad ani nebudu divit, když zítra budu ještě doobjednávat celou převodku.

Jinak pro zajímavost - poslední převodku řízení jsem předevčírem vyndával z 2,8 benálu 4x4 tiptronic. Tohle auto do baráku nikdy!!! Kvůli demontáži převodky řízení buď vyndat celej motor nebo rozřezat auto, protože přístup naprosto k ničemu. Bez vymlácení tepelných a zvukových štítů by se nikam nevešla ani tužka na stojato . :budo:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Nechodí servo

Příspěvek od M@ty »

Tě tu teď šťastní majitelé umlátí, protože to je určitě pole nich bezúdržbový motor kam se leje max. benzín a olej.

Pokud se takhle razantně měnilo chování posilovače a řízení při osazení jiného čerpadla, tak to snad bude ono, co je špatně. Co vím o lamelovém čerpadle je to, že pokud je v okruhu bordel, tak se lamely mohou šprajcnout a nebudou se odstředivou silou vysouvat. Čerpadlo pak samozřejmě netlačí. To samé když se lamely deformují. Při repasu se mají lehce zbrousit o pár stovek mm na ploché brusce právě proto, aby se mohly hýbat. Když pak čerpadlo leží někde delší dobu, tak je také možné, že ty lamely zůstanou zalepené a nevysunou se z drážky.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Nechodí servo

Příspěvek od majkl1 »

Zkusím z hecu jedno rozdělat. Teď jich tu mám plný kolečko :-)
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
wrot
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 17.11.2009 17:00
Bydliště: Zličín blízké okolí

Re: Nechodí servo

Příspěvek od wrot »

Ja je také rozdělal je to celkem v poho je fakt že některé lamely nešly až tak lehce když jsem s tim točil skoušel jsem dvě přeskládat ale stejně to bylo na pytel ,pak po laborování a doplnění (POSTUPNĚ CCA 5l OLEJE) :roll: jsem dal jiné a to už skoro rok fachá bez nO raději to nezakřiknu .ještě bych možná poskládal nějaké to funkční co teklo s tím co neteče .ještě jedna věc jednou soused řikal že se vyvztekal( sice na brzdách )ale na jedné hadičce mu praskla hadička ta vnitřní nic neteklo ale nebrzdilo než na to přišel tak mu malem praskl ko..kot kapalina proudila jen jedním směrem a druhým jako chlopeň bránila průtoku.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Nechodí servo

Příspěvek od majkl1 »

Než další zklamání z poskládaného čerpadla (ty válečkový ložiska jsou pěkná past :P ), to raději koupím funglovku.
Kontroloval jsem ten zpětný ventil a je průchozí.
Jinak, co udržuje v oběhu stálý tlak? Když už to chvilku chodilo, tak na volnoběh to bylo jak takž, ale na vyšší otáčky to bylo nepříjemně citlivé.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
wrot
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 17.11.2009 17:00
Bydliště: Zličín blízké okolí

Re: Nechodí servo

Příspěvek od wrot »

majkl1 píše:Než další zklamání z poskládaného čerpadla (ty válečkový ložiska jsou pěkná past :P ), to raději koupím funglovku.
Kontroloval jsem ten zpětný ventil a je průchozí.
Jinak, co udržuje v oběhu stálý tlak? Když už to chvilku chodilo, tak na volnoběh to bylo jak takž, ale na vyšší otáčky to bylo nepříjemně citlivé.
to co udžuje stálej tlak netuším ale zda to nebude ten ventil na vývodu k převodovce jde to rozdělat a prubnout z jiného čerpadla ale ruku na to nedám je tam nejaká pružina a tak snad by to mohlo bejt ono

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Nechodí servo

Příspěvek od majkl1 »

Takže nepomohlo ani nové servočerpadlo (TRW) ani další výměna řízení (originál) ani výměna zpětného ventilu ani profouknutí hadic ani vyřazení zavařeného chladiče oleje. Posiluje jen chvíli na studeným motoru, po ujetí párset metrů na volnoběh už ne. Nad 1600ot. to jakžtakž jde, ale na kruháku je to o držku, ale už si zvykám. :roll:
Výměna čerpadla 5x, řízení 2x, oleje propláchnuto tak 7litry, shozený předek 4x, hodin pod autem cca 30. Výsledek nula. A to vše začalo pouhou výměnou oleje (podle specifikace). :budo:
Seru na to a dávám do servisu, ať se ukážou.
Podle mne je to někde přicpané (kolísá tlak), ale zaboha nelze najít kde.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“