auto pro studenta

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
rx343
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 03.07.2012 15:40

Re: auto pro studenta

Příspěvek od rx343 »

no a ja mam navyěr mezi dvěma F.Ale zvažuju spíše forda.

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: auto pro studenta

Příspěvek od marfy8 »

Radši si vem FolsFagen :-P

rx343
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 03.07.2012 15:40

Re: auto pro studenta

Příspěvek od rx343 »

ale ja si mužu vybrat mezi těma dvěma nic jineho.hmm myslel jsem že mi tu na to někdo objektivně odpovi a nebude prosazovat značku auta ktere má on.

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: auto pro studenta

Příspěvek od skacel99 »

Logicky když jsem na VW clubu,bude tu 99% lidí prosazovat kocern.Pokud chceš,aby ti někdo pochválil třeba Focuse,budeš muset jít na Ford club :wink:

Jako první auto bych taky volil Filcku,protože jak psal Vtuni,jezdí to skoro zadarmo a pořizovací cena taky není až tak tragická.Pokud natrefíš na nějakou pěknou,nerezavou,tak je to na začátek a na ježdění okolo baráku asi nejlepší auto v dnešní době,co se týče nákladů/užitkové hodnoty.Když ji zboříš,tak ji prostě zahodíš a za 10 000,- koupíš jinou

Uživatelský avatar
lifty
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1255
Registrován: 21.10.2012 21:41
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: auto pro studenta

Příspěvek od lifty »

A když se na tom něco vysere, tak dílů je všude 3 prd*le skoro zadarmo a takový ty "servisový perličky" zná každej venkovskej garážmistr.
ex - GOLF IV 1.8T GTI

FABIA RS 1.9 TDI Yellow Pussy Wagon

rx343
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 03.07.2012 15:40

Re: auto pro studenta

Příspěvek od rx343 »

řeknu to asi tak felicii nikdy.

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: auto pro studenta

Příspěvek od Doctor Driver »

No tak to tě plně chápu, ale osobně jsem taky začínal na Škodě 105L, Favoritu atd. Jako ono je to na začátek nejlepší - nebude tě pak mrzet každej škrábanec, který tomu autu nechtěně způsobíš a hlavně je to pro servis uplně nejsnažší volba ta Felicie. V podstatě vylepšený kulatý komfortní Fáčko :) Spíš je lepší sklopit hlavu na rok a poslechnout, než vzít G_IV vrak za 50 tis. a pak už jen čekat na peníze na servis..stalo se mi to taky u 10 let starýho Peugeotu 106 tenkrát v rallyčku, a opravdu sem toho moc nenajezdil..byl jsem 7. majitelem a na tom autě to bylo sakra znát! :D Osobně bych se ojetinám kolem 50 tis. a meněj vyvaroval...jsou to v podstatě jen předražené vraky a kdejaká Felda o 30 tis. levnější je o dost spolehlivějším a finančně nenáročným vozítkem.
Jinak Golfa jsem kupoval před 2 lety za 75 tis. a když jsem to nedavno zkalkuloval, tak už mě na ty samý peníze vyšel i servis, takže bych si to být tebou, když jsi student ještě pořádně rozmyslel a zvážil, zda chceš jezdit a nic moc neřešit a jezdit za pakatel a nebo pořád jen čekat na peníze do servisu, až na Golfíku zase něco odejde.
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: auto pro studenta

Příspěvek od skacel99 »

rx343 píše:Dobrý den jsem student pravě si dělám řidičák a už se začínám dívat na své první auto na jiných forech jsem dostal zajimavé tipy tak jsem zvědav co dostanu tady zatím jsem byl na forum od škody tam mi radili co jineho než octavii nebo fabii benzin nebo sdi (ale co jezdim ve fabii v autoškole tak to si nedokažu představit že by to bylo moje auto je to strašne líné auto a ještě k tomu nepohodlne za 2 hodiny mě trochu začali bolet záda) potom jsem byl na ford forum tam mi doporučili ford focus 1,6 74kw (podle mě super auto dobry vykon podohlí jen ten in terier trochu starší).
Každý fórum ti doporučí "domácí značku"
rx343 píše:cena auta by měla byt do 60 000 a nejlepe aby bylo dobře vybavene pohodlné vzhledobě pěkné a aby to prostě jelo jestli mi rozumíte (výkon)
Za málo peněz hodně muziky.Sen každýho člověka.Bohužel,za 60 000 celkem nereálný.Hlavně bych se zastavil u toho,jestli rozpočet 60 000,- je na koupi auta,nebo na koupi a jeho provozování.Pokud je to na oboje,koupil bych auto tak maximálně za 30 000,-.Znám hodně lidí,co narvali veškerý peníze do auta a pak ho neměli z čeho živit.buďto nebylo na plaivo,nebo na základní servis.Pokud se něco podělá,dojezdil jsi úplně.
rx343 píše:a chtěl bych se zeptat mnoho lidi mi nepodoručuje naftu při mém nájezdu 6-7tis ročně.Nevyplatí se ani TDI? říkali mi jinde že na naftě ušetřim na palivu tak 2-3 tis ale pak přijde oprava třeba za 20 000 a už jsem v minusu což mě od nafty odrazuje takže se zaměřte při vašich radách raději na benzín nebo mě vyveďte z omylu a napište že s tou naftou nemam pravdu a proč.
Pokud se ti nic na naftě nepodělá,je to v pohodě.Pokud jo,je řešení problému dražší.
Každej řeší spotřebu,která je u TDIček nižší (dneska už to taky není takovej rozdíl),ale neřeší servis a celkovou finanční bilanci.Při tvým nájezdu bych naftu vůbec neřešil,pokud nemáš zdroj tak za 20 kč
rx343 píše:nejvíce se mi libi ten focus do te ceny by mohl byt i dobrý kus, ale třeba strejda mi pořad řika at si koupim golfa tdi ---- takže se ptám -- je dobré kupovat diesloveho golfa,passata nebo nevim co ještě při najezdu 6-7tis???
Passat je zbytečnost.Oproti Golfu vyšší spotřeba a dražší servis.Legendární je zejména přední náprava.Zase je ale vyšší komfort,což ale při nájezdu okolo 7000 km je asi celkem jedno.
rx343 píše:...nejlepší by bylo kdyby se nazory vas VW a forďaku shodovali to už bych mel jistotu že to ktere zvolim je to prave...
Tyhle dva tábory se asi nikdy neschodnou 8)
rx343 píše:řeknu to asi tak felicii nikdy.
Je mi jasný,že filcka je málo kůůl kára,ale s tvým rozpočtem bych se fakt moc nerozjížděl.Je fakt,že to nejede,ale stejně je velká pravděpodobnost,že to někde opřeš.Tudíž bych třeba půl roku jezdil Filckou a až pak bych přesedlal na něco "silnějšího". To,žes prošel autoškolou ještě neznamená,že umíš řídit.Víím,že si každej myslí,že je frajer a potřebuje auto s minimálně 200 koňma,ale ono to většinu po pár týdnech přejde,až se někde rozstřelí.
Loni o prázdninách u nás jeden boreček dostal jako první auto od rodičů Leona Cupru 110 kw naftu.Měl ji asi měsíc,než to rozsekal...
A těchhle případů znám osobně mraky...

A mimochodem je i spousta lidí,co Filcku nikdy nechtěla,že je to slabý,hnusný a podobně a tak si koupili něco,co jede.Třeba O1 RS.A za rok s velkou slávou přesedlali do Filcky,protože nebylo na provoz RSa :D

Ale každej svýho štěstí strůjce...

rx343
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 03.07.2012 15:40

Re: auto pro studenta

Příspěvek od rx343 »

proč si všichni myslíte že felicie (16 let stara) za 15-20 tis je lepší nšž fiat panda (7 let stary) za 30 000 u ktereho vím že má najeto 46 000 poctivych km když ho kamaradka od otce kupovala jako nove a pravidelně ho servisovala.nebo ten ford je sice za 80 000 ale má take poctivych 170 000km pravidelně servisovany a za 2 roky co ho otec má tak na něm měnil jen kotouče.

rx343
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 03.07.2012 15:40

Re: auto pro studenta

Příspěvek od rx343 »

a reknu to ještě takhle.NEMUŽU SI VYBRAT NIC JINEHO NEŽ TYHLE AUTA a mám k tomu důvod ktery tady nemusim sdělovat a proto se ptám co je rozumnější volba.nemužu si vybrat nic jineho a ani nechci jsou to auta z rodiny a jsou prověřené. nechci niz z bazaru.jedine co potřebuju vědět je do čeho byste šli na mem místě kdyby nebyla jiná volba, protože není.

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: auto pro studenta

Příspěvek od vtuni »

rx343 píše:proč si všichni myslíte že felicie (16 let stara) za 15-20 tis je lepší nšž fiat panda (7 let stary)
to je jednoduchý felicia je koncern a fiat je fiat

rx343 píše: za 30 000 u ktereho vím že má najeto 46 000 poctivych km když ho kamaradka od otce kupovala jako nove
když je tak super a má tak málo najeto tak by ho asi neprodávala.. další věc je že s tím jezdila holka.. což může a nemusí být taky na autě dost znát... spojka atd...

rx343 píše:a pravidelně ho servisovala.
sama... nebo ho vozila do servisu, kde frajeři viděli ženskou a věšeli ji bulíky na nos a jen fakturovali :?: :mrgreen: :mrgreen: já už jsem viděl tolik pravidelně servisovanejch aut... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: naposledy to bylo volvo V40 u kterýho v autorizovaným servise vyměnili olej a převodovej olej v automatu za 27000 :lol: :lol: :lol:
rx343 píše: nebo ten ford je sice za 80 000 ale má take poctivych 170 000km pravidelně servisovany a za 2 roky co ho otec má tak na něm měnil jen kotouče.
jinými slovy 170tkm na českých silnicích..a za poslední dva roky se na něj ani nehráblo :?: ..... = spousta dílů určitě původních..... = těsně před smrtí čepy, tlumiče, silentbloky... určitě pneu... všechno korunový položky... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


já osobně bych chtěl spíš auto kde předchozí majitel do toho nacpal za poslední dva roky 100tis za opravy... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: protože tam pak máš všechno skoro nový :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:




tohle je otázka jestli bylo dřív vejce nebo slepice.. :roll:
prostě jestli nemáš na výběr mezi ničím jiným...tak se nás tu ani neptej..protože stejně srováváš nesrovnatelný, co nemůžeš srovnávat ani náhodou ...
prostě si to budeš muset rozlousknout sám...
já ti tady s klidnou hlavou řeknu že bych nechtěl ani jedno ani druhý...
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: auto pro studenta

Příspěvek od skacel99 »

Podle toho,co tu čtu vlastně není co řešit.Ford stojí 80 000,-.Ty máš na auto 60 000,- ,takže logicky vyhrává panda za 30 000,- :D
Nicméně připadá mi,že ani jedno z těch aut moc nesplňuje požadavek,aby to jelo 8)

A proč Filcku? Protože je léty ověřená,levná,nenáročná,jako první auto bohatě dostačující. Když už Pandu,tak první generaci 4x4,to je aspoň stylovka :lol:

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: auto pro studenta

Příspěvek od vtuni »

jinak přesně jak píše skacel99 :arrow: jeslti máš na auto 60 a nemůžeš si vybrat nic jinýho tak máš vlastně už ted vybráno :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

hlavně u fiata člověk časem docení takový ty ryze italský stylový praktický věci.. :mrgreen: . jako např že kvůli vymlácenýmu spodnímu čepu, co na golfa IV stojí pár set se musí u fiata koupit a vyměnit celý rameno za pár tis... atd....
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

rx343
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 03.07.2012 15:40

Re: auto pro studenta

Příspěvek od rx343 »

vtuni píše: jinými slovy 170tkm na českých silnicích..a za poslední dva roky se na něj ani nehráblo :?: ..... = spousta dílů určitě původních..... = těsně před smrtí čepy, tlumiče, silentbloky... určitě pneu... všechno korunový položky... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
bylo dovezeno z německa takže 170 000 neni z českych silnic..

rx343
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 03.07.2012 15:40

Re: auto pro studenta

Příspěvek od rx343 »

skacel99 píše:Podle toho,co tu čtu vlastně není co řešit.Ford stojí 80 000,-.Ty máš na auto 60 000,- ,takže logicky vyhrává panda za 30 000,- :D
to jsem zapoměl doplnit.. 60 jsme měl ted mám 90

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“