Climatronic - naplněná / nechladí

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
azicko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 03.03.2013 17:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Climatronic - naplněná / nechladí

Příspěvek od azicko »

Ahoj,

kupoval som auto a muzik od ktoreho som bral povedal ze klima chodi len treba naplnit ...klima naplnena ale nechodi :(

sahary sa roztocia, avsak kompresor sa nezopne ...je to casta zavada ? musi byt nutne vadny kompresor ? ako mozem zistit jestli je ok ? ..
pred naplnenim mi pisala klasicka V71 a tlakovy spinac klimatizace ( ale po naplneni uz nepise ) ..

Motor : ALH, rv 99
Klima : Climatronic
Naposledy upravil(a) azicko dne 27.07.2013 09:45, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
azicko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 03.03.2013 17:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Climatronic - naplněná / nechladí

Příspěvek od azicko »

tak som sa tam napojil kablom .. a zistil som ze hodnota cisla g191 sa nemeni ..niekde som ale cital ze do golfov rv 99 sa nedaval ...mam ALH motor
moze to byt tymto ? mozem niak cidlo obist a vyskusat funkcnost klimakompresoru ?
Přílohy
006.PNG

Uživatelský avatar
paprika44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 16.09.2012 21:08

Re: Climatronic - naplněná / nechladí

Příspěvek od paprika44 »

Měl jsem pred par dny to same a byla to jednotka dochlazovani ...... tlakovy spinac ti pise chybu, pokud nemas doplnene chladivo ..... az ho doplnis chyba zmizne ..... zkus vyndat baterii, sundat plast na kterem je baterie polozena a je tam na karoserii pripevnena 2 sroubama takova cerna krabicka ve tvaru obdelniku a jsou do ni zapojeny 2 konektory, vyndej ji a kolem dokola je to spojeno tesnenim tak to obrizni nozem a pak sroubovakem sundej ten kryt a podivej se, jestli nemas nekde na tom tistenem spoji nekde oxidaci , nebo tam jsou jeste 2 civky, u kterych jsou takovy packy ktery se daji spojit a mezi nema to byva dost casto opalene tak to zkus nozikem oskrabat, nebo dalsi varianta, zkontroluj jestli tam nemas nekde studenej spoj a nebo jestli ti tam nechybi cin.....me se normalne na jednom spoji odloupl cin a nefakcilo to.....po propajeni pajkou mi clima opet funguje a usetril jsem 1200 kc za originalni dil ;)
Golf IV 1.4 16v AHW r.v. 98/99 modrá metla ---- Brzdy Brembo MAX, Sport. volant Top Drive Victor, Simota sportovní sání, Cesam Sport 205/45 R16, sportovní pružiny 35/25mm

Uživatelský avatar
azicko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 03.03.2013 17:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Climatronic - naplněná / nechladí

Příspěvek od azicko »

a co ten senzor teplotny ktory ukazuje - 53 stupnov ? to taky nieje v poriadku nie ?

edit : g191 senzor sa nedaval do 1998 modelov, tz ze v mojom to uz bude a moze byt problem nie ?

kazdopadne skusim tu jednotku dochladzovania

MIchal

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Climatronic - naplněná / nechladí

Příspěvek od Goauld »

Nevím kde G191 je a jestli vůbec ve tvym autě je, podle mě by ani neměl být. Rozhodně je to ale ta příčina, proč se klima nepustí, protože si myslí, že je venku moc zima.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

coberk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 245
Registrován: 27.11.2011 13:28
Bydliště: Ústi nad Orlicí

Re: Climatronic - naplněná / nechladí

Příspěvek od coberk »

kdys uz jsme u ty klimy tak se chci zeptat : kdys pustim klimu tak se roztoci jen jeden vetrak ten pravej vetsi je to pruser ? nebo to stačí ? giv 1.9tdi 81kw 2001 dík

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Climatronic - naplněná / nechladí

Příspěvek od Goauld »

Musí běžet oba, jinak se klima ve vedru neuchladí a bude se vypínat přehřátím. Zkus větrák napojit na přímo a vyzkoušet, jestli se točí, nejspíš je vadnej.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
azicko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 03.03.2013 17:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Climatronic - naplněná / nechladí

Příspěvek od azicko »

Goauld píše:Nevím kde G191 je a jestli vůbec ve tvym autě je, podle mě by ani neměl být. Rozhodně je to ale ta příčina, proč se klima nepustí, protože si myslí, že je venku moc zima.
Tak tomu nechapem, senzor by tam nemal byt? Tak preco to ukazuje? A ak tam nema byt preco rj bere toto v uvahu

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Climatronic - naplněná / nechladí

Příspěvek od Goauld »

Pokud tam je, je vadnej, pokud není, může být měněná řj. climatronicu (ovládací panel) z jinyho modelu, kde ten snímač je a chybí jí z něho signál. Climatronik umí některy čidla vynechat, pokud sou vadny, ale jenom v případě, že z čidla nemá žádnou nebo moc vysokou hodnotu. Pokud se hodnota vleze do pracovního rozmezí, například těch -50°C tak si myslí, že je venku zima.
Taky je možnost, že diagnostika chybně napsala, že se jedná o čidlo G191 a jedná se o čidlo G65, ktery je spolu s čidlem tlaku v jednom obalu.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Petee
Řidič
Řidič
Příspěvky: 158
Registrován: 02.03.2011 23:31
Bydliště: Jihlava

Re: Climatronic - naplněná / nechladí

Příspěvek od Petee »

jenom pro upřesnění - čidlo G191 v tvém voze není použito, proto hodnota -53stupňů. Mám také Climatronik ( Golf IV, r.v.1998 ) a diagnóza mi ukazuje úplně stejný údaj. Takže na tuto hodnotu neber ohled ;)

VejusQIn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 28.05.2013 21:14

Re: Climatronic - naplněná / nechladí

Příspěvek od VejusQIn »

podla mna len nezopina elektrospojka kompresora...

Uživatelský avatar
azicko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 03.03.2013 17:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Climatronic - naplněná / nechladí

Příspěvek od azicko »

VejusQIn píše:podla mna len nezopina elektrospojka kompresora...
Tak som preskrabaval kontakty, vyberal som jednotku dochladovania (bola nadherna ako z vyroby keby vysla ...) vsetko bolo OK...

nakoniec to bude teda spojka kompresora ...pripojil som priamo z baterky kable na spojku a nepocul som nic ..ziadne cvakanie ...

da sa vymenit bez toho aby som okruh vypustal a vyberal kompresor ?

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Climatronic - naplněná / nechladí

Příspěvek od Goauld »

Ano, spojka de vyměnit samostatně, kompresor se sundávat nemusí.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
azicko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 03.03.2013 17:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Climatronic - naplněná / nechladí

Příspěvek od azicko »

Prosim vas nemohol by mi to niekto spravit na fore kto byva v prahe ? Ja nemam absolutne moznosti to udelat, a do servisu bojim ...

VejusQIn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 28.05.2013 21:14

Re: Climatronic - naplněná / nechladí

Příspěvek od VejusQIn »

azicko píše:Prosim vas nemohol by mi to niekto spravit na fore kto byva v prahe ? Ja nemam absolutne moznosti to udelat, a do servisu bojim ...
skus to v sekcii servis & pomoc & tuning

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“