1.8 T AEB

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Britka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 22.10.2012 15:41

1.8 T AEB

Příspěvek od Britka »

Zdravím, jsem tu nováček a potřebovala bych radu :) před půl rokem jsem si koupila passat 1.8T AEG, po měsíci když jsem jednou jela z práce domů, auto začalo dělat podivné zvuky, jako bych jela s traktorem... Po pár dnech šťourání se v motoru mechanici zjistili, že mi praskl píst motoru...avšak neví se, zda mi to poškodilo motor nebo ne...a teď je otázka, zda si mám sehnat raději nový motor a nebo risknout opravování pístu...co myslíte, že mě vyjde lépe? A kde bych tu mohla sehnat motor nebo píst... Pokud byste věděli o nějakém dobrém automechanikovi poblíž Rozvadova. Jinak do auta jsem tankovala natural 95 a když se mi to stalo, jela jsem asi 180...Moc děkuji za rady, Nicole
Naposledy upravil(a) Britka dne 28.07.2013 19:02, celkem upraveno 1 x.
Pašík 1.8T :)

Uživatelský avatar
Tomikcek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1622
Registrován: 14.08.2010 13:05
Bydliště: Hovězí - Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8 T AEG

Příspěvek od Tomikcek »

180 je taková normální cesta z práce :D No jinak to by ti měli asi říct ti tvoji mechanici,co s tím všechno je,nebo jinak,jak zjistili že je praslý píst ? Museli to rozdělat a pokud to rozdělávali tak si viděli co všechno to vzalo sebou ... Pokud ti to mechanici neřekli nebo nevědí asi bych uvažoval že bych to dal jinam . Dílů na 1.8T se všude válejí mraky ale spíš by tě mělo zajímat proč se to stalo

edit: Nespletla jsi se a nemá být v nadpise AEB ? :)
VW Passat CC 2009 2.0TDi 125kW + Audi S4 b5 avant 2.7BiTurbo s K04 - V̶W̶ P̶a̶s̶s̶a̶t̶ 3̶B̶G̶ 9̶6̶k̶W̶ 6̶q̶ -̶ A̶u̶d̶i̶ A̶4̶ b̶7̶ 2̶.̶0̶T̶F̶S̶I̶ Q̶ -̶ A̶4̶ b̶5̶ 1̶.̶8̶T̶ Q̶

Britka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 22.10.2012 15:41

Re: 1.8 T AEB

Příspěvek od Britka »

jojo spletla :D :) rozebrané je to tak napůl a prý netuší, jestli to nějak víc motor poškodilo..já právě spíš rozumim těm základnějším věcem :) a navíc jsem přesedlala z itala na němce...tudíž vím o wv prd :) jinak mechanikovo uváha je, že je možné, že se zvyšoval tlak turba u předchozího majitele a prý by se tam v tom případě mělo tankovat natural100...je to tak?? a o nějakém kutilovi v plzeňském kraji nevíte někdo? kdo by si s tim pohrával a dal mi to do kupy...nespěchám na to, ale ve všech servisech mi spočítali částku která se rovná hodnotě poloviny auta a to už jsem nemálo do něj nacpala...ale nechci se ho zbavit :)
Pašík 1.8T :)

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: 1.8 T AEB

Příspěvek od Dymák »

propálenej píst bývá následkem chudé směsi... tzn. že vyšší tlak (víc vzduchu) by to mohlo zapříčinit. Při zvedání plnícího tlaku se samozřejmě musí změnit mapy dodávky paliva - pokud se na to někdo vyprd, nebo nevěděl kolik paliva přidat, mohlo to být příčinou....

nicméně specielně 1.8T jsou známý poruchama váhy vzduchu (řízení směsi), takže problém mohl nastat i tam

Za mě splašit jinej motor a přehodit.... ovšem pokud se někdo hrabal v sw jednotky, tak to může za čas dopadnout stejně...
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
Tomikcek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1622
Registrován: 14.08.2010 13:05
Bydliště: Hovězí - Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8 T AEB

Příspěvek od Tomikcek »

Druhý motor se dá sehnat do 10tis . Možná by nebylo odvěci zkusit jinou řj,popřípdě prolezt hadice a tak,jestli tam něco něco nebastlil
VW Passat CC 2009 2.0TDi 125kW + Audi S4 b5 avant 2.7BiTurbo s K04 - V̶W̶ P̶a̶s̶s̶a̶t̶ 3̶B̶G̶ 9̶6̶k̶W̶ 6̶q̶ -̶ A̶u̶d̶i̶ A̶4̶ b̶7̶ 2̶.̶0̶T̶F̶S̶I̶ Q̶ -̶ A̶4̶ b̶5̶ 1̶.̶8̶T̶ Q̶

Britka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 22.10.2012 15:41

Re: 1.8 T AEB

Příspěvek od Britka »

moc díky za rady... :)
Pašík 1.8T :)

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“