EDL

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
stradiwari
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 20.02.2012 00:40

EDL

Příspěvek od stradiwari »

Audiny to měly, je to jemnější neboli citlivější obdoba ASR nebo TC která funguje už od 0km/h a myslím že se to aktivovalo čudlíkem, má to taky hodně společneho se systemem pro sjiždění z kopce. V passatu 2003 1,9 tdipd to nemam. Je mozné to do něj nějak aplikovat? Buď přečipováním ABS jednotky nebo její výměnou?

Uživatelský avatar
Ernan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 301
Registrován: 23.10.2010 11:30
Bydliště: Chrastava
Kontaktovat uživatele:

Re: EDL

Příspěvek od Ernan »

EDL neboli EDS je Elektronická uzávěrka Diferencialu, žádná obdoba ASR je to součástí společně s ESP a ASR u některých modelů.
EX: Passat 3B5 1.9 TDI-PD, ATJ, EHW, 4motion r.v. 2000 Obrázek

Nyní: Audi A4 Avant B7 2.0 TFSI Quattro r.v. 2005 Obrázek

stradiwari
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 20.02.2012 00:40

Re: EDL

Příspěvek od stradiwari »

Ernan píše:EDL neboli EDS je Elektronická uzávěrka Diferencialu, žádná obdoba ASR je to součástí společně s ESP a ASR u některých modelů.
Ale já vím co je v překladu EDL jen ty nevíš že to není zamykání diffu jako takove ale velmi jemná kontrola trakce(na sebemenší rozdil otačení kol edl zareaguje od 0 do 20km/h)Většinou mu stači čvrt otačky protočení kola a EDL začiína fungovat. Od 20 do 60 nastupuje ASR což je principielně naprosto totéž jen je to s menší citlivostí ,rozdil otáček musí byt větší aby ASR zareagovalo a to proto aby se neaktivovalo při plným rejdu i když se nic nedějě. ESP není součástí ostatních systemu ale ESP je bezpečnostní system který tyto podsystemy jako je ABS ASR a další čidla v autě využíva k zvladnutí kriticke situace při smyku.

Uživatelský avatar
Ernan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 301
Registrován: 23.10.2010 11:30
Bydliště: Chrastava
Kontaktovat uživatele:

Re: EDL

Příspěvek od Ernan »

http://audiklub.cz/techwiki/eds" onclick="window.open(this.href);return false; tady si o tom přečti
EX: Passat 3B5 1.9 TDI-PD, ATJ, EHW, 4motion r.v. 2000 Obrázek

Nyní: Audi A4 Avant B7 2.0 TFSI Quattro r.v. 2005 Obrázek

stradiwari
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 20.02.2012 00:40

Re: EDL

Příspěvek od stradiwari »

Ernan píše:http://audiklub.cz/techwiki/eds tady si o tom přečti
Pišou tam přesně to o čem mluvím nicmeně passat to nema a audiny jo. Zajimá mne jen jestli by to do něj šlo nějak dát.

Uživatelský avatar
Ernan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 301
Registrován: 23.10.2010 11:30
Bydliště: Chrastava
Kontaktovat uživatele:

Re: EDL

Příspěvek od Ernan »

no já jsem u passata EDS měl. asi to udělat jde, výměnou ŘJ, ale jestli máš ASR tak by jsi EDS měl mít taky, co jsem četl ve vis tak brzdy to mělo: jen ABS nebo ABS/EDS/ASR a nebo ABS/EDS/ASR/ESP
EX: Passat 3B5 1.9 TDI-PD, ATJ, EHW, 4motion r.v. 2000 Obrázek

Nyní: Audi A4 Avant B7 2.0 TFSI Quattro r.v. 2005 Obrázek

stradiwari
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 20.02.2012 00:40

Re: EDL

Příspěvek od stradiwari »

Ernan píše:no já jsem u passata EDS měl. asi to udělat jde, výměnou ŘJ, ale jestli máš ASR tak by jsi EDS měl mít taky, co jsem četl ve vis tak brzdy to mělo: jen ABS nebo ABS/EDS/ASR a nebo ABS/EDS/ASR/ESP
Mám ABS ASR ESP do 20km/h to nedělá nic, musim to proturovat a pak nastoupi ASR začnou se přibržďovat protočená kola.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: EDL

Příspěvek od majkl1 »

Achjo.
Přibržďování má na starost EDS. U dvoukolek je aktivní od cca 20 do 40km/h a u 4x4 do 80km (audi a VW, škodovka to má možná už od nižších rychlostí - jiný systém pohonu).
ASR má na svědomí nikoliv přibržďování, ale ubírání kroutícího momentu motoru.
Kdo má ESP, má vše. Audi i VW mají totožné systémy.
EDL je totéž co EDS, jen jedno je anglicky a druhé německy. :wink:
O funkci a praktických ověřováních EDS jsem tady někde psal (lze z netu stáhnout i kompletní popis systémů od Bosch) , Supermann tu dával i video. Když tak pohledej.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

stradiwari
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 20.02.2012 00:40

Re: EDL

Příspěvek od stradiwari »

majkl1 píše:Achjo.
Přibržďování má na starost EDS. U dvoukolek je aktivní od cca 20 do 40km/h a u 4x4 do 80km (audi a VW, škodovka to má možná už od nižších rychlostí - jiný systém pohonu).
ASR má na svědomí nikoliv přibržďování, ale ubírání kroutícího momentu motoru.
Kdo má ESP, má vše. Audi i VW mají totožné systémy.
EDL je totéž co EDS, jen jedno je anglicky a druhé německy. :wink:
O funkci a praktických ověřováních EDS jsem tady někde psal (lze z netu stáhnout i kompletní popis systémů od Bosch) , Supermann tu dával i video. Když tak pohledej.
Tak to ASR jsem fakt nevěděl to beru zpět. Tím padem jsem ale viděl dva režimy EDL(S) na vlastní oči. Situaci jsem už popsal.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“