Nejde klima - vyřešeno !

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
drago21
Člen klubu
Příspěvky: 65
Registrován: 28.11.2010 13:12
Bydliště: Brno-venkov

Nejde klima - vyřešeno !

Příspěvek od drago21 »

Zdravim. Dnes jsem z pašíkem couval z dálnice asi 100m a něco zasmrádlo spláleninou. Nevím, jestli to bylo z kabiny nebo z motoru. Jisté je, že mi přestala fungovat klima. Větrák se netočí. Všechny pojistky jsem zkontrolaval (i pod volantem). Ani při přepinání mezi eco a auto nic neslyším. Nějaká rada? Díky.
Naposledy upravil(a) drago21 dne 09.08.2013 11:34, celkem upraveno 1 x.

sajosa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 107
Registrován: 15.12.2011 19:34

Re: Nejde klima

Příspěvek od sajosa »

Jestli se nezakousl kompresor klimy,spálenina možná prokluz řemene.Zkontroluj jestli se točí střed řemenice kompresoru klimy.

Uživatelský avatar
drago21
Člen klubu
Příspěvky: 65
Registrován: 28.11.2010 13:12
Bydliště: Brno-venkov

Re: Nejde klima

Příspěvek od drago21 »

Asi bych to musel trochu odkrytovat. Kdyby se sekl, tak by to asi smrdělo vice. Nejdříve jsem si myslel, že je to plast nebo obložení. Najel jsem dalších 6Okm a pouze fouká. Ještě vyzkouším větrák přímo (jestli jede), ale to asi nebude mět takový vliv na zapnutí.

Sedlo01
Závodník
Závodník
Příspěvky: 625
Registrován: 02.09.2012 13:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Nejde klima

Příspěvek od Sedlo01 »

Nejdřív bych šel po kompresoru, jestli se točí a jestli elmag spojka spíná, větrák vyzkoušíš i přes zavřenou kapotu po sluchu.
Passat B5.5 variant Highline, 9/2001, 1.9TDI-PD AVF 4motion @ GaragePower by Lubosk, FMIC, EGR OFF, KAT OFF, hybrid GT1752V, jednohmota s HDS
Obrázek Spotřeba VOLKSWAGEN Passat B5,5 1.9 TDI 96 kW / 130 HP

Uživatelský avatar
drago21
Člen klubu
Příspěvky: 65
Registrován: 28.11.2010 13:12
Bydliště: Brno-venkov

Re: Nejde klima

Příspěvek od drago21 »

Tak jsem na to koukal a čelo řemenice kompresoru se netočí (asi teda nespíná). Nevím, jak to jinak zjistit. U V6 tam nic nevidím. Jak teď postupovat dále. El.mag.spojka se dá vyměnit? Nebo celý kompresor. V kabině na klimě vše funguje. Napětí na všechny pojistky jde. :?:

Sedlo01
Závodník
Závodník
Příspěvky: 625
Registrován: 02.09.2012 13:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Nejde klima

Příspěvek od Sedlo01 »

Nevim jak to má V6 ale u R4 je vedle nádržky se servo kapalinou velkej zelenej jedno pólovej konektor kterým vede elektrika k el mag spojce. Skus změřit jestli tam je napětí. El mag spojka se dá vyměnit samostatně, ale kompresor musí ven z auta, nedávno se to tu řešilo tak skus pohledat
Passat B5.5 variant Highline, 9/2001, 1.9TDI-PD AVF 4motion @ GaragePower by Lubosk, FMIC, EGR OFF, KAT OFF, hybrid GT1752V, jednohmota s HDS
Obrázek Spotřeba VOLKSWAGEN Passat B5,5 1.9 TDI 96 kW / 130 HP

sajosa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 107
Registrován: 15.12.2011 19:34

Re: Nejde klima

Příspěvek od sajosa »

zkusit protočit rukou střed kompresoru(řemenice)ten smrádek byl asi od řemenu.

Uživatelský avatar
drago21
Člen klubu
Příspěvky: 65
Registrován: 28.11.2010 13:12
Bydliště: Brno-venkov

Re: Nejde klima

Příspěvek od drago21 »

Napětí tam je a řemenici se dá rukou volně otáčet. Tak asi el.mag.spojka KO. Netočí se ani větrák na chladiči, jestli je to nějak propojené. Asi začnu shánět tento kompresor (nebo spojku). [/quote]
Kopie - klimakompresor.jpg

Sedlo01
Závodník
Závodník
Příspěvky: 625
Registrován: 02.09.2012 13:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Nejde klima

Příspěvek od Sedlo01 »

Když tam je napětí tak asi opravdu bude špatná, větrák by se měl točit i když ta spojka nesepne, takže asi buedš mít ještě špatný uhlíky v motoru. Koukni na to vagem jestli nemáš jen uteklý médiu, to by pak ta spojka nejspíše nesepla. Když něco zasmrádlo tak se mohl prorazit třeba chladič, nevim jak to médium smrdí.
Passat B5.5 variant Highline, 9/2001, 1.9TDI-PD AVF 4motion @ GaragePower by Lubosk, FMIC, EGR OFF, KAT OFF, hybrid GT1752V, jednohmota s HDS
Obrázek Spotřeba VOLKSWAGEN Passat B5,5 1.9 TDI 96 kW / 130 HP

Uživatelský avatar
drago21
Člen klubu
Příspěvky: 65
Registrován: 28.11.2010 13:12
Bydliště: Brno-venkov

Re: Nejde klima

Příspěvek od drago21 »

Dnes jsem při zapnutém zapalování znova měřil napětí. Na konektoru kompresor 12V a na větráku jënom 6V (notečí se). Když připojím větrák přímo, tak jede. Baterka se mi přes noc docela vybila. Relatka i pojistky jsem vydělal a dal zpět. Nic jsem nenašel. Ještě se tady někde psalo o odporech. Může to mit vliv na sepnutí kompresoru? Při nastartovaném motoru zapojím 12V na konektor kompresoru a nic se neděje. Při vypnutém je slyšet cvaknuti. Muže to byt ještě nějak blokované? :?: :?: :?:

Uživatelský avatar
drago21
Člen klubu
Příspěvky: 65
Registrován: 28.11.2010 13:12
Bydliště: Brno-venkov

Re: Nejde klima - vyřešeno

Příspěvek od drago21 »

Mohu se podělit o zkušenosti: koupil jsem na vrakači stejný kompresor. Vydělal cívku a přehodil do svého (moje byla KO). Kompresor jsem nedomontoval, pouze jsem povolil tři upevňovací šrouby a tím se trochu svěsil (povolil se řemen, který jsem z řemenice sundal (i zpět) bez nějakých problémů). Sundal jsem řemenice, přehodil cívku a vše zpětně namontoval. Práce cca 1hod. Komporesor chladi-OK. Hned jsem si všimnul, že mi nejede větrák. Demontáž a kontrola-uhlíky na doraz. Teď je seženu, nebo větrák na vrakači. Snad pojede. Na Vag304 mi žádnou chybu nevypisoval. :lol: Tímto všem díky za rady.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“