Vyndání tlumiče bez stahováku pružiny ??

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
falen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 11.07.2011 19:08
Bydliště: diablo3 :-)

Vyndání tlumiče bez stahováku pružiny ??

Příspěvek od falen »

Ahoj, dneska jsem si měnil na pravé straně vrchní ramena. Tlumič jsem jen nahoře povolil a odehnul do podběhu. Výměna ok, ale málo místa a strašný sraní. Zítra chci dělat levou stranu.

Můžu povolit tlumič i dole a vyndat ho?? Dám ho tam pak zpět?? Nenapruží se pružina?? Mám z toho strach, nechci přijít o ruce - ale chtěl bych ty ramena vyměnit v rozumném čase, né jako dneska... . Nemám ten podělaný stahovák... .

Ještě dotaz, jak moc vadí že jsem vrchní ramena dotáhl když jsem měl auto hodně zvedlé?? Díky moc

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Vyndání tlumiče bez stahováku pružiny ??

Příspěvek od M@ty »

Já vyndal celou pružící jednotku z auta tj. tlumič i s pružinou. Z motoru tři šrouby, horní rameny osvobodit z těhlice (M10x100), vidlici tlumiče od přední spodní vzpěry (přední spodní rameno) a pak to vyhnout dolů trubkou, pajcrem nebo jako já dřevěnou násadou. Je to trochu boj, ale vyjde to. Jen dávej pozor ať neprotrhneš manžetu homokloubu. Pak jen chybí zdemontovat hliníkový držák horních ramen od tlumící jednotky (2x matice M8) a máš ty šrouby horních ramen asi nepřístupnější, jak to vůbec jde.
Nastavení polohy je důležité pro to, aby hned nešly do kopru silentbloky v těch horních ramenech. Navíc by to vrzalo, jak by se šponovaly do krutu díky špatné poloze. Buď se to dělá tak, že to úplně dotáhneš až když auto stojí na kolech, nebo podle obr.
Přílohy
000.jpg
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

falen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 11.07.2011 19:08
Bydliště: diablo3 :-)

Re: Vyndání tlumiče bez stahováku pružiny ??

Příspěvek od falen »

takže tam ten tlumič s pružinou dám zpět i bez toho stahováku pružiny ?? Vím ptám se jako debil, ale nechci skončit s tím že budu muset shánět ten stahovák abych to tam dal zpět. Já jsem to tak chtěl udělat ale přišel tatík a říkal že to dělal na felině a žě mi ten tlumič ta pružina roztáhne a už to tam zpět nedám. Tak jsem to dělal bez vyndání tlumiče (pakárna). Díky

edit: A ohledně toho obrázku. Mám to měřit když mám auto cca v rovině nebo zvedlé, třeba jsem to trefil a nebudu to muset rozebírat znovu - to by mě sralo ... . Díky

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Vyndání tlumiče bez stahováku pružiny ??

Příspěvek od M@ty »

Na demontáž celé pružící jednotky (tlumič, uložení a pružina) nepotřebuješ stahovák. Teprve kdyby jsi chtěl měnit tlumič nebo brko, prostě to rozebírat. Táta řešil Filcku - MacPharson a to je jiná náprava.
Podle obr. to jde když to je venku. Teď si budeš muset pro klid v duši trochu polámat ruce a povolit a zas utáhnout šrouby horních ramen. Snad by pomohl kanál nebo rampa (v rovině). Já jsem úplně v pytli. Nemám mezi kolem a blatníkem místo, ale pokud máš standartní podvozek, tak se tam dostaneš, no blbě ale jde to.
Naposledy upravil(a) M@ty dne 31.07.2013 23:49, celkem upraveno 1 x.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

falen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 11.07.2011 19:08
Bydliště: diablo3 :-)

Re: Vyndání tlumiče bez stahováku pružiny ??

Příspěvek od falen »

Tak já to asi vyndám ven a dotáhnu dle obr.... . Ono si neumím představit jak bych to dělal když nemám kanál ani rampu... . Tam prostě ty moje ruce kolem kola nedám.... . Díky

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Vyndání tlumiče bez stahováku pružiny ??

Příspěvek od M@ty »

To je moc práce. No není to úplně ono, ale udělej to jako já: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... &start=165
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

falen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 11.07.2011 19:08
Bydliště: diablo3 :-)

Re: Vyndání tlumiče bez stahováku pružiny ??

Příspěvek od falen »

Díky, já to pro jistotu vyndám. Aspoň to nacvičím... . Jestli mi tam ten tlumič nepůjde dát zpět tak si fotr utrhne držku :-D. Až přijdu z práce tak na to vlítnu .... . díky

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“