Telefonování s handfree

2007 - 20..

Moderátor: jets

Venca V
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 30.07.2013 23:58

Telefonování s handfree

Příspěvek od Venca V »

Ahoj Máte někdo zkušenost s dodatečnou montáží, hands free na používání telefonu přes originál rádio? Mám nově Tiguana rok 01.2010 - 2.0 TSI 4Motion Sport § Style, kde je na multifunkčním volantu tlačítko telefonu, stejně jako na rádiu, ale v servisu tvrdí že tato funkce není v provozu a je nutné domontovat nějaký "hardwer" za cca 10.tisíc. Náhradní varianta s "Parotem" se mi nelíbí. Mám dojem že je namontovaný ve stropě i mikrofon ale nejsem si tím jistý. Není možná jen softwarová aktualizace? Poradí někdo? Díky Venca

Uživatelský avatar
svanco
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2295
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OpavWa
Kontaktovat uživatele:

Re: Telefonování s handfree

Příspěvek od svanco »

Ahoj ,

koukni pod sedačku spolujezdce zda tam neni jednotka pod krytem.pokud máš na stropě 3 tlačitka HF měla by tam být připrava.Když tak ofoť co máš ať je více jasno a uvidi se.
Parrot se nehrabe na to když je to originál zapojené. Nezváldne ovládaní na PC a na radiu což mi osobně moc vyhovuje

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Telefonování s handfree

Příspěvek od tornado1 »

originál HF je nejlepší variant HF která se dá namontovat, namontoval jsem jich už stovky.. více fotek najdeš zde, materiál mám...

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=222124&f=28" onclick="window.open(this.href);return false;

montuji přesně jako originál z výroby
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Telefonování s handfree

Příspěvek od jets »

kontaktuj Kemara tady na foru, za polovičku ti prodá originál HF i s kabeláží, montáž je na hoďku bez problémů... dělal jsem to, nakódování ti udělá kde kdo...
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Telefonování s handfree

Příspěvek od tornado1 »

hodně záleží na tom jaké máš radio nebo navigaci, podle toho se zvolí vhodný typ HF jednotky... novější GSMII jednotky už nemají hlasové ovládání, pokud nemáš RNS510 kde už bývá hlasové ovládání z výroby tak nějakou univerzální kabeláž nepoužiješ.. záleží také jestli máš nebo nemáš palubní počítač plus - na to je také nutné ohlížet při výběru HF jednotky.. pokud zapojíš univerzální kabeláž a máš RNS510 s hlasovým ovládáním tak tě nikdo neuslyší, pokud máš RNS510 a nemáš hlasové ovládání tak ho s montáží získáš pokud se vše dobře zapojí... navíc při montáži HF s univerzální kabeláží která se na interntu prodává ti za radiem vznikne hezký "Temelín" a vypadá to hnusně.. jako poslední věc je správně to nakodovat aby to vše vypadalo jako z výroby
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Venca V
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 30.07.2013 23:58

Re: Telefonování s handfree

Příspěvek od Venca V »

Tak se mi podařilo vložit fotky, pod sedačkou spolujezdce nic není, v koberci jen připravený otvor cca 6*12 cm,a tip rádia? Poznáte to někdo? Koupil jsem auto z ruky a nevím, neřešil jsem tip rádia, rádio hrálo, navigace navigovala, cd četlo . . .
děkuju
Přílohy
DSCF8704 (2) (1).jpg
DSCF8708 (1).jpg
DSCF8709 (1).jpg

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Telefonování s handfree

Příspěvek od tornado1 »

toto bude nejspíš rns310, první verze rns310 neuměly vůbec ovládat telefon - i po připojení HF se nedá telefon přes tuto navi ovládat a je nutné přehrát software aby bylo možné telefon přes navi ovládat.. po přehrání má navi i více funkcí - nejenom ovládání HF
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Telefonování s handfree

Příspěvek od caravelle »

Originál RJ + originál kabeláž + montáž = 195,-€


Odoslané z iPhone pomocou Tapatalk
Audi S4 Dolphin grey

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Telefonování s handfree

Příspěvek od tornado1 »

jak vypadá originál kabeláž? a co když bude v rns310 fw bez podpory HF?
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Telefonování s handfree

Příspěvek od caravelle »

Rns 310 podporuje HF ... Šak má tlačítko "PHONE" ;-)
Mne to montoval jeden chalan a vsetko išlo hladko .... Stačilo zapojiť a dokódovať cez počítač ...

Výzor kabeláže - napr. Tu:
http://auto.bazos.sk/inzerat/33632649/P ... -Wi-Fi.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Audi S4 Dolphin grey

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Telefonování s handfree

Příspěvek od tornado1 »

zřejmě tomu nerozumíš, u rns310 starší fw neuměly ovládat HF! i když byla v autě hf z výroby tak tlačítko phone služilo pouze jako mute! po přehrání fw lze pak přes rns310 ovládat hf na dotykovém displeji..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Telefonování s handfree

Příspěvek od caravelle »

Tornádo, tak tomu naozaj nerozumiem ... RNS 310 + origo HF od výroby = tlačítko PHONE, ktoré funguje iba ako MUTE? Telefón sa potom ovládal iba pomocou MF volantu?
Audi S4 Dolphin grey

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Telefonování s handfree

Příspěvek od tornado1 »

ano a maxidotu
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Telefonování s handfree

Příspěvek od caravelle »

No pekne .... Na mojom RCD 510 našťastie tlačítko PHONE funguje ako má ...
Audi S4 Dolphin grey

pavluonov
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 19.03.2014 18:37

Bluetooth handsfree - Tiguan 2013

Příspěvek od pavluonov »

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, zda má někdo zkušenosti s dodatečnou instalací Bluetooth modulu. Mám VW Tiguan 2013, koupený jako skladový vůz, který bohužel neměl BT handfree. Rádio je RCD 510, bohužel bez multifunkčního volantu. Jde mi o to zda by handfree fungovalo s radiem, kde by asi místo funkce Mute při stisku tlačítka vyjela nabídka handsfree a tak. Díky moc za všechny rady a nápady.

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“