Únik chladiva z klimatizace

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
Tomkarp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 09.02.2013 10:41

Únik chladiva z klimatizace

Příspěvek od Tomkarp »

Ahoj,
u Touarega 2006 3L. uniká chladivo z klimatizace. Po doplnění asi tak za 3 dny. Dali jsme barvivo, díru nenašli ani po sundání palubovky atd :( . Detektor taky nic nemůže najít, ale chladivo je po 3 dnech pryč. Můžete někdo poradit, kde nejčastěji k poškození vedení, nebo chladičů klimy dochází? V kabině je jen jeden chladič (výparník) nebo může být někde ještě jeden?
Po naplnění klima normálně funguje, ale cítil jsem divný zápach. Né klasický smrad z klimy, ale takový chemický :cry:
Poraďte prosím :idea:

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Únik chladiva z klimatizace

Příspěvek od ameron »

Ja som teraz menil obe hadice klimy v motorovom priestore - boli prasknute a po naplneni kontrastnou latkou som videl aj okom kade to unika. Ak mas 4 zonovu klimu tak mas dva vyparniky k druhemu idu hadice cez lavy blatnik podbehmi k vyparniku, ktory je nad zadnym lavym blatnikom pod oblozenim interieru. Cize hladat tam ale aj tak by som este raz skontroloval motorovy priestor, mozno ste si nevsimli nieco.

Tomkarp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 09.02.2013 10:41

Re: Únik chladiva z klimatizace

Příspěvek od Tomkarp »

Díky za radu. Hned to budeme zkoušet a pak se ozvu jak to dopadlo.

schumi007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 161
Registrován: 10.03.2013 11:30

Re: Únik chladiva z klimatizace

Příspěvek od schumi007 »

me take unikalo chladivo často to uniká dole v levem podběhu je tam trubka uchycena v gumovem uchytu do podběhu a tam to slolí zoxiduje a pak to teče měnil take jsem to nemohl najít viměnil jsem i chladič a pak jsme steně měnil trubku už dělají i jinou vrzi ktera je na krytickem mistě potažená plastem sundej kryt podbehu a urcite to tam bude je to dole ve predu co jde trubka od chladíče ta tenčí

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Únik chladiva z klimatizace

Příspěvek od ameron »

ja som rozmyslal ze ju nastriekam pred zimou plastidipom :)

schumi007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 161
Registrován: 10.03.2013 11:30

Re: Únik chladiva z klimatizace

Příspěvek od schumi007 »

to jo ale chce to povolit i te uchytky presne za ni to je deraví ale jestli uz to unika tak je to lepsi vymenit nemusí to byt videt jsou to malicke dirky a ja s tim zahybas zacne to unikat víc mujpřípad vymelsem chladic a zacalo se to sracet za 2 dni predtím 1 měsíc

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Únik chladiva z klimatizace

Příspěvek od ameron »

vsak pisem ze som ich obe menil, len vravim ze preventivne ich nastriekat gumou by nebolo zle vydrzali by o dost dlhsie

Tomkarp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 09.02.2013 10:41

Re: Únik chladiva z klimatizace

Příspěvek od Tomkarp »

Ahojte,
tak opraveno.Měli jste pravdu po asi 3 náplních s barvivem a rozebrání půlky auta včetně demontáže palubovky :-((( Po vaší radě jsme znovu prověřili motorový prostor abylo to přesně tam co popisujete v levo dole ta užší trubka. Dírka tak malá, že ani barvivo ani detektor nic neobjevil. Už je to opraveno - trubka 4000 plus práce. Díky za rady. Moc mi pomohly.

Odpovědět

Zpět na „Touareg“