MOTOR: výměna, generální oprava, atd

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc Galaxy

Příspěvek od widle »

jsi psal, že origo by asi byla raketa......
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
alesek22
Člen klubu
Příspěvky: 2096
Registrován: 11.08.2008 23:56
Bydliště: Miletín VW

Re: Pomoc Galaxy

Příspěvek od alesek22 »

To to by byla a blbe se schani nekdo mi rikal ze tam dat z GIII a vse trehazet a ze je mozne ze je konec kliky jiny a nechat ji dat osoustruzit.Pri to tak nekdo delal,tak sa proto ptam.

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: MOTOR: výměna, generální oprava, atd

Příspěvek od Tommate »

tady je několik raket :lol: http://www.aukro.cz/search.php?string=s ... onal_rec=0" onclick="window.open(this.href);return false;

sharan770
Příspěvky: 0
Registrován: 09.01.2011 09:43

vymena motora

Příspěvek od sharan770 »

Chcel by som sa opýtať či pri výmene motora s kodom AUY za motor s kodom BHY (dufam že je spravny ten kod nie so si isty ale je to motor s rokom výroby 04/2008/ treba meniť aj riadiacu jednotku alebo možem nechať tu moju povodnu.Auto je Sharan 2000 1,9 TDI PD.A ešte mi na diagnostike vypisuje chybu 1596 servomotor klapky zmiešavania vzduchu.Píše ju ako chybu náhodnu nie natvrdo.Tak mi to aspom bolo povedané.Chcel by som vediet o čo ide ,či to treba hneď menit alebo sa s tým dá behať a či bude auto kuriť.Výmena motorčeka bude asi dosť naročna podla mna musí isť dole prístrojovka.Za odpovede Ďakujem

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: vymena motora

Příspěvek od michall »

Tvůj dotaz patří spíše sem
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=84852" onclick="window.open(this.href);return false;
AUY je motor TDI PD, BHY (pokud ses nespletl) je tuším benzínový, spíš asi BHW.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

sharan770
Příspěvky: 0
Registrován: 09.01.2011 09:43

Re: vymena motora

Příspěvek od sharan770 »

Sorry moc sa tu neviznám som tu prvýkrát.ten motor može byť s kodom BHW idem to pozriet dole.Ide o diesel s rokom výroby 2008.Takže možeš mať pravdu.Mne skor ide o to ci bude treba menit aj riadiacu jednotku a potom treba že vraj kodovať motor s mojim imobilizerom.Tak mi bolo povedané.Ten kod doplnim idem to pozriet.. A čo s tým servomotorčekom da sa bez toho žiť,alebo čo to bude robiť.Ďakujem

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: vymena motora

Příspěvek od michall »

BHW by měl být z Passata, spíš to bude BVH (dvoulitr, 100kW) nebo BVK (1,9, 85kW). S výměnou ti neporadím (nejsem motorář ani automechanik), spíš tak Abeljozef, Marek77, ...

A ta klapka ... jezdit se s tím dá, ale nejspíš to úplně nebude poslouchat volbu teploty.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: vymena motora

Příspěvek od Marek77 »

Pokud je motor stejné koncepce (tedy v tomto případě PD) a má turbo VTG ovládané podtlakem, měl by chodit i na původní řídicí jednotku. Motor AUY má shodné parametry s motorem BVK a AJM (ovšem AJM je podélný motor). Má-li ovšem jiné provozní parametry výkonu a točivého momentu, může to na původní jednotku někdy zlobit.

Kupříkladu pokud do auta dáš motor 1,9/110kW a původní jednotka bude určena pro motor 85kW, může to někdy způsobovat potíže. Silnější motor bude mít větší turbo a trysky, bude tudíž potřebovat jiné mapy plnicího tlaku a doby vstřiku paliva.

Ale třeba to bude v pořádku - to se musí zkusit.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: vymena motora

Příspěvek od patper »

Marek77 píše:Pokud je motor stejné koncepce (tedy v tomto případě PD) a má turbo VTG ovládané podtlakem, měl by chodit i na původní řídicí jednotku..
PD je i s obtokem a ridici jednotka je stejna - jen jiny soft :wink:

sharan770
Příspěvky: 0
Registrován: 09.01.2011 09:43

Re: vymena motora

Příspěvek od sharan770 »

Obidva motory su 85kw.Len ma upozornoval že model od roku 2008 mal ine vstreky.Kvoli tomu by sa mala dat aj riadiačka z modelu 2008.Jeden vravi tak druhy tak.Skusim to na moju povodnu riadiačku len sa bojim aby som niečo nepo...l.Ďakujem

jirkaavia
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 18.10.2011 16:46

Re: MOTOR: výměna, generální oprava, atd

Příspěvek od jirkaavia »

Zdravím,neřešil jste někdo výměnu motoru FG II. 1.9 TDI/PD 96 kw kód motoru: ASZ za jiný motor - slabší 85 kw ? A problémy s tím spojené: komunikace jednotek atd... Nemá popř. někdo funkční motor na prodej (nejlépe 96kwASZ)? dik Jirka

22suzie
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 15.02.2011 20:07

Re: MOTOR: výměna, generální oprava, atd

Příspěvek od 22suzie »

Prosím nemá někdo zkušenost s výměnou/záměnou motoru z golfu 3 vr6 128kw kod AAA do vw sharana taky vr6 AAA ? oba mají cívky.
pasují držáky a příruby převodovek jsou stejné? pujde dát z toho golfu do sharana? moc diky

Uživatelský avatar
Machy_CZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 24.02.2008 23:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Rada, výměna motoru za silnější Sharan 2001 AUY

Příspěvek od Machy_CZ »

Ahoj, mohu poprosit o radu znalé zde v tomto vlákně ?

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=28&t=271279" onclick="window.open(this.href);return false;

amgamg
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 08.09.2011 21:28

výměna motoru Sharan tdi auy za bvk

Příspěvek od amgamg »

ahoj,nevíte někdo náhodou jaký je problém vyměnit motor z Sharana 1.9tdi 85kw kod AUY r.v02 za BVK 1.9tdi 85kw r.v08 odešel mi motor AUY a mám možnost koupit málo jetý BVK DÍKY

traser
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 13.03.2012 13:47

Re: MOTOR: výměna, generální oprava, atd

Příspěvek od traser »

Ahoj,
kolegové mám Alhambru 2002, motor 1.9tdi AUY a pokakal se mi. Už to došlo tak daleko , že tam leju víc oleje než nafty. TBD v pořádku, zřejmě zapečený kroužky. Sháním nový motor poraďte prosím kde a na co si dát pozor. Díky

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“