Nechodí servo - VYŘEŠENO!

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
wrot
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 17.11.2009 17:00
Bydliště: Zličín blízké okolí

Re: Nechodí servo

Příspěvek od wrot »

mně to v loni taky začalo pouhou výměnou oleje ,olej origo ve škodovce dal jsem odvzdušnil a pak to začalo prvních 5 min nefungovalo na jednu stranu pak fungovalo nové čerpadlo 3x dole pak chvilku fachalo a na dovolené (najeto skoro 5 tis skoro bez serva ) v Italii koupen olej ve VW výměna na louce servo záložní v kufru něco jsem tušil že se po---re a stále stejné ,doma pomohla výměna řízení a další servo a zatím klid .

JEŠTĚ BYCH PRUBNUL JINE HADICE POKUD SI JE NEDÁVAL JINAK JA ASI VUBEC NEMAM TO CHLAZENÍ KOUKAL JSEM A NIC JSEM NEVIDĚL ALE POKUD TO FUNGUJE NEŘEŠÍM

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Nechodí servo

Příspěvek od majkl1 »

Dnes to odvážím do servisu, nemám již psychických sil se s tím drbat. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
wrot
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 17.11.2009 17:00
Bydliště: Zličín blízké okolí

Re: Nechodí servo

Příspěvek od wrot »

majkl1 píše:Dnes to odvážím do servisu, nemám již psychických sil se s tím drbat. :wink:
Ahoj tak jak to vypadá už opraveno nebo stále patrají čim to je

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Nechodí servo

Příspěvek od majkl1 »

Jeste nevim, mechos ma jeste tyden dovolenou :P
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Tunningkiller
Řidič
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: 18.04.2008 21:00
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nechodí servo

Příspěvek od Tunningkiller »

to sis teda pekne pohral tyjo, nicmene sem si taky menil servocerpadlo a nastesti mi vse funguje jak ma mam ten sam kram jako ty, cerpadlo i vodni pumpu sem vymenil bez demontaze predku naprosto bez problemu. servocerpadlo sem davaj nejakou repliku od elitu byli dva typy od stejne firmy, obednal sem obe jedno bylo asi o 8 stovaku drazsi. Porovnal sem je byli stejny supl sem tam to levnejsi a slape celkem v poho ale zda se mi ze ho za jizdy semtam slysim jak vrci pri rejdu ok ale jakoby brzuci potvora. zajimalo by mne co je tvuj problem, je to zvlastni. System bezporuchovy a takovy patalie. Mne telko servo jak dunaj, rozdelal sem ho a zjistil ze to gufero co je za loziskem je jak zvejkacka:)

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Nechodí servo

Příspěvek od majkl1 »

Volal jsem z dovolené mechošovi a jediné na co přišli je, že to fakt nechodí. Ale chybu nenašli. Po nějaké době testování odešlo i to nové TRW servo - prosakuje kolem hřídele. To už je páté. Pohrávám si s myšlenkou, že pášu pošlu do světa nebo do kopřiv a koupím jiného (stejný typ) nebo audi v quattru taky s AFN motorem.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Nechodí servo

Příspěvek od majkl1 »

Chyba stále nenalezena. Po výměně oleje z červeného (dextron D II) na zelený (originál) přestal posilovač makat úplně (ani ve vysokých otáčkách). Naprosto hluchý. Týden jsem s tím jezdil, už jsem si zvykl, že na místě prostě auto neotočím, v zatáčkách obě pracky na volantu jak ve V3S a předevčírem přijdu, nastartuju a hle posiluje! Sice po zahřátí servo hučí jak elektromotor, ale posiluje. Jak je to možné, není nikomu jasné. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
mastibruch
Pilot
Pilot
Příspěvky: 870
Registrován: 24.12.2012 13:46

Re: Nechodí servo

Příspěvek od mastibruch »

A proč jsi tam měl dextron? Vždyť to je olej do automatických převodovek.
VW PASSAT B5,5 2.8v6 4MOTION LPG 2002 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=268788" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 1.4 LPG 2009

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Nechodí servo

Příspěvek od majkl1 »

Přečti si o tom oleji něco (myšleno v dobrém). :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
mastibruch
Pilot
Pilot
Příspěvky: 870
Registrován: 24.12.2012 13:46

Re: Nechodí servo

Příspěvek od mastibruch »

Já z nebe učený nespadl to je jasné. Ale když jsem měnil servo (netlačilo při volnoběžných otáčkách) tak mě nenapadlo nalít nic jiného než originální olej od VW.
VW PASSAT B5,5 2.8v6 4MOTION LPG 2002 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=268788" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 1.4 LPG 2009

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Nechodí servo

Příspěvek od majkl1 »

Však já taky nejsem vševěd a proto jsem si o servoolejích (hydraulických) něco vyhledal, aby mě prodejci netahali za rukáv. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
mastibruch
Pilot
Pilot
Příspěvky: 870
Registrován: 24.12.2012 13:46

Re: Nechodí servo

Příspěvek od mastibruch »

No a co servo teda? Chodí už v pohodě?
VW PASSAT B5,5 2.8v6 4MOTION LPG 2002 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=268788" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 1.4 LPG 2009

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Nechodí servo

Příspěvek od majkl1 »

Tak chodí téměř na 100%, jen hučí jako kráva, nebo spíš jako elektromotor.
Hele, tak mě napadá, jestli mohu poprosit, koukni při nastartovaným motoru do nádobky se servoolejem, jak hodně se ti tam čeří hladina. Když mi to neposilovalo, tak bylo vidět jen neznatelný proud a hladina byla téměř bez hnutí a teď i na volnoběh to div nestříká ven. Stále mám pocit, že i když to jakžtakž posiluje, tak že servo tlačí proti nějaké překážce a proto hučí.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
mastibruch
Pilot
Pilot
Příspěvky: 870
Registrován: 24.12.2012 13:46

Re: Nechodí servo

Příspěvek od mastibruch »

No tak teď jsem to byl zkusit auto stálo od včerejška a na hladině ani jediná bublinka či náznak nějakého proudu nebo něčeho podobného co píšeš. Mi to servo taky trochu hučí ale připisuju to tomu že jsem kupoval starší za pár korun takže ložisko už nebude co bývalo. Mě to čeření hladiny co si pamatuju dělalo jen když jsem ten olej měnil a pak jsem to na zvedáku odvzdušňoval tak to tam potom byl vír jak sviňa a pak ještě asi pul hodinky na volnoběh to dělalo mírné bublinky od té doby nic.
VW PASSAT B5,5 2.8v6 4MOTION LPG 2002 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=268788" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 1.4 LPG 2009

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Nechodí servo

Příspěvek od majkl1 »

Mě to nedělá bubliny, ale je vidět, že přes nádobku jde veškerý proud od serva (a je to fakt hukot) i když není posilovač (převodka řízení v akci). Takže to vypadá na nějaký přepouštěcí ventil v hřebenu řízení, což mám radost, protože jeté ani repliku už nechci ani vidět (mám teď v garáži dvě) a za origo chtějí skoro 12 litrů. K tomu ještě pro sichr nové čerpadlo, protože tomto novém v plném rejdu kolem hřídele prosakuje kapalina.
Měl jsem ze zajímavosti rozdělaný jedno servo, abych věděl jak to maká a je to taky trochu malá neznámá, hlavně ten přepouštěcí ventil na výstupu. Podle mne to při nečinnosti řízení honí olej jen uvnitř čerpadla, při posilování jde proud přes hřeben a v krajní poloze se uzavře zpětný ventil na vstupu hřebenu a pak servo vydává ty pazvuky, protože tlačí proti uzavřenému ventilu a kmitá přepouštěcí ventil uvnitř čerpadla. Ale jistej si nejsem.
Takto to vypadá, že u mě jede čerpadlo stále na plný kule, a proto že hřeben nepouští tlak zpět do čerpadla zpětným ventilem, tak jde všechno přes nádobku a proto ten silný proud v ní. Alespoň mohu vyloučit ucpané hadice a chybu přisoudit buď servu, hřebenu nebo oběma najednou s tím, že jsem měl prostě smůlu a vyměňované kusy byly jako na svini taky vadné. Nepravděpodobné, nicméně nikoliv nemožné. Alespoň mám něco extra. :P
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“