Automaticke dovirani oken - destovy senzor

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Automaticke dovirani oken - destovy senzor

Příspěvek od KJirka »

tak tu mám jednu historku, jak ze zvláštní školy. Deště se to rozhodně týká. V pondělí se nad námi prohnalo něco tak děsnýho, co si vážně ještě nepamatuju. I když po pár minutách slábnoucí, trvalo to snad dvě hodiny. A protože šly i kroupy, přikryla si manželka svoje auto dekou. A aby tu deku neshodil vítr, přivřela jí z obou stran do dveří. Za normálního deště by to nic moc neudělalo. Jenže tohle nebyl normální déšť. Takže jí skrz tu deku, která fungovala jak knot, stekla spousta vody dovnitř. Na zemi bylo jezírko a přední sedačky lehce mokrý taky. Tak jsme to nějak vytřeli a po odpolednách, když přijde z práce, dosušuje to s odevřenýma oknama. No a teď to přijde. Včera už to bylo sice úplně suchý, ale preventivně okna ještě nechala otevřený. Sedím v obýváku, okno v přízemí dokořán, auto prakticky pár metrů ode mně. Najednou, jak když spláchne hajzl. Normálně bez varování, zase i s kroupama. Tak letím ven v domění, že tam ženská už zavírá ty okna, ale ona nikde. Vyndavala prádlo z pračky nebo co. Tak řvu, kde jsou klíče. Nebudu to protahovat. Snad 5 minut, po celou dobu toho slejváku, jsme ty klíče hledali. Konečně, když už to přestalo, odněkud jí vypadly na zem. Prostě, tohle dokáže jen ženská ! Tak jsem se šel na tu spoušť podívat a stálo to fakt za to. Kdyby auto vytáhli z rybníka, nebylo by to asi o moc horší. Nateklo naprosto všude. Naštěstí teda nejmíň na palubku, tak snad všechno funguje. Vytřel jsem, co se dalo a protože připraveným štěstí přeje, vytáhnul jsem ze sklapa odvlhčovač. Je to celkem malá bedýnka, tak jsem ho postavil za zadní sedačky, zapnul i fci topení a nechal několik hodin běžet. Zázrak ! Dneska ráno auto prakticky suchý. Tak už to jen preventivně zase dosušuju. Jo, vot eto těchnika ! Takže kdyby někdo myslel, že ta fce automatickýho zavírání oken při dešti je k hovnu, vzpomeňte si na mně !
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Automaticke dovirani oken - destovy senzor

Příspěvek od teekey »

+1 :good:
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
Lukas.cc
Pilot
Pilot
Příspěvky: 726
Registrován: 02.03.2013 10:20
Bydliště: Orlová

Re: Automaticke dovirani oken - destovy senzor

Příspěvek od Lukas.cc »

Takhe ta funkce dovíraní oken s deštákem se dá nastavit jen přes Vag? :(
(Passat Variant, 103Kw CBAB DSG bývale) nyní Peugeot 508 RXH Hybrid 120kw

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Automaticke dovirani oken - destovy senzor

Příspěvek od ricom »

Lukas.cc píše:Takhe ta funkce dovíraní oken s deštákem se dá nastavit jen přes Vag? :(

yes a pak to ovládáš na maxidotu v komfortu..

Uživatelský avatar
Lukas.cc
Pilot
Pilot
Příspěvky: 726
Registrován: 02.03.2013 10:20
Bydliště: Orlová

Re: Automaticke dovirani oken - destovy senzor

Příspěvek od Lukas.cc »

No tak mám smůlu když to jde jen přes vag
(Passat Variant, 103Kw CBAB DSG bývale) nyní Peugeot 508 RXH Hybrid 120kw

baxxter222
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1285
Registrován: 07.05.2010 18:17
Bydliště: ruzomberok,SVK
Kontaktovat uživatele:

Re: Automaticke dovirani oken - destovy senzor

Příspěvek od baxxter222 »

a este musis mat spravne dverove jednotky ktore to podporuju a a upgrade SW
http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=102&t=17250" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Automaticke dovirani oken - destovy senzor

Příspěvek od teekey »

baxxter222 píše:a este musis mat spravne dverove jednotky ktore to podporuju a a upgrade SW
SW jde aktualizovat jenom pres VAS ve VW servise, nebo to jde i jinak?
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Automaticke dovirani oken - destovy senzor

Příspěvek od ricom »

teekey píše:
baxxter222 píše:a este musis mat spravne dverove jednotky ktore to podporuju a a upgrade SW
SW jde aktualizovat jenom pres VAS ve VW servise, nebo to jde i jinak?

sw asi problém nebude aktualizovat.. problém je jestli člověk má ty správné jednotky.. já je naštěstí měl a myslím, že jsme nic neaktualizovali aj.. více bude vědět asi Kimik..

baxxter222
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1285
Registrován: 07.05.2010 18:17
Bydliště: ruzomberok,SVK
Kontaktovat uživatele:

Re: Automaticke dovirani oken - destovy senzor

Příspěvek od baxxter222 »

ja to sice mam zapnute ale mam staru SW-bol som vo VW nech mi to aktualizuju na tu novu a spravnu pri ktorej to ma ist ale VAS povedal ze mam aktualnu takze k nicomu sme aj tak nedospeli.takze aj tak mi to nejde.takze zrejme dverove jednotky du aj tak stare.smola
http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=102&t=17250" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Automaticke dovirani oken - destovy senzor

Příspěvek od tornado1 »

já jsem update dělal osobně ve VW na VASu a povedlo se bez problémů..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Automaticke dovirani oken - destovy senzor

Příspěvek od teekey »

neco o jednotkach je treba ZDE. Dost jsem o tom cetl hlavne kvuli ele. sklapeni zrcatek, kde ty indexy jsou dulezite stejne jako aktualizace SW. Nicmene se domnivam, ze pokud auto zvlada dotazeni oken pres DO, tak bude zvladat i dovreni oken pres cidlo. Ja mam konkretne jednotky 1K0 959 70x K a dojezd mi funguje bez problemu, dle nastaveni viz ZDE. Akorat dulezita poznamka je, ze funkce se aktivuje az do cca 2 min od zamceni vozidla a je jedno v jakem stavu je spinac svetel nebo packa steracu.

Kód: Vybrat vše

Testing
To test wind down the windows and open sunroof if fitted, lock the car. Wait around 2 minutes and pour some water on the rain sensor (mounted on the glass behind the rear vision mirror) and after a short delay the windows and sunroof will close.
odkaz :arrow:
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
lukasko144
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2526
Registrován: 25.06.2009 21:40
Bydliště: Malacky, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Automaticke dovirani oken - destovy senzor

Příspěvek od lukasko144 »

Presne to som chcel prave napisat, ze je jedno v akej je polohe spinac svetiel a packa stieracov. Neviem, ci nie je ten interval cca 60 s (skor menej ako viac) na zaktivovanie funkcie po zamknuti. Pri prerabani netreba zabudat, ze je nutne menit aj RJ centralnej elektriky.
06/2009: Passat Variant 2.0 TDI 2008 103 kW BKP 4Motion Highline Foto CZ , Foto SK
07/2007 - 05/2009: Skoda Fabia 1.4 MPI Foto
12/2006 - 06/2007: Skoda 130 Foto

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Automaticke dovirani oken - destovy senzor

Příspěvek od ricom »

lukasko144 píše:Presne to som chcel prave napisat, ze je jedno v akej je polohe spinac svetiel a packa stieracov. Neviem, ci nie je ten interval cca 60 s (skor menej ako viac) na zaktivovanie funkcie po zamknuti. Pri prerabani netreba zabudat, ze je nutne menit aj RJ centralnej elektriky.
pokud nemáš správnou RJ centrální elektriky.. některé vozy ji mají ikdyž třeba ve dveřích jsou jednotky, které to neumí..

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Automaticke dovirani oken - destovy senzor

Příspěvek od tornado1 »

RJ centrální elektroniky s tím nemá nic společného! toto umí každá, vždy záleží na softu ve dveřních jednotkách.... deštový senzor je napojen po linu s BSG, ta komunikuje po canu s RJ komfortu a ta zavírá okna! na konci jsou dveřní jednotky a tam je problém pokud je tam starý soft!
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
lukasko144
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2526
Registrován: 25.06.2009 21:40
Bydliště: Malacky, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Automaticke dovirani oken - destovy senzor

Příspěvek od lukasko144 »

Moju BSGecku som daval jednemu clubakovi, ktory chcel tiez o.i. zatvaranie okien pri dazdi, kedze s jeho centralkou mu to neslo a mne to fungovalo. Po namontovani, nakodovani mu to uz konecne zacalo fungovat. Neviem no .. 8O
06/2009: Passat Variant 2.0 TDI 2008 103 kW BKP 4Motion Highline Foto CZ , Foto SK
07/2007 - 05/2009: Skoda Fabia 1.4 MPI Foto
12/2006 - 06/2007: Skoda 130 Foto

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“