Passat 1.8T mizí olej i výkon

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
KejmlOne
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 22.07.2013 16:23

Passat 1.8T mizí olej i výkon

Příspěvek od KejmlOne »

Ahoj lidi po dlouhé době jsem se rozhodl vyměnit auto za něco většího (Passat B5). Jezdilo to fajn spotřebu jsem si dokázal stáhnout kolem 7 litrů prostě idylka.. Jednou jsem si povšiml takové fórové trubičky, jak ze starý pumpičky ,která po doteku upadla. Nešlo bez ní pořádně nastartovat, padali otáčky hned po nastartování po chvilce se to ale srovnalo a bylo to sakra líný.. dojel jsem ke známýmu mechanikovy ten si z toho nedělal hlavu a řekl že, tam má být jiná tak jí tam dal ( http://img11.rajce.idnes.cz/d1103/8/858 ... .jpg?ver=0 )
Druhý den jsem se zasekl v koloně cca po 20-30 minutách popojíždění na mě začala řvát kontrolka oleje mazání, motor zněl děsně a něco tam mlátilo jako TDičko těsně před smrtí co má nalítáno přes půl mega a nejede.. zastavil jsem a koukal zda mi neteče olej.. nic.. nechal jsem to chvilku vychladnout a změřil olej.. nic tam nebylo.. s velkym strachem jsem dojel do intersparu či co to bylo a koupil polosyntetiku abych dojel do servisu.. dolil jsem cca 2 litry a když jsem dojel do servisu všechno bylo zase pryč.. nechal jsem pročistit motor TEC-2000 Engine Flushem, samozřejmě rovnou novej olej + filtry.. jezdil jsem s tim asi 3týdny do práce a zdálo se to zase v pohodě.. vyhejbal jsem se kolonám jak čert kříži a hledal na netu co by to mohlo bejt myslel jsem že to bude olejový čerpadlo každopádně nedávno jsem pocítil docela velkou ztrátou výkonu a zvýšení spotřeby kdy po delší trase mi to skoro ani nevyjelo kopec. Kamarád řikal že mám asi prasklou hlavu a olej teče do válců bývalý majitel se mi po telefonu přiznal že snižoval hlavu a tu supr čupr trubičku tam dal schválně aby mu tohle nedělalo údajně.. nevíte co s tím mám dělat?
Passat 1.8T, 110Kw

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Passat 1.8T mizí olej i výkon

Příspěvek od Dymák »

bejvalej majitej je asi kapacita - snižovat hlavu (zvyšovat KP) na přeplňovaným benzínu 8O

záleží kolik jí ubral, ale díky týhle informaci se přikláním k:
- těsnění pod hlavou (to je ta lepší verze)
- pístní kroužky díky většímu tlaku


nebo je to turbo... axiální vůle hřídele a zblajzne všechen olej... nicméně to bys hulil ja jezeďácká Líza

pokud to nehulí a nedělá louži na zem, tak změřit tlaky ve válcích - tím bych začal
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
KejmlOne
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 22.07.2013 16:23

Re: Passat 1.8T mizí olej i výkon

Příspěvek od KejmlOne »

občas to zahulí ikdyž to netahám, bílej dým, neni to jak z komínů, ale v těhlech vedrech mi to nepřijde moc dobře.. + je cítit benzín hned jak nastartuju.. bývalému majiteli se prý podfoukla hlava.. tak nevím.. zítra po práci změřím ty tlaky a zkusim to připojit na VAG zda se náhodou něco neobjeví (turbo by mi to říct teoreticky mělo ne :P).. jaké hodnoty bych měl naměřit na těch válcích? projíždím net a nic nenecházim..
Passat 1.8T, 110Kw

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Passat 1.8T mizí olej i výkon

Příspěvek od Dymák »

hodnotu tlaků z hlavy nevím, ale měly by být sobě podobný - nesmí tam být velký rozdíly

jinak vůli na hřídeli turba ti VAG neukáže, ale zas bys měl sání a coolera plný oleje...
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
KejmlOne
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 22.07.2013 16:23

Re: Passat 1.8T mizí olej i výkon

Příspěvek od KejmlOne »

tak potvrzeno.. turbo a pístní kroužky.. a zničil jsem si golu :( ve čtvrtek jedu do servisu kvůli tlaku ve válcích to bohužel já neudělám
Díky za pomoc :) ještě napíšu jak dopadla tahle love story..
Passat 1.8T, 110Kw

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“