PODVOZEK: Sportovní pružiny, nebo stelovatelnej podvozek ???

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
Auto1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava city
Kontaktovat uživatele:

Re: PODVOZEK: Sportovní pružiny, nebo stelovatelnej podvozek

Příspěvek od Auto1 »

Lolik píše:Čau kluci.Nevíte jaky je rozdíl mezi pružinama s fialovým proužkem podle ETKY maji označení 7M0 511 115 AH. Obě mám prasklé (více na http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=100605" onclick="window.open(this.href);return false;).Jeden ze SAGistů mě nabízí sportovní pružiny ze Sharana s označením 7M0 511 115 AG (žlutý a bílý pruh). Chci se zeptat jestli ty AG se dají použít místo nich a zda jsou stejně vysoké jako AH. Je u nich i rozdíl v tvrdosti a co vydrží za zatížení. Tahám často 2t přívěs a nerad bych aby mě to někde prdlo!!!
Těch verzí je asi deset a ani v etce nepoznáš,jaké je tam pravidlo vzhledem k komfortu/sportu nebo zatížení.
Takže ano,jiná barva,jiná pružina,ale která je jaká netuším.
IMPORT A PRODEJ AUT: http://www.1auto.tk" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Lolik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 02.12.2009 18:25
Bydliště: Třebíč - Znojmo - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: PODVOZEK: Sportovní pružiny, nebo stelovatelnej podvozek

Příspěvek od Lolik »

Pro zajímavost nyní mám pružiny 7M0 511 115 AG (žlutý a bílý pruh) jelikož byly mírně použité tak se to těžko určuje. Tyhle jsou trochu tvrdší a nižší v porovnání předchozími 7M0 511 115 AH (fialový pruh). Ale spíše bych potřeboval ten zadek trochu zvednout.Nevíte co tam dát za vyšší origo pružiny pro výbavu s tažným a výšším zatížením??? Žádnej tunning nechci stačí mě origo.
Moje autíííí - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=1876442#p1876442
Prodám doklady od bržděného přívěsu O2 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=2363012#p2363012" onclick="window.open(this.href);return false;

mimizlobr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 26.01.2012 14:04

Re: PODVOZEK: Sportovní pružiny, nebo stelovatelnej podvozek

Příspěvek od mimizlobr »

ahoj ja privezl sharana na sportovnim podvozku komplet predek a zadek steluje se vyska a tuhost je od firmy HR tak kdyz budes mit zajem ozvy se na 775077465 je to rok 2001,

tomi tom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 19.11.2011 18:39
Bydliště: ustí nad labem

Re: PODVOZEK: Sportovní pružiny, nebo stelovatelnej podvozek

Příspěvek od tomi tom »

Čus - ty prodáváš podvozek na sharana měl bych zájem a za kolik tom.79@atlas.cz 604482599
FELICIA%20GT%20PREDNI%20NARAZNIK.jpg
- taky o podvozku přemíšlím dej vědět co a za kolik si sehnal cus

Uživatelský avatar
coroner
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 384
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - JČ
Kontaktovat uživatele:

Re: PODVOZEK: Sportovní pružiny, nebo stelovatelnej podvozek

Příspěvek od coroner »

Zdar, tak já se musím taky přidat k žehličkám. Manželka si stěžovala, že má u Galaxy mezi kolem a blatníkem velkou mezeru, takže dostala KaW štelovatelnej, je fakt, že auto trochu "drncá", ale do zatáčkách se s tím nebojím opřít, kola 225/45/17. Odešlo horní uložení, které jsem teď objednával v Německu. Já mám auto taky na podvozku, ale Weitec a ten doporučuju, ať budete dávat jen pružiny, nebo komplet, je takovej akorátní. Měl jsem ho už na 3 různých autech. Horší je to s galaxy v zimě, ale to řeším zvednutím, jelikož mám štelovák, ale i tak si občas drbnu, když jedu v koleji, stejně tak v létě musim dávat bacha na obrubník při parkování, ale za ten požitek z jízdy to tojí a manželka si prej už zvykla. Nenakláníse, auto drží směr a není nervózní. Takže já doporučuju.
Konstrukční zákon:
Uřízněte to raději větší, a pak to tam namlaťte.

http://www.onboard-kamery.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
vhml
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 19.07.2012 21:29
Bydliště: Chodsko

Re: PODVOZEK: Sportovní pružiny, nebo stelovatelnej podvozek

Příspěvek od vhml »

Klucí, co jsou zač zadní pružiny s MODRÝM pruhem? Připadá mi to že mám zadek docela vysoko a na pružině modrý pruh...
Sharan I, model 2000 se sportpacketem v plné výbavě, motor 1,8T AJH, cca 175 koní, LPG Magic 3, pružiny FKS -35mm.

http://www.AutomobilovySlalom.cz" onclick="window.open(this.href);return false; , levné závody pro každého.

Power4RS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 27.01.2012 20:17
Bydliště: PRAHA Odolena Voda Roudnice nad Labem,Mělník

Re: PODVOZEK: Sportovní pružiny, nebo stelovatelnej podvozek

Příspěvek od Power4RS »

Je 27.10. je tu někdo novej se sníženým podvozkem ? Chystám se na -50 mm ( -70mm). Ted jsem dal na Sharana 18" z Octavia RS II a super, ale je tam mezera jak na OFFroadu. Na Octávce jezdim 19" a -60mm AP sport... a sedí to jako pes. Zatáčka nezatáčka. Tady na Sharana nevim co dát.
Seat Alhambra III, Bílá, 2012 Highline, 2.0 TDI CR, 200 PS, DSG, H&R -80mm, 235/30/20"

Uživatelský avatar
CiFO
Člen klubu
Příspěvky: 296
Registrován: 12.10.2008 21:19
Bydliště: Praha-Přerov a zpět

Re: PODVOZEK: Sportovní pružiny, nebo stelovatelnej podvozek

Příspěvek od CiFO »

Já měl -70 mm vzadu a při 17" kolach a pneu 45 sem mezi zadní kolo a lem blatniku dal dva prsty...Viz foto kdesi v sekci nasi mazlici,bo jak se to jmenuje
CiFO - King of Crunk
VW SHARAN I.generacion - KaT Off / -45 mm / Brembo / ChiP / "no smoke , no fun "

Uživatelský avatar
vhml
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 19.07.2012 21:29
Bydliště: Chodsko

Re: PODVOZEK: Sportovní pružiny, nebo stelovatelnej podvozek

Příspěvek od vhml »

Klucí, tušíte někdo co jsou ty moje MODRÝ pružiny? Nazul jsem teď 17" a ten zadek je fakt strašně nakoplej. Jak poznat nějakou ,,normální" pružiny? U nás na vrakovišti je Galaxy, tak že bych je zkusil vyndat.
Sharan I, model 2000 se sportpacketem v plné výbavě, motor 1,8T AJH, cca 175 koní, LPG Magic 3, pružiny FKS -35mm.

http://www.AutomobilovySlalom.cz" onclick="window.open(this.href);return false; , levné závody pro každého.

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: PODVOZEK: Sportovní pružiny, nebo stelovatelnej podvozek

Příspěvek od smolda »

Něco o podvozcích všeobecně tady:
http://www.autoprofiteam.cz/podvozky.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Nechtěl jsem zakládat extra vlákno, jelikož se jedná o všeobecné informace, dal jsem to sem.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

VWshop.cz
Člen klubu
Příspěvky: 671
Registrován: 05.04.2012 19:00

Re: Sportovni pruziny,nebo stelovatelnej podvozek???

Příspěvek od VWshop.cz »

golfgti16vv píše:musim s tebou nesouhlasit mám snižené pružiny a 18 kola nemám s tim sebemenši problem origo tlumiče najeto už 50000 km pera jsou projekt zwo zadni mně praskli tak jsem ojednal nove a zjistil jsem,že jsou od firmy eibach auto je samozřejmne tužši myslim,že na hmotnost to nemá vliv

Běžné sériové tlumiče vydrží zhruba 150 - 200 000 km. Samozřejmě jak u kterého auta a jak s kterým zacházením. Snížený pružiny zpravidla dodělají jen tlumiče před smrtí. Životnost sice zkracují, ale nijak závratně.

Problém je jiný. Problém je v tom, že zkrácená pružina nedovolí tlumiči pracovat v prostoru ve kterém pracovat má. Startovní poloha pístu je posunutá a dané snížení, takže je tlumič pořád v nepřirozené poloze ( o něco stlačený ). Dále taky snížená pružina nutí tlumič odvést stejnou práci v kratším prostoru (-30 mm, -40mm ). Tlumič je udělaný tak, aby zvládl svoji práci v určité délce, když mu vezmete 4 cm, tak prostě nestihne odvést práci dobře a auto nesedí jak má. Tlumič je měkký a nedokáže pružinu rychle utlumit a auto má tendenci houpat se - skákat.

Drobné snížení pružinou není problém, ale velké snížení pružinou znamená práci tlumiče v dorazu při běžné jízdě.

Pružiny přestávají celkově dávat smysl, protože cena kompletních snížených sad podvozků tŕeba na sharany se pohybuje kolem 5500-6500 Kč.
Jezdíš ve VW a neznáš VWshop.cz?

Uživatelský avatar
vwbourak1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 132
Registrován: 28.12.2009 17:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PODVOZEK: Sportovní pružiny, nebo stelovatelnej podvozek ???

Příspěvek od vwbourak1 »

Ahoj kamarádi,tak jsem si udělal radost a mám na autíčku štelovací podvozek KW varianta 1 :D .Předek pujde ještě dolu
Přílohy
Před upravou
Před upravou
Po upravě
Po upravě
2013-07-27-107.jpg

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: PODVOZEK: Sportovní pružiny, nebo stelovatelnej podvozek ???

Příspěvek od BigBang »

to by měl, protože to teď vypadá jako kdybys měl naloženo v kufru pár pytlů cementu :D
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: PODVOZEK: Sportovní pružiny, nebo stelovatelnej podvozek ???

Příspěvek od smolda »

Ale prdlajs, pěkný je to, nedej na rejpaly. Jelikož jezdím poměrně hodně i nezpevněný vozovky, o takovýhle úpravě si můžu nechat jenom zdát.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: PODVOZEK: Sportovní pružiny, nebo stelovatelnej podvozek ???

Příspěvek od BigBang »

já řikal, ať ještě složí o něco předek, že má zadek oproti předku nízko ;) kdybych, jako např. včera taky nemusel jet po polňačce, kde normálně jezí s Defem nebo SAmurajem, tak by šel Sharan taky níž :)
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“