ulozeni zadni napravy

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
SochacB5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 08.09.2012 22:05

ulozeni zadni napravy

Příspěvek od SochacB5 »

Zdravim hosi potreboval bych poradit. Kdyz bych menil ulozeni na zadni naprave, je treba menit celou cast i s tou hlinikovou soucasti nebo jen staci vylisovat ten gumovy silenblok? Mam passata 3B5 afn diky za radu:-)

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: ulozeni zadni napravy

Příspěvek od FandaTDI »

mam pocit, že se to prodává celý jako jeden díl
edit: sorry, měl jsem na mysli jiný uložení, ale koukal jsem do etky a ten vnitřek samotnej číslo nemá a na netu jsem ho taky samostatně prodávat neviděl, takže jsem se nakonec asi i trefil :mrgreen:
Naposledy upravil(a) FandaTDI dne 16.08.2013 19:07, celkem upraveno 1 x.

zadar1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 25.06.2013 15:49
Bydliště: BA, Slovensko

Re: ulozeni zadni napravy

Příspěvek od zadar1 »

Aký veľký vplyv má uloženie zadnej (a aj prednej) nápravy na búchanie a prenos nárazov, vibrácií do karosérie ?

Lebo mám takýto problém:

auto bolo na zdviháku v servise 2 dni v kuse, potom mi to podstatne menej búchalo, menej sa prenášali nárazy do karosérie (asi 1 deň), ako keby si niektoré súčiastky "oddýchli"... Mohli si "oddýchnuť" tie uloženia ? Alebo pružiny? možno sa mýlim, neviem, nemáte niekto podobnú skúsenosť ???

Tlmiče sú nové (vlani v jeseni menené), čiže by mali byť ok. Uloženia tlmičov ani silentbloky nebili menené.
Passat B8 Variant, 2.0 TDI, CRLB, 110kW, DSG6, r.v. 03/2015, 370tis. km

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: ulozeni zadni napravy

Příspěvek od FandaTDI »

vlivy jsou různý (a dotaz dost obecnej ;) - těch uložení je tam víc...) ... opotřebení se může projevovat klepáním (který má vliv jak na opotřebení samotnýho lůžka, tak i ost. dílů kolem), popřípadě i vrzáním (obvykle při přetížení směrovym, event. i bočním), což je min. v mym případě známka opotřebení uložení (i) předních pružin a projevuje se to nejčastěji "vrznutím" při rozjezdu/dobrždění, popř. klepáním při "chycení rezonance" např. na kočičích hlavách (pomáhá jak zpomalení, tak zrychlení)
Budeš to mít asi podobný (i když bouchat můžou i samotný klouby, atd.), to "oddychnutí" bych si vykládal pomocí "paměťovýho efektu" nebo i mírnýho posuvu (např. toho uložení pružin, i když to je pravděpodobnější při "nerovnoměrnym zvedání" např. heverem u jednotl. kol) a za ten den si to "sedlo zpátky" ... stačí takhle? ;)

zadar1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 25.06.2013 15:49
Bydliště: BA, Slovensko

Re: ulozeni zadni napravy

Příspěvek od zadar1 »

dík moc!

ono sa to chvílami zdá, ako keby ani tlmiče na aute neboli, tie prenosy buchnutí do karosérie sú dosť veľké, tiež rezonancie a vibtácie, a to aj na malých nerovnostiach, najmä keď sú kočičí hlavy, zaplátaná cesta, veľa malých nerovností po sebe, alebo malý hrb (možno len pár cm vysoký) neprieč celou cestou...

skúsim teda postupne vymeniť uloženia tlmičov (vpredu, vzadu) a uloženia pružín. Čapy prednej nápravy boli menené komplet, to nepredpokladám, že bude už vymlátené. Možno ešte silentbloky ramien vpredu a aj vzadu by sa oplatilo vymeniť? neviem...
Passat B8 Variant, 2.0 TDI, CRLB, 110kW, DSG6, r.v. 03/2015, 370tis. km

Uživatelský avatar
mr.majky
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 15.03.2009 00:08
Bydliště: Bardejov SR

Re: ulozeni zadni napravy

Příspěvek od mr.majky »

menil si to uloženie zadnej nápravy sám ? je to komplikované ? treba na to nejake prípravky ?

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“