MOTOR, ŽHAVENÍ: bliká kontr. žhavení, start ok, brzd.spínač

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
dolcett
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: MOTOR, ŽHAVENÍ: bliká kontr. žhavení, start ok, brzd.spí

Příspěvek od dolcett »

Tak na mě začala kontrolka blikat cca minutu po nastartování. Brzdová světla svítí normálně (relativně - jedna žárovka ze 4 mi nesvítí asi rok - chyba v tom dílu, ve kterým žárovky drží).
Hlavně jsem si všiml, že auto nechce jet, chvílema dobrý, pak nevyjedu kopec na trojku, vytočit jde nad 3t, ale nemá tah...
VAG teď nemám, poraďte prvotní věci kam kouknout.

Dosavadní poznatky:
- Den předtím jsem měnil pojistku na vnitřní osvětlení, byla prasklá nevím jestli to má vliv.
- brzdový snímač jsem zkusil "seřídit" - beze změny (ale když brzda svítí asi to bylo zbytečné)

HELLP !!!

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR, ŽHAVENÍ: bliká kontr. žhavení, start ok, brzd.spí

Příspěvek od Marek77 »

Pokud VAG diagnostikoval závadu spínače brzdových světel, je opravdu vadný. Většina SAGů má čtyřdrátový spínač. Dva dráty jdou ke světlům brzd (jsou výrazně silnější), druhé dva slabší jdou do ŘJ motoru. K brzdovým světlům jde proud přes spínací kontakt (jakmile sešlápneš pedál, kontakty sepnou), signál do jednotky je přes kontakt rozpínací. Jakmile jednotka má signál o tom, že stojíš na pedálu brzdy, omezí množství paliva. Proto máš ztrátu výkonu - sice na brzdě nestojíš, ale jednotka si myslí, že jo. Navíc si s tím neví rady - stojíš na brzdě a současně na plynu??? - to je divná situace - a rozbliká kontrolku žhavení.
Čili je možné, že spínací kontakt je v pořádku a brzdová světla fungují - může být (a pravděpodobně je) problém v signálu pro jednotku motoru.

emil 77
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 19.01.2013 14:50
Bydliště: Okounov

Re: MOTOR, ŽHAVENÍ: bliká kontr. žhavení, start ok, brzd.spínač

Příspěvek od emil 77 »

Prosím o radu také mě začlo blikat žhavení , po výměně černého spínače blíká stále .
Co jsem zde viděl obrázky spínače černý a modrý já je mám zapojené obrácené uš dlouho co jsem auto koupil- vadí to ?
Mám popraskanou izolaci na kabelech u patých dveří- může to mít s tím něco společné?
Zapoměl jsem dodat že jde o Sharana 1,9 TDI 81 KW

Uživatelský avatar
RamuSAG
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 298
Registrován: 04.09.2010 21:48
Bydliště: Praha-Žižkov

Re: MOTOR, ŽHAVENÍ: bliká kontr. žhavení, start ok, brzd.spínač

Příspěvek od RamuSAG »

emil 77
může, měl jsem stejný problém, z ničeho nic blikání žhavení. Popraskaná isolace vodičů u pátých dveří v gumové průchodce. Po opravě vodičů, výměna za nové v místě poškození se závada na žhavení ztratila.
VW Sharan I 1,9 TDI CL 1997 66kW EGR OFF

doga312
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 07.01.2013 13:26
Bydliště: (Brno, Blansko,Vyškov)

Re: MOTOR, ŽHAVENÍ: bliká kontr. žhavení, start ok, brzd.spínač

Příspěvek od doga312 »

Tak tak to blikající zhavení spolu s manuálem mě pěkně polekali :smile:
Ale je to spínač na pedálu brzdy, nevrací se. Nějaká rada jak oddelat prislusny plast? Dik

Odesláno z mého GT-I9300 pomocí Tapatalk 2
Alhambra 1.9 2001 AUY

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR, ŽHAVENÍ: bliká kontr. žhavení, start ok, brzd.spínač

Příspěvek od Marek77 »

Dva TORXové šrouby.

doga312
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 07.01.2013 13:26
Bydliště: (Brno, Blansko,Vyškov)

Re: MOTOR, ŽHAVENÍ: bliká kontr. žhavení, start ok, brzd.spínač

Příspěvek od doga312 »

A protože jsem Marka neposlechl :D a koupil jsem 2 pin, tak to stálo ještě jednu otočku v Autokelly.
Koupil jsem EPS s podivně dlouhým návodem instalace ale naštěstí se nemusel nastavovat, tak se to obešlo i bez něj :D Přijde mi že brzdová světla se rozsvěcují ještě dříve jak se starým, snad vydrží ;)

P.S: Marku dík, za vodítko s těma torxama, myslel jsem že budu muset oddělávat střední část plastu ale šlo to pěkně bokem okolo pojistek ;)
Alhambra 1.9 2001 AUY

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: MOTOR, ŽHAVENÍ: bliká kontr. žhavení, start ok, brzd.spínač

Příspěvek od michall »

Tak mě taky postihlo blikání žhavení. Auto jelo normálně, nefungoval tempomat. Bez VAGu se jako podezřelý jevil brzdový spínač, takže jsem poněkud zbrkle koupil nový a .... žhavení blikalo dál. Teprve VAG ukázal, že nejde jen jedna půlka brzdového spínače (tuším je to sekce 006, prostřední okýnko, jsou tam 3 pozice, vlevo je spojka; prostřední a pravá jsou jeden a druhý spínač brzdy). Takže jedna půlka jde do ŘJ motoru a ta nedovolí normální chod motoru, pokud je sešláplá brzda (přesněji - je sepnut spínač), druhá půlka má na starosti brzdová světla a tempomat.

Celou závadu vyřešila výměna 10A pojistky, na kterou jsem si vzpomněl až jako poslední :oops: . Holt chybama se člověk učí.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Jenousch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 03.06.2009 21:56

Re: MOTOR, ŽHAVENÍ: bliká kontr. žhavení, start ok, brzd.spínač

Příspěvek od Jenousch »

Mě bliká žhavení poté co auto dlouho stojí na místě nebo jede delší dobu na neutrál z kopce apod. Diagnostika nahlásila chybu polohy plynového pedálu, vyměnil jsem ten elektrickej plyn a dělá to pořád.A je s tím spojená závada, když jedu dlouho z kopce na neutrál a pak zařadim rychlost, šlápnu na plyn tak je bez bez reakce, musim ho pustit a sešlápnout znova. Navíc teplej motor na volnoběh hrozně "zakopává"-alternátor odpojen, čerpadlo vyměněno, vstřiky vyzkoušeny....Díky moc za konstruktivní rady.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: MOTOR, ŽHAVENÍ: bliká kontr. žhavení, start ok, brzd.spínač

Příspěvek od michall »

Tak základ je napsat, o jaké auto se jedná (ideálně do podpisu). Co třeba kabelový svazek? Konektory u plynu i v řj? Ve VAGu zkus sledovat hodnoty spínačů v okamžiku závady. Ono když si auto myslí, že je sešláplá brzda, tak na plyn nereaguje (teda u aut s elektronickým "plynem").
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
NOTA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 29.09.2017 09:47
Bydliště: České Budějovice

Re: MOTOR, ŽHAVENÍ: bliká kontr. žhavení, start ok, brzd.spínač

Příspěvek od NOTA »

Řešíme podobný problém Galaxy - bliká kontrolka žhavení, a brzdy svítí, po výměně spínače (pátý v pořadí) brzdová světla fungujou normálně, jenže kontrolka žhavení stále bliká i pod odpojení čidla tempomatu a číslo chyby je:
16955 -Obvod tempomatu/brzdového spínace A - chybná funkce
-přerušovaný
A tuhle chybu nemůžem smazat. Nevíte co by to mohlo dělat že to nejde samzat? Spínač už funguje tak jak má.
V4 - V-max, W8 - Passat

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: MOTOR, ŽHAVENÍ: bliká kontr. žhavení, start ok, brzd.spínač

Příspěvek od michall »

Spínač je dvojitý, fungujou obě části? Mrkni do tématu o tempomatu, někde je tam popis kde se najde, jestli je spínač sepnutý nebo ne.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
NOTA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 29.09.2017 09:47
Bydliště: České Budějovice

Re: MOTOR, ŽHAVENÍ: bliká kontr. žhavení, start ok, brzd.spínač

Příspěvek od NOTA »

Obě části fungujou určitě dobře, protože jsme celej spínač rozebrali a udělali to i ručne a pořád nic :roll: smazat to prostě nejde
V4 - V-max, W8 - Passat

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: MOTOR, ŽHAVENÍ: bliká kontr. žhavení, start ok, brzd.spínač

Příspěvek od hiero »

ako pise michal spinac je dvojity alebo su tam dva podla roku vyroby.....jedna cast je pre brzdove svetla v kludovej polohe rozpojena a druha pre tempomat v klude spojena plus spinac na spojke....diagnostikou prekontroluj funkcnost...vid priloha....
Přílohy
Bez názvu.png

Uživatelský avatar
NOTA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 29.09.2017 09:47
Bydliště: České Budějovice

Re: MOTOR, ŽHAVENÍ: bliká kontr. žhavení, start ok, brzd.spínač

Příspěvek od NOTA »

tak tam možná bude chyba oba dva jsme rozpojili... tuším že slabší bude pro tempomat.
V4 - V-max, W8 - Passat

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“