pojistná událost rozpočtem

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
johnny.cerny
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 29.12.2012 17:11

pojistná událost rozpočtem

Příspěvek od johnny.cerny »

Ahoj, nevím kam přesně umístit tento dotaz tak jsem zvolil sekci servis. Vykradli mi auto a nechal jsem si škodu vyplatit rozpočtem. Zajímá mě, zda má pojištovna nárok zkrátit plnění jen proto, že jsem zvolil rozpočet. Psali mi, že v servise bych měl nárok na 118tisíc ale rozpočtem pouze 63. Nevím zda je to férové jednání tak se radši ptám, abych nepodepsal něco co je špatně. Díky za každou radu.

Tak ted jsem volal do vw kolik stojí moje navigace a řekli mi 80900,- takže si myslim, že to pojištovna hodně přehání. Tak snad tu bude někdo kdo se v tom orientuje.
Passat 3C 2005 2,0TDi DSG, 103kW Highline - 160 000km
Touran 1T3 2013 1,6TDi manuál, 77kW TREND - k 20.1.2016 260000km
Polo 6N1 1996 1.0 manuál, 37kW - 196000

Uživatelský avatar
Lifted
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 373
Registrován: 16.06.2011 09:31

Re: pojistná událost rozpočtem

Příspěvek od Lifted »

Nech si udělat ve VW ofiko nabídku kolik bude stát oprava i s tou novou navi. Tu jim pošli, že požaduješ ty prachy na tu nabídku co ti zpracovali ve VW (možná máš nějakou spoluúčast nevim). Hlavně se nenech odbýt, jsou to vychandíry občas nějaký bububu na ně udělej, že pudeš jinam nebo tak. Ale takhle by to mělo fungovat, pojistka jako pojistka, nám letos vyplavila povodeň barák a taky jsme si nechali opravy nacenit firmou a poslali na pojišťovnu, tam to někdo posoudil. Pokud budou trvat na svém a dát ti o tolik málo tak hold jedině se odvolat no a dál nevim co.
1.9 TDI, Octavia, ASV, EGR OFF + 1.6 MPI, Octavia 2

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: pojistná událost rozpočtem

Příspěvek od 11mAjA11 »

Hmm řeším taky pojistnou událost a to bouračku.

Viditelně mám poškozen pouze tlumič, ten mi uznali hned na výměnu , zbytek došetřit.

Tzn. vyplatili 50% ceny originál dílu + práci za výměnu tlumiče, kontrolu a seřízení geo, kontrolu poškozeného kola.

Záleží jaké auto ti vykradli..( r.v. výbava,km, atd. ) podle toho pak postupují dál, u Allianz to berou tak že za určitý rok a km snižují částku z maloobchodní ceny originálního dílu. Přičemž ti vyplatí právě tu poměrnou část sumy + cenu za práci dle Audatex patrně..

Pak záleží na spoluúčasti, ale je blbost, aby ti řekli že když to necháš dělat v servise že ti vyplatí tolik, ale že to máš rozpočtem tak ti dají polovic, to se mi moc nezdá, to bych obětoval nějakou tu stokorunu a poradil bych se s někým kdo tyto záležitosti pro poškozené klienty řeší..
Já to řeším s panem Šmídem ( Likvidcars ) poradil mi jak dále postupovat a co vše budu potřebovat pro kladné vyřízení se spokojeností pro všechny..

Se pak klidně může stát že ti to servis opraví za těch 118t a pojišťovna ti řekne že částka je vysoká a blíží se zbytkové hodnotě auta, to dají do dražby, někdo navrhne částku za kterou by to koupil, ty řekneš že to neprodáš, oni odečtou tu sumu ze zbytkové hodnoty vozu a to ti pak vyplatí.

Jakou sumu Ti napsal likvidátor do zápisu ( resp. co všechno ti uznal na výměnu/opravu ) pak si zjisti jaké podmínky při plnění má ta daná pojišťovna a podle toho si to pak +/- nějaká stovka spočítáš..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

johnny.cerny
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 29.12.2012 17:11

Re: pojistná událost rozpočtem

Příspěvek od johnny.cerny »

Tak jako opravu po nehodě bych neřešil, tam zase vím, že musejí zaplatit 100procent všech nákladů a dá se to soudit. je schváleno ústavním soudem, že tomu kdo není viník nesmějí zkrátit ani korunu a musí být všechno zdarma. Já jen nevěděl jak to je s vykradením. Jinak děkuji za reakce, napsal jsem mu, že asi udělal chybu v ceně když navigace stojí 81000,- a okamžitě mi odepsal s tím, že v tom případě totální škoda. Jinak aute je VW Passat 3C, rv12/2005, najeto kolem 178tisíc ve výbavě highline. Ale fakt mě sere, že to vůbec zkoušejí. :-( Díky za reakce, VW club opět nezklamal :-)
Passat 3C 2005 2,0TDi DSG, 103kW Highline - 160 000km
Touran 1T3 2013 1,6TDi manuál, 77kW TREND - k 20.1.2016 260000km
Polo 6N1 1996 1.0 manuál, 37kW - 196000

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: pojistná událost rozpočtem

Příspěvek od 11mAjA11 »

Jo tak na totálce by asi mělo něco málo být..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: pojistná událost rozpočtem

Příspěvek od Jarda S. »

11mAjA11 píše:Hmm řeším taky pojistnou událost a to bouračku.

Viditelně mám poškozen pouze tlumič, ten mi uznali hned na výměnu , zbytek došetřit.

Tzn. vyplatili 50% ceny originál dílu + práci za výměnu tlumiče, kontrolu a seřízení geo, kontrolu poškozeného kola.

Záleží jaké auto ti vykradli..( r.v. výbava,km, atd. ) podle toho pak postupují dál, u Allianz to berou tak že za určitý rok a km snižují částku z maloobchodní ceny originálního dílu. Přičemž ti vyplatí právě tu poměrnou část sumy + cenu za práci dle Audatex patrně..
na to ale nemaji právo škodu musí vyplatit do posledního halíře
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: pojistná událost rozpočtem

Příspěvek od 11mAjA11 »

Amortizace vozu a to je bohužel na jejich straně..

Nepočítají cenu alternativního dílu, ale vždy cenu nového originálu od ní odečtou amortizaci vozu..

Na to právo mají.
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: pojistná událost rozpočtem

Příspěvek od Jarda S. »

nemaji, ústavní soud to potvrdil
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: pojistná událost rozpočtem

Příspěvek od 11mAjA11 »

Tak teda nevím..

Metodika výpočtu korekce

Je popsána ve Znaleckém standardu č.1/2005 (vydal Ústav soudního inženýrství v Brně).
Při stanovení korekce záleží na stáří vozidla, počtu ujetých kilometrů, třídě vozidla a také na skutečném stavu vozidla - ten může parametry vylepšovat, nebo naopak zhoršovat.
Z parametrů se vypočítá technická hodnota vozidla, podle které se určí míra opotřebení vozidla, a z toho se odvíjí stanovení odečtu korekce na materiál, který může být od nuly až do 50 procent.
Podle této normy postupují likvidátoři pojišťoven i soudní znalci.



Zdroj: http://finance.idnes.cz/co-delat-kdyz-p ... ruceni_zuk" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

johnny.cerny
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 29.12.2012 17:11

Re: pojistná událost rozpočtem

Příspěvek od johnny.cerny »

koukni se sem a je to tam jasně popsaný.

Kód: Vybrat vše

http://pravniradce.ihned.cz/c1-30575530-nahrada-skody-zpusobene-na-pouzivanem-vozidle
Passat 3C 2005 2,0TDi DSG, 103kW Highline - 160 000km
Touran 1T3 2013 1,6TDi manuál, 77kW TREND - k 20.1.2016 260000km
Polo 6N1 1996 1.0 manuál, 37kW - 196000

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: pojistná událost rozpočtem

Příspěvek od Jarda S. »

11mAjA11 píše:Tak teda nevím..
ústavní soud jasně řek že když jsi nehodu nezpůsobil nesmí ti vzniknout žádný náklady :wink:

http://www.amortizace.cz/65-nalez-ustavniho-soudu/" onclick="window.open(this.href);return false;
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: pojistná událost rozpočtem

Příspěvek od 11mAjA11 »

No to jo, ale pokud dobře čtu, tak tam je zmíněno "Stěžovatel poukazuje na to, že faktura za provedenou opravu a předpokládaná výše způsobené škody stanovená znaleckým posudkem byla téměř shodná"

Nikde nepíše že se jednalo o likvidaci "Rozpočtem" tzn. auto bylo v servise a on měl pak doplatit rozdíl uznané částky a toho kolik ho servis inkasoval..

Resp. pokud by nedoložil ( dofocení likvidátorem, protokolem s vyjádření servisem - fotka fyzicky demontovaných poškozených dílů z vozu s díly nepoškozenými, atp. ), že se ty díly musí vyměnit tak to by bylo stejně na něm to doplatit..
Já to takto řešit musím protože viditelně je poškozen jen tlumič, tzn protokol z geo a vyjádření servisu se štemplem, to pro jistotu pošlu na pojišťovnu než začnu bezhlavně měnit a počkám na vyjádření likvidátora ( klidně se může stát že to spadne do totálky a tam už je částka někde jinde.. )
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“