NÁPRAVA PŘEDNÍ: stabilizační tyčky, čepy, díly, opravy

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
petr l.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 06.02.2013 20:28
Bydliště: Český Těšín

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ: stabilizační tyčky, čepy, díly, opravy

Příspěvek od petr l. »

Petr FG píše:Silentblok má na sobě šipku, ta patří k nálitku na rameni (nálitek je z vnější strany).
Silentblok.jpg
Ta šipka na silembloku je, ale co si tak matně zpomínám, tak na rameni je nálitek v jiném místě. Je jakoby směrem dopředu. Tak nějak jsem ale vydedukoval, že by patřila směrem ven, takže to tak namontuji. Díky za informace. A s těma plnýma silemblokama moc dobré zkušenosti nejsou, známému vydržely méně než ty které tam patří. Možná jen špatné kusy(původem z PL).
VW Sharan II 1,9 TDI, 85kW, r.v. 2000, tiptronic, stříbrný, rodinný autobus

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ: stabilizační tyčky, čepy, díly, opravy

Příspěvek od kubenec »

Ta šipka je opravdu určena směrem k tomu nálitku. Měl jsem to na starým a tudíž nový jsem dal taky tak.

Uživatelský avatar
dejdar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - západ

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ: stabilizační tyčky, čepy, díly, opravy

Příspěvek od dejdar »

Tak silentbloky Meyle bych už na auto nedal. Loni jsem si řekl spíše jen pro dobrý pocit, že původní silentbloky by si po 350 tis. km zasloužili výměnu a dal jsem tam Meyle HD.....vydrželi cca 15000 km a jsou úplně vytrhané. A rok předtím mi stabilizační tyčka opět Meyle HD vydržela necelých 10000 km.
Sharan II 2006 + Tabbert Rossini

veškeré autoelektro, diagnostika-nejen VW, opravy příhřevů, přestavby na nezávislé, opravy MAXIdotů, apod...

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ: stabilizační tyčky, čepy, díly, opravy

Příspěvek od kubenec »

To ty puky Meyle byly z polystyrenu? Protoze co by to bylo za material, aby origos vydrzely 350tkm a nove druhovyrobni jen 15tkm. Ja menil puky po 220tkm a byl utrzenej a tycky Meyle vydrzely 19tkm a dalsu od Febi jen 6tkm:cry:

Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

petr l.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 06.02.2013 20:28
Bydliště: Český Těšín

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ: stabilizační tyčky, čepy, díly, opravy

Příspěvek od petr l. »

Taky se mi nezdá, že by ty Meile vydržely tak málo. Skoro všichni je tady chválili, tak jsem je koupil. To i ty noname silembloky a tyčky z PL vydržely snad 30 tic. km. Ono je asi Meile a Meile :wink:
VW Sharan II 1,9 TDI, 85kW, r.v. 2000, tiptronic, stříbrný, rodinný autobus

Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

NÁPRAVA PŘEDNÍ: stabilizační tyčky, čepy, díly, opravy

Příspěvek od matko001 »

Ja mam meile a vydrzali len cca pol roka a to jazdim v Holandsku. Taxikar z Bratislavy mi doporucil TRW ze sa mu zatial najviac osvedcili, tak asi vyskusam.
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ: stabilizační tyčky, čepy, díly, opravy

Příspěvek od hiero »

no Ja neviem...Ja som menil silentbloky a dal meyle HD pred troma rokmi a par tisic je na nich a su v pohode...ci Vam to nalisovali v spravnej polohe alebo ci tam vobec dali meyle...aj teraz som nakupil komplet tyce riadenia a tyce stabilizatoru meyle HD a ani ma nenapadlo o nich zapochybovat....uz ked ich vizualne porovnam s tym co je na aute vidiet ze capy maju robustnejsiu konstrukciu....

Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

NÁPRAVA PŘEDNÍ: stabilizační tyčky, čepy, díly, opravy

Příspěvek od matko001 »

Ja som si ich tam daval osobne a pekne som sa s tym pohral, aby bola poloha naozaj spravna. Ale tipujem, ze uz mam na nich necelych 30 000km.

Edit: takze nie 30, ale iba okolo 25 000km.
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ: stabilizační tyčky, čepy, díly, opravy

Příspěvek od kubenec »

Dnes jsem dal na reklamaci stabil. cep od Febi. Na aute byl 9mesicu a 6000km. Cekam na verdikt dodavatele, ale pry s tim problemy nedelaj.

Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

Uživatelský avatar
dejdar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - západ

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ: stabilizační tyčky, čepy, díly, opravy

Příspěvek od dejdar »

Tak pro všechny nevěřící jsem se sehnul pod auto a vyfotil to. Omlouvám se za kvalitu, ale Nokia neumí macro. Lisoval jsem to sám a 100% to bylo Meyle HD v originál balení. Jinak jsem jim trochu ukřivdil nemají najeto 15 tis, ale 22....ale od těch 15 tis už stejně klepali.
Silentblok.jpg
Sharan II 2006 + Tabbert Rossini

veškeré autoelektro, diagnostika-nejen VW, opravy příhřevů, přestavby na nezávislé, opravy MAXIdotů, apod...

petr l.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 06.02.2013 20:28
Bydliště: Český Těšín

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ: stabilizační tyčky, čepy, díly, opravy

Příspěvek od petr l. »

Tak, o víkendu proběhla výměna "puků", horního uložení, tyček stabil. a je to téměř "nový" vůz :wink: .Hlavně se auto dost sklidnilo a jede tam, kam zatočím volantem a po rovince jede opravdu rovně a není třeba ho pořád korigovat volantem. A to jsem ještě stihl jeden puk sk..vit při lisování :oops: , takže ho musím objednat nový, vyměnit a pak zajet na geošku. Jsem zvědavý jak dlouho to vydrží, dával jsem Meile HD.

EDIT 13.3.2014:
Tak po nějakém čase a najetých km se dá řící, že jsem odstranil asi největší problém, a to, že se mi sjížděly gumy po stranách. V rejdech prostě bylo vidět, že se to hádá a na dlažbě to nechávalo stopy jak se dřely gumy a to byly nafoukané na 3,5 baru. Teď je to jen nepatrně, jsou fouknuté na předepsaných 2,8 baru, mám nosnost jen 93(nepodařilo se mi sehnat narychlo zimáky jaké mají být) a je klid. Takže pokud má někdo problém se sjížděním gum po stranách, nemusí být problém v gumách a geometrii, ale jinde, jako jsem měl já-špatné horní uložení. Škoda, že nikde tady v okolí nejsou schopni mi geometrii změřit i v rejdech, to bych na to přišel asi dříve.
VW Sharan II 1,9 TDI, 85kW, r.v. 2000, tiptronic, stříbrný, rodinný autobus

Uživatelský avatar
kozzlik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 11.06.2014 05:41
Bydliště: Hradec Králové

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ: stabilizační tyčky, čepy, díly, opravy

Příspěvek od kozzlik »

Prosím o pomoc. Dnes jem si na parkovišti všiml že mám přední kola do A. Dá se to nějak štelovat? Nikde jsem nic nenašel. Díky
VW Touareg 3.0TDi

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ: stabilizační tyčky, čepy, díly, opravy

Příspěvek od M@rty74 »

Jako první věc bych zajel někam, kde měří geometrii - tam ti řeknou zda je to v rámci možností to naladit nebo zda je potřeba něco vyměnit.

Edit: když koukám co máš v podpisu tak si zajeď ke kamarádům na STK ať ti to zkouknou a budeš mít jistotu, že to co ti řeknou je nejspíš pravda.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
kozzlik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 11.06.2014 05:41
Bydliště: Hradec Králové

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ: stabilizační tyčky, čepy, díly, opravy

Příspěvek od kozzlik »

Na STK jsem byl,nic jsme nenašly. A právě že ani nic čím by se to dalo ladit.
VW Touareg 3.0TDi

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ: stabilizační tyčky, čepy, díly, opravy

Příspěvek od M@rty74 »

1. nastuduj pravidla kdy citovat příspěvek
2. pokud nenašli nic na STK tak pak ti nezbyde, nežli jet na pořádnou geometrii a tam ti snad řeknou v čem je problém
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“