Spotreba Passat B 5.5 96Kw.

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotreba Passat B 5.5 96Kw.

Příspěvek od napster »

nemecka nafta srazi spotrebu dolu. odzkouseno u náklaďáků a dodavek.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Spotreba Passat B 5.5 96Kw.

Příspěvek od PlusOne »

Mirek.Sluka píše:
d.d.t33 píše:tak ten annaberg muzu potvrdit kvalita nafty se neda vubec srovnat a to ani kdyz leju vif u nas,sice je tam cca o 1.5kc drazsi ale motor prede jak kocicka :lol: a zadnej problem,a kdyz to clovek spoji s mistnim kauflandem na nakup neni vubec co resit :good:
Preeesne :-) Jezdim tam nakupovat pravidelne tak si rikam ze tam zacnu i tankovat.. A je to znat na spotřebě ta jejich luxusni nafta?
S Passatem jsem tam byl jen jednou, bral jsem u ARALu dvakrát, takže na těch najetých cca 2.000 km se to nejspíš moc neprojevilo, ale přišlo mi, že auto má klidnější chod a líp reaguje na sešlápnutí plynu. Že by klesla spotřeba jsem si nějak nevšiml. Ale při delším používání bych se tomu ani nedivil.
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
Mirek.Sluka
Člen klubu
Příspěvky: 368
Registrován: 24.01.2013 23:55
Bydliště: Ostrov u KV

Re: Spotreba Passat B 5.5 96Kw.

Příspěvek od Mirek.Sluka »

S Passatem jsem tam byl jen jednou, bral jsem u ARALu dvakrát, takže na těch najetých cca 2.000 km se to nejspíš moc neprojevilo, ale přišlo mi, že auto má klidnější chod a líp reaguje na sešlápnutí plynu. Že by klesla spotřeba jsem si nějak nevšiml. Ale při delším používání bych se tomu ani nedivil.[/quote]

To je urcite mozny ptz kdyz tata natankuje v nemecku shell v power do mondea tak mu taky prijde ze ma auto lepší reakci a chod motoru. Neni divu ze pak jsou ojetiny a hlavne naftaky lepsi nez tady u nas.. :) Tady si mladej frajer koupi naslapnutyho diesela jako treba audi a6 3.0tdi a pak aby usetril leje tam kdejakou naftu , , hlavne ze je levna.. :-D U nemcu nebo i rakusaku je jejich bezna nafta na urovni nasi premiovy jako je Top Q diesel..
VW Passat 1.9tdi 96kW 2002 kombajn...

emartin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 04.07.2008 10:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotreba Passat B 5.5 96Kw.

Příspěvek od emartin »

Dneska jsem se vratil z chorvatska, spotreba 6,3l

Uživatelský avatar
kilo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hořice

Re: Spotreba Passat B 5.5 96Kw.

Příspěvek od kilo »

Tak se taky přidám do Piešťan a zpět s dvouosákem a autem cca 800kg na vleku tam i zpet pruměr 8,0 l/100 km ...spokojenost

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotreba Passat B 5.5 96Kw.

Příspěvek od CentriFUGA »

Tak přidám moje poznatky se spotřebou, taky mi přijde, že s ní trochu válčim :-D (mám taky 1,9 96kW)

Když jedu dálku a hooodně se snažim, tak jedu za 5,9-6 litrů, níž jsem se vážně nedostal, ani kdybych se snažil sebevíc :-)

Když jedu dálku a jedu normálním stylem, možná lehce svižně oproti ostatním účastníkům, ale žádnej dobytčí způsob, tak jedu 6,5-7 litrů.

Cesta do Chorvatska - 3000km, takovejch 75% dálnice, klimatizace, 4 lidi a plnej kufr (jen oblečení, byli jsme v hotelu, takže pivo a konzervy tam nebyly :-) ) a měl jsem průměrnou 6,3 - to jsem byl opravdu spokojenej.

Teď jsme byli v Tropical Islands u Berlína a jelikož jsem jel po dálnici v Německu hodně svižně - pořád kolem 170-190 km/h tak jsem měl průměrnou tam a zpátky (230 km za 2h a 36minut) 7,1 a to bylo podruhý co jsem byl spokojenej se spotřebou vzhledem k tempu.

Manželka jezdí denně 10km do práce a zpět, je to tak 2km po městě, 7mimo a 1km po druhým městě a jezdí kolem 7,5 což mi přijde dost.

Možná je to tím, že jsem čekal trochu lepší čísla, ale zase na druhou stranu za tolik jsem jezdil v benzínu, ale požitek z jízdy takovej nebyl a je pravda, že passat není žádnej drobek.

Tak mi schválně napiště vy, co máte víc naježděno (je to můj první diesel) jeslti je to tak nějak v průměru dobře nebo moc.

Edit: slovosled byl špatně :-)

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Spotreba Passat B 5.5 96Kw.

Příspěvek od PlusOne »

CentriFUGA píše:
Manželka jezdí denně 10km do práce a zpět, je to tak 2km po městě, 7mimo a 1km po druhým městě a jezdí kolem 7,5 což mi přijde dost.
To mi přijde tak akorát, vzhledem k tomu, že se olej ani pořádně nezahřeje....na takovéhle ježdění je dieselu škoda. Kup jí nějakou benzínovou nákupní tašku (litrové Polo, malou Fiestu apod.), bude jezdit za pět.
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotreba Passat B 5.5 96Kw.

Příspěvek od CentriFUGA »

PlusOne: Je ho sice škoda, ale když už je doma, tak je doma no, vždycky jsem měl benzín, teď jsem skošil do diesla a zatím jsem spokojenej, je pravda, že 10km je krátká trať, ale vyměnil jsem to za benzín renault megane III 2010 a jsem spokojenej, nedá se to srovnat (a to jsem měl renaulta od novoty a raději jsem skočil do 11 let starý paštiky :-) )

d.d.t33
Závodník
Závodník
Příspěvky: 590
Registrován: 14.02.2008 11:16
Bydliště: Litvinov
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotreba Passat B 5.5 96Kw.

Příspěvek od d.d.t33 »

te uklidnim kdyz jedu dalku a svizne spotreba cca 6l ale pri kombinaci 80% mesto 20%dalka mam ted dlouhodobou po 2tis s mesic novyma rozvodama 7.2l


Uživatelský avatar
Mirek.Sluka
Člen klubu
Příspěvky: 368
Registrován: 24.01.2013 23:55
Bydliště: Ostrov u KV

Re: Spotreba Passat B 5.5 96Kw.

Příspěvek od Mirek.Sluka »

CentriFUGA píše:PlusOne: Je ho sice škoda, ale když už je doma, tak je doma no, vždycky jsem měl benzín, teď jsem skošil do diesla a zatím jsem spokojenej, je pravda, že 10km je krátká trať, ale vyměnil jsem to za benzín renault megane III 2010 a jsem spokojenej, nedá se to srovnat (a to jsem měl renaulta od novoty a raději jsem skočil do 11 let starý paštiky :-) )
Ja jezdim do prace 4km do kopce za nějakých 8.5 kdyz se fakt snazim.. :-D A z prace se dostanu klidne na 5 (jedu furt na 6q bez plynu jen obcas to trochu rozjedu) Ale jinak dalku s dalnicema a cca 160km/h za 6.2 coz je pecka. .
VW Passat 1.9tdi 96kW 2002 kombajn...

d.d.t33
Závodník
Závodník
Příspěvky: 590
Registrován: 14.02.2008 11:16
Bydliště: Litvinov
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotreba Passat B 5.5 96Kw.

Příspěvek od d.d.t33 »

kdybych mel koukat na spotrebu tak jsem si nechal sveho G3 tdi udelanyho kterej jezdil za 5.7biodiesel nebo oleje po meste a dalky za 4,5l ale tohle je sakra jiny svezeni a holt je to kara tezka a s vybavou no,kdyz vzpomenu ze jsem mel social edition golfa tak ani nevim co k tomu rici :taunt: tohle pomalu se zaplou klimou zere vic nez golfik na 100km :laugh: ale jak rikam po meste jezdit za 7.2 je dobry kamarad ma B6 2.0 103kw a je rad za 8l ale je pravda ze dalku jsem s tim jeho autem dal za 5.5 a svizna jizda a s mym kombajnem na 17kach jsem jel za 6,1 tu samou trasu

Uživatelský avatar
Mirek.Sluka
Člen klubu
Příspěvky: 368
Registrován: 24.01.2013 23:55
Bydliště: Ostrov u KV

Re: Spotreba Passat B 5.5 96Kw.

Příspěvek od Mirek.Sluka »

d.d.t33 píše:kdybych mel koukat na spotrebu tak jsem si nechal sveho G3 tdi udelanyho kterej jezdil za 5.7biodiesel nebo oleje po meste a dalky za 4,5l ale tohle je sakra jiny svezeni a holt je to kara tezka a s vybavou no,kdyz vzpomenu ze jsem mel social edition golfa tak ani nevim co k tomu rici :taunt: tohle pomalu se zaplou klimou zere vic nez golfik na 100km :laugh: ale jak rikam po meste jezdit za 7.2 je dobry kamarad ma B6 2.0 103kw a je rad za 8l ale je pravda ze dalku jsem s tim jeho autem dal za 5.5 a svizna jizda a s mym kombajnem na 17kach jsem jel za 6,1 tu samou trasu
Mel sem sluzebni A3 sportback 2.0tdi 103kW a i kdyz to auto melo jen cca 1400kg +/- tak město jsem s tim mel za 6.5 a to jsem se nerozjizdel hodinu.. holt je to znat motor z roku 08 a 02... :)
VW Passat 1.9tdi 96kW 2002 kombajn...

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Spotreba Passat B 5.5 96Kw.

Příspěvek od M@ty »

Tak jsem se byl podivat na tanky v Lesanech a zase se mi nejak nedarilo jet na spotrebu. Musel jsem trochu cestou zpet pridat, ponevadz me ta nudna pomala ekonomicka jizda uspavala a to neni dobry. I s 45min. popojizdenim pri snaze zaparkovat u arealu VHU jsem se dostal na konecnou cifru 7l/100km dle dotankovani plne nadrze. Cestou tam jsem se snazil drzet rychlost do 120km/h. Nazpet to byla trochu rychlejsi a nepredpisova jizda.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
Mirek.Sluka
Člen klubu
Příspěvky: 368
Registrován: 24.01.2013 23:55
Bydliště: Ostrov u KV

Re: Spotreba Passat B 5.5 96Kw.

Příspěvek od Mirek.Sluka »

To je na 4motiona ale krasny.. :)
VW Passat 1.9tdi 96kW 2002 kombajn...

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“