Automat.Převodovka

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Cure85
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 24.08.2013 01:00
Bydliště: Benešov u Prahy

Automat.Převodovka

Příspěvek od Cure85 »

Zdravím! Nedavno jsem si pořídil Passata Variant 3BG AVB (2002,260tis.).Jelikož je to muje první auto v automatu,tak s tím nemám moc skušenosti.
PROSIM o radu! Při couvání mi auto cukne kdyby ho nekdo nakop a ani nemá žádnou tendenci se rozjet(skoro každé druhé couvání) až když přidam plyn a pak se to stane-cukne, čím to muže být??? Co jsem se ptal lidi,tak mi řikali,že jenom stačí vyměna převodového oleje.Nejsem si moc jist jestli je to tak...
Předem Ďekuji za odpověd´!

Uživatelský avatar
mastibruch
Pilot
Pilot
Příspěvky: 870
Registrován: 24.12.2012 13:46

Re: Automat.Převodovka

Příspěvek od mastibruch »

A když zařadíš D a pustíš brzdu jede auto normálně dopředu bez cuknutí nebo to dělá taky?
VW PASSAT B5,5 2.8v6 4MOTION LPG 2002 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=268788" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 1.4 LPG 2009

Uživatelský avatar
Cure85
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 24.08.2013 01:00
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Automat.Převodovka

Příspěvek od Cure85 »

Když zařadím D,tak to nedela až do té chvíle když jedu do kopce nebo pridám plyn když chci předjíždet ,tak to má tendenci "vybrovat" kdyby se rozhodovala převodovka mezi 3a4 převodovím stupněm a ne a ne tam skočit. No a pak to tam skočí a zase na rovince je to v pohode.Dík

Uživatelský avatar
mastibruch
Pilot
Pilot
Příspěvky: 870
Registrován: 24.12.2012 13:46

Re: Automat.Převodovka

Příspěvek od mastibruch »

Pokud ti auto vibruje pouze když řadí z 3 na 4 tak bude někde problém. Kdyby Vibrovalo stále viděla bych to na silenty motoru a převodovky. Najdi si na netu nejbližšího opraváře automatických převodovek a zajeď tam. Řekne ti určitě více.
VW PASSAT B5,5 2.8v6 4MOTION LPG 2002 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=268788" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 1.4 LPG 2009

Uživatelský avatar
Cure85
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 24.08.2013 01:00
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Automat.Převodovka

Příspěvek od Cure85 »

Zdravim!Asi po 5 hod.hledani servisu a hledáni info.k převodovce bylo mi řečeno,že oprava by stála docela dost..... :(
Nevi nekdo o jiný převodovce do mého passatu Variant 3BG AVB 2002 74kw s Vrakarně!!!za dobry peníze?

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Automat.Převodovka

Příspěvek od FandaTDI »

a řekli ti i oprava čeho? Můžou tam bejt zohejbaný (nebo i polámaný) části/lamely, ale v první řadě bych začal tou výměnou oleje (event. s nějakym zkouknutím/rozborem starýho) před nějakou rozborkou/generálkou...

Uživatelský avatar
Cure85
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 24.08.2013 01:00
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Automat.Převodovka

Příspěvek od Cure85 »

Ahoj dnes jsem byl v servisu http://www.frekoservis.cz" onclick="window.open(this.href);return false; - Praha 5, Zbraslavská
a řekli mi nemilou spravu,že u "D" je potřeba vyměna spojky u spátečky a to drnčení je výmena meniču.suma cca 25000,-
Vymenou oleje to nespravý :(
Mate nejaky nekdo typ kde to umý udelaj aj levneji :kap: v okoly Benešova u Prahy klidne zajedu i 100km poprypade
novou převodovku repasy z vraku????? Dík

Uživatelský avatar
Cure85
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 24.08.2013 01:00
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Automat.Převodovka

Příspěvek od Cure85 »

Pardon myslel jsem repasovanou prevodovku typ 4 stupnová hydraulická automat.převodovka.dik

Uživatelský avatar
mastibruch
Pilot
Pilot
Příspěvky: 870
Registrován: 24.12.2012 13:46

Re: Automat.Převodovka

Příspěvek od mastibruch »

A nezkoušel jsi psát na ten odkaz který jsem ti předtím posílal jestli nějakou nemají?
VW PASSAT B5,5 2.8v6 4MOTION LPG 2002 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=268788" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 1.4 LPG 2009

Uživatelský avatar
Cure85
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 24.08.2013 01:00
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Automat.Převodovka

Příspěvek od Cure85 »

Ahoj myslíš "klubákovi lubomt" nepsal pač sem se konečne dnes dostal na forum...
Kdyby si měl nejaky link hned bych se ozval,

SIRAEL
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 28.12.2011 19:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Automat.Převodovka

Příspěvek od SIRAEL »

Cure85 píše:Zdravím! Nedavno jsem si pořídil Passata Variant 3BG AVB (2002,260tis.).Jelikož je to muje první auto v automatu,tak s tím nemám moc skušenosti.
PROSIM o radu! Při couvání mi auto cukne kdyby ho nekdo nakop a ani nemá žádnou tendenci se rozjet(skoro každé druhé couvání) až když přidam plyn a pak se to stane-cukne, čím to muže být??? Co jsem se ptal lidi,tak mi řikali,že jenom stačí vyměna převodového oleje.Nejsem si moc jist jestli je to tak...
Předem Ďekuji za odpověd´!
Ahoj,
měl jsem naprosto to samé !!!
Dokonce se mi "kousla" převodovka a zůstala v nouzáku tedy na stupni 4.
Oprava stála pade a auto zase začalo jezdit.

Při couvání to cukalo a kopalo jako u tebe a dokonce postupem začalo couvat jen na rovině a na volnoběh bez reakce na plyn.
Dnes jsem to auto přivezl od servisáka, který vyjmul hydroměnič a přetěsnil jej a auto couvá. nicméně mám info, že ty vedení v hydroměniči jdou již "hodně" jetý časem to možná bude třeba vyměnit.

Takže rada, nechej sundat hydroměnič a zkontrolovat. Je to první a nejlevnější krok :)
PASSAT 1,9TDi/96kW, Automat, Highline

Uživatelský avatar
Cure85
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 24.08.2013 01:00
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Automat.Převodovka

Příspěvek od Cure85 »

a co stoji taková "sranda" ?
Dokázal by to udelat aj obyč. automechanik nespecifikovaný na automaty?

SIRAEL
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 28.12.2011 19:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Automat.Převodovka

Příspěvek od SIRAEL »

Ten můj kamoš to vyjmul z auta, předal svýmu známýmu na automaty a ten si vzal 500,- za matroš a 500,- za práci :) + vyjmutí a nasazení a to nevím.
počítej, že za 2000,- budeš mít jasno, jestli to tím je a třeba se to zlepší :)
PASSAT 1,9TDi/96kW, Automat, Highline

Uživatelský avatar
Cure85
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 24.08.2013 01:00
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Automat.Převodovka

Příspěvek od Cure85 »

A nemaš nahodou ješte jedného takového dobrého kamaráda?

Mastrr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 08.05.2013 15:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Automat.Převodovka

Příspěvek od Mastrr »

Ahoj kluci
nemohly by jste mi pls poradit? Před týdnem jsem si koupim pašika 2002 tiptronic 1.9 96kw a na to jak to každý chválí stím zrovna dvakrat spokojený nejsem. A v njakym to automatu už jsem se svezl. Trápí mě především stupně 1 až 3 kdy napřiklad při prudším rozjedzu do křižovatky mi aktulani spotřeba stoupně na 50 liru a fatk to musim přišlapnout a cekem se to i vytočí abych se dostal trochu rychlejc na 50 km/h. Pokud se snažim rozjíždet se pomalu tak jsem jak šnek a je zamnou hnedka štrudl aut. Pokud přišlapnu tak se mi ani nezdá že by auto njak tahlo. Až pokud to zažadí 4, 5 tak už je to v pohodě. šlapnu na plyn a auto tahne aniž by mi vyletěli otačky kdo ví kam. Je to prosimtě normální? nebo mu něco chybí. Po připojení na VAg mi to nepiše žadnou chybu.

díky

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“