zámek volantu....

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
krisom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 26.11.2009 20:32
Bydliště: liberecko

zámek volantu....

Příspěvek od krisom »

Zdravím pánové,chci se zeptat, jestli jste někdo nerozdělával zámek volantu. Případně jak je těžké ho vyměnit, mám totiž problém, zasekává se mi klíč i když zkusim nový. Díky za radu

krisom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 26.11.2009 20:32
Bydliště: liberecko

Re: zámek volantu....

Příspěvek od krisom »

Nikdo nerozebíral? Nevim totiž, zda stačí vršek, nebo celé.

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: zámek volantu....

Příspěvek od FandaTDI »

slyšim poprvý, že by se to rozbilo (a mam pocit, že to je přímo u napojení spínačky k volantu), zato jsem se setkal už s x lidma, který zbytečně páčej klíčem po tom, když nechávaj volant v jiný poloze, než se zamyká a po vytažení klíčku ho k zacvaknutí zámku dootočej (a tim pak volant o zámek "opřou", někdy i dost festovně ve směru, odkud volantu po vytažení klíče pomáhali) a kolikrát s volantem pak nesmyslně verglujou všema směrama (pokud rovnou nepáčej klíč bez sáhnutí na volant) místo toho, aby klíči pomohli mírnym pootočením volantu ve směru, kterym ho zacvakli (jde jen malej kousek a když je takhle "opřenej" o ten zámek, tak jen jednim směrem ;) )

krisom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 26.11.2009 20:32
Bydliště: liberecko

Re: zámek volantu....

Příspěvek od krisom »

No já nevim, ale mne prostě nejde ani při nezacvaknutém volantu otočit spínačkou, Musim na několikrát s tim klíčem ven a dovnitř, pak se jakž takž chytne... A jak jsem psal nemám zacvaklý ani volant. Zkusil jsem i druhý klíč a to samý, takže mi to připadá, že se něco podělalo ve spínačce..

milan1910
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 28.09.2011 21:00
Bydliště: teplice

Re: zámek volantu....

Příspěvek od milan1910 »

krisom píše:No já nevim, ale mne prostě nejde ani při nezacvaknutém volantu otočit spínačkou, Musim na několikrát s tim klíčem ven a dovnitř, pak se jakž takž chytne... A jak jsem psal nemám zacvaklý ani volant. Zkusil jsem i druhý klíč a to samý, takže mi to připadá, že se něco podělalo ve spínačce..

podle popisu to vypadá na spínačku nedávno jme to řešili s kámošem ale byla cítit jak je vevnitř rozrachtaná
Passat b5 TDI 81kw

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: zámek volantu....

Příspěvek od FandaTDI »

milan1910: já mam spínačku už takovou, že jednotlivý polohy se při otáčení klíčkem skoro nedaj rozlišit a furt maká ;)
krisom: klíče máš čistý? Tohle bych tipoval ne na zámek volantu, ale zámek jako takovej a před rozebíráním bych to zkusil stříknout např. wdčkem (klidně víc i s profouknutím kompresorem, jen je dobrý mít při tom oddělanej ten dekl a mít to celý zabalený v hadru :) ... dělal jsem to u dodávky kvůli kontaktům a teklo z toho pěkný s*instvo), dobrý je prostříkat, trochu zacvičit klíčem, zase stříknout a profuk a třeba dvakrát, třikrát opakovat
edit: ještě mě napadlo, že pokud je to automat, tak do toho může "kecat" i poloha řadicí páky ...

krisom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 26.11.2009 20:32
Bydliště: liberecko

Re: zámek volantu....

Příspěvek od krisom »

Ahoj , díky za odpověd, zkusil jsem to trochu prostříkat a namazat, vypadá to líp, možná se to nakonec nějak rozchodí...

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: zámek volantu....

Příspěvek od M@ty »

Na bývalém přibližovadle jsem měl podobný problém. Prostříkal jsem zámek spínačky WéDéčkem a trochu se to zlepšilo. Pak jsem tu vložku zámku vyndal a rozebral, vyčistil, poupravil a opiloval jak bylo třeba, promazal dobrou řídkou ložisk. vazelínou a složil. Sice sraní na dvě hodiny, ale zámel jak nový. Bejvalý jsem tuto proceduru taky udělal u jejího Punta a taky se vložka umravnila. Jsem do toho jednou sednul a musel jsem hledat polohu, abych se vůbec domoh nějaké funkce. Také jsem to tenkrát nevydržel a vložku demontoval. Většinou jí hodně pomůže už samotné vyčistění od hliník. špon z klece a promazání.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“