Dálkové-centrál-nejde

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálkové-centrál-nejde

Příspěvek od tornado1 »

mnohem jednodušší
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálkové-centrál-nejde

Příspěvek od pohodarkajik »

ja ti nwm, ale kdyz tu ctu v mnoha tematech, jak to nekomu nejde, ze nevi jakou hodnotu kam ulozit a pod, tak mi tohle prijde takovy snazsi, nez se patlat v kompu, samozrejme kdyz to mas v kompu najety a umis to, tak ano, je to rychlejsi, jednodussi, ale kdyz ne ?.... volil bych tento zpusob, mimo jine, i kolega v druhem. prispevku predemnou pise, ze ma dojem ze je to pres komp jednodussi, ale uz si nepamatuje jak na to, pak mi nejde do hlavy, jak by to chtel udelat kdyz nevi jak na to, ja da alespon nejakej navod a za dalsi, kloudnej navod, jak tu sparovat novou dalku tu nikde poradne neni, vse se da vycist tzv. mezi radky, ale ze by to nekdo hodil do FAQ, to ne

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Dálkové-centrál-nejde

Příspěvek od M@ty »

Každý se hold snaží nějak vydělat.Já mám postup přes Vagínu,ale u mě nepomohl.Mám stále chybu komunikace Can - bus a komfortka se nechce spárovat s klíči.

Klíč do zapalování , Vag-com adresa 46 - přispůsobení - č. kanálu 00 - potvrdit , tím se vymažou původní adapt. hodnoty - pak zadat 01 a jako novou adapt. hodnotu počet klíčů a uložit a pak do 3 vteřin zmáčknout na všech klíčích tlač. na zamčení a mělo by to být.

Kdyžtak mě opravte,ať nešířím bludy.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálkové-centrál-nejde

Příspěvek od tornado1 »

to je správný postup
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

godzilla
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 20.01.2008 12:13

Re: Dálkové-centrál-nejde

Příspěvek od godzilla »

Ahoj kluci,
občas se taky stává, že pokud ovladače normálně fungovaly a z ničeho nic přestanou, tak nemusí být problém ani v baterkách, ani v kódování ovladačů s komfortem, ale prostě dojde ke vzniku nějakého studeného spoje uvnitř ovladače a nezbývá než ho pořádně prohřát nejlépe pájecí stanicí (to je ta, co vypadá jako horkovzduška). Po tom jsem samozřejmě hned měnil baterie za nové. Pár klíčů jsem tak nechal opravit u kamaráda, který se zabývá tuningy a jinými opravami elektroinstalací a ještě se mi nestalo, že by dálka nezačala zase fungovat. Tak doufám, že to někomu pomůže.

Uživatelský avatar
laďous
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 19.10.2012 19:15
Bydliště: Moravopražan

Re: Dálkové-centrál-nejde

Příspěvek od laďous »

Ahojte, taky mam problem s DO, ale je jinej v tom ze mi nezacal ani nahodne fungovat. Zacalo to kdyz jsem opravoval a kontroloval zamky dveri (krom ridicova) + oprava studenaku v komfortce. Pri kontrole jsem DO zamykal a odemykal a to i vickrat po sobe a postupne mi to prestavalo fungovat jak kdyz dochazi baterka, az to prestalo fungovat uplne. Po tydnu jsem se konecne dokopal koupit nove baterky a po vymene to porad nefunguje. V cem bude nejspis problem a jake je reseni. Vag nemam
diky
Passat 1.9TDI 81kw
Obrázek

Uživatelský avatar
magmuss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 513
Registrován: 29.10.2007 19:49

Re: Dálkové-centrál-nejde

Příspěvek od magmuss »

Laďousi, po výměně baterií je vždycky potřeba klíče znovu nakódovat - spárovat s immobilizérem a centrálním zamykáním, neboli komfrotní jednotkou.
Nejjednodušší je ten VAG, postup tu někdo psal :

Klíč do zapalování , Vag-com adresa 46 - přispůsobení - č. kanálu 00 - potvrdit , tím se vymažou původní adapt. hodnoty - pak zadat 01 a jako novou adapt. hodnotu počet klíčů a uložit a pak do 3 vteřin zmáčknout na všech klíčích tlač. na zamčení a mělo by to být.

Pokud nemáš VAG, je druhý postup ale jen v případě, že máš v autě zámky ve dveřích, jinak to samozřejmě neuděláš - návod je v PDF v příloze.
Přílohy
programování klíče DO VW.pdf
(53.2 KiB) Staženo 788 x

Uživatelský avatar
magmuss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 513
Registrován: 29.10.2007 19:49

Re: Dálkové-centrál-nejde

Příspěvek od magmuss »

Chlapi, já mám ale úplně jiný problém..

vyměnil sem baterie za nové v dvoutlačítkovým DO 433MHz (passat B5 2000) a nejde mi spárovat s centrálem.
Vodu kolem komfortky nemám.
Když vrátím původní baterie - vybité na 2,50V a 2,89V, tak se spárují bez problému.

Immo se chytne, ale nejde centrál.. Zámky ve dveřích zaslepené.

Napadá někoho něco?
Díky

Uživatelský avatar
magmuss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 513
Registrován: 29.10.2007 19:49

Re: Dálkové-centrál-nejde

Příspěvek od magmuss »

Tak smůla, do teď sem se s tím s*al.. a nejde to už nakódovat ani se starými bateriemi..
Zkoušel sem to různě, pořád se mi daří nakódovat jenom ten jeden klíček, kde sem raději baterie neměnil..
Předtím ale fungovaly oba klíče, jen se mi zdálo, že mají občas prodlevu a že dálka už nedosahuje tolik.. Neskutečný, kolik ještě záhad připravil koncern ve svejch modelech.. otrava

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálkové-centrál-nejde

Příspěvek od tornado1 »

po výměně baterie není nutné spárovat immo!!! píšeš nesmysl
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
magmuss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 513
Registrován: 29.10.2007 19:49

Re: Dálkové-centrál-nejde

Příspěvek od magmuss »

Asi se tu nebudu hádat, jestli to potřeba je, nebo není..
Konkrétně ty "tornado1" nejsi schopnej odepsat když ti clubáci píšou o soukromou zprávu.
- mě immo na přístrojovce blikal, když sem vyměnil baterie a dokonce mi pak diagnostika ukázala chybu nepovoleného startu .
U ostatních to třeba potřeba není, netušim. Píšu jen své zkušenosti.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálkové-centrál-nejde

Příspěvek od tornado1 »

já můžu na SZ odpovídat kdy já chci a kdy mám na to čas!!! nikdo mně nebude nutit odpovídat, to je jenom a jenom na mně jestli chci odpovědět nebo ne!!!! Takové kecy si piš někam jinam, co je ti vůbec do toho kdy já budu nebo nebudu odpovídat na SZ???? Starej se sám o sebe jestli odpovídáš na SZ a nestarej se do něčeho do čeho ti absolutně nic není...

baterka v klíči nemá absolutně nic společného s imobilizérem, ten je uložen v čipu ve spodní části klíče..

o klíčích něco vím a úplně mně zaráží když tady někdo napíše takové blbosti jako ty a pak se toho ostatní chytí.. pak mi bude zase někdo volant že chce přizpůsobit immo protože měnil baterky v DO... protože to prý četĺ na vw-clubu..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
magmuss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 513
Registrován: 29.10.2007 19:49

Re: Dálkové-centrál-nejde

Příspěvek od magmuss »

Jsi normální??? Asi ne.. tak si jdi vyměnit plenku a uklidni se!

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálkové-centrál-nejde

Příspěvek od tornado1 »

já normální jsem - dokonce to tady i někteří napsali...
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

yvetta
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 09.05.2015 15:29

Re: Dálkové-centrál-nejde

Příspěvek od yvetta »

tornado1 píše:může to být dálka nebo vlhko u komfortky
Ahoj,prosím ,mám stejný problém,vyměnili mi provizorně nějakou skřínku,asi to bude komfortka.Stálo mě to 3 litry a kufr nejde otevřít,řekli mi,že musím vyměnit celou komfortku a ta prej stojí 4500,-.Někdo mi říkal,že jde sehnat repasovaná.Prosím o pomoc.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“