MOTOR: ohřáté TDi špatně startuje - dlouho točí

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR: ohřáté TDi špatně startuje - dlouho točí

Příspěvek od Marek77 »

Že jsou žhaviče v pořádku ještě nemusí znamenat, že opravdu žhaví. Je skutečně v pořádku celý systém žhavení? Máš prověřeno, že při otočení klíčkem všechny žhaviče opravdu regulérně žhaví?

Žhaviče můžeš vyzkoušet, v tom není problém. Prostě se vyšroubují z hlavy a připojí na baterku (nejlépe přes ampérmetr s rozsahem do 20A). Pokud se do pěti sekund rozsvítí do žlutooranžova a odběr proudu je 12-15A (postupně klesá až k 8A), je svíčka v pořádku. Ale máš jistotu, že funguje žhavení v autě? Třeba je vadná pojistka nebo silové relé žhavení. Pak můžeš mít třeba dvě svíčky v každém válci a dobu žhavení třeba minutu - ono to stejně žhavit nebude ;-).

Taky může být vadné čidlo teploty motoru - to totiž kromě jiného řídí právě spínání žhavení a jeho dobu.

pby
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 18.11.2012 15:24
Bydliště: Sedlčansko-Rovina

Re: MOTOR: ohřáté TDi špatně startuje - dlouho točí

Příspěvek od pby »

Ahoj, starý problém, teplý start. Mám auto od podzima a jelikož jezdim cca 12 KM do práce, nešlo zatím hovořit o teplých startech. Teď jsem byl na horách a tam se závada plně projevila.
Baterka je slabá a čeká mě nákup - to vím.
Startér zrepasuju, na to stačím sám, ale přednější jsou rozvody - ty musím udělat včera :)
Na VAG se taky dostane, jen si myslím z toho co jsem tady přečetl, že pokud shrnu stav mého vozu (baterka, startér), tak zvýšení starovací dávky nepomůže, ale zkusím. Časem dojde na komplet soft - ach ty prachy.

Tedy budu trošku improvizovat a pustím se do dočasné úpravy typ relé. Potřebuju postrčit ohledně umístění čidla teploty z něhož jde signál do ř.j. a dle původního návrhu je třeba drát z pinu 3 přerušit a přivést na relé. Kde proboha to čidlo je ??? Nerad bych tnul něco jiného.

Děkuji.
SHARAN 1,9 TDI 81KW r.v. 1999 AVG
Sedlčansko

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR: ohřáté TDi špatně startuje - dlouho točí

Příspěvek od Marek77 »

Na Tvém motoru se snad nemůžeš splést. Snímač teploty motoru je v plastové přírubě, která je na přední straně hlavy (ve směru jízdy) a vystupuje z ní silná hadice k horní části chladiče a slabá hadička do expanzní nádobky.

pby
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 18.11.2012 15:24
Bydliště: Sedlčansko-Rovina

Re: MOTOR: ohřáté TDi špatně startuje - dlouho točí

Příspěvek od pby »

Diky Ti, asi jsem ho našel - modrý proužek. Jen mizerný přístup ke konektoru, překáží ta baňka. Nějak se tam prokoušu. A jde o pin3 že ? Nedokázal jsem spočítat vodiče, ale vypadá to na 3-4. Zvednul jsem VAG-em startovací dávku - ve dvou krocích a pomohlo až na max. Teď je to celkem snesitelné. To relé, ale pořeším. Horší je, že byl dnes opět nouzák.
VAG-COM verze: IHR 304.0
Autosoft
Číslo dílu řídícího modulu: 028 906 021 JJ
Komponent a/nebo - verze: 0000SG 2018
Kódodvání softwaru: 00002
Kód opravny: WSC 06435
2 Nalezeny chyby:
16989 - rid.jedn. vadna
P0605 - 35-10 - - - Sporadicky
17958 - Plnici tlak Regulacni odchylka
P1550 - 35-00 - -

Zkusím nejdřív povyměnit hadičky. Ale to už je OT -
Jen nevím co dřív :roll: .
SHARAN 1,9 TDI 81KW r.v. 1999 AVG
Sedlčansko

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR: ohřáté TDi špatně startuje - dlouho točí

Příspěvek od Marek77 »

Tahle dvojice závad vypadá pravděpodobně na prasklou hadičku ke snímači plnicího tlaku uvnitř řídící jednotky motoru. Je to velice častá závada, která postihne dřív nebo později snad každou jednotku těchto motorů. Na svém motoru jsem to řešil loni v létě. Je tu přímo na tuhle hadičku téma: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=36660" onclick="window.open(this.href);return false;.

Podle mého názoru je ta hadička prasklá (proto to hlásí vadnou jednotku motoru) a plnicí tlak tak uniká a zkresluje hodnoty (druhá závada). Sice jsem ještě neslyšel, že byto díky této prasklé hadičce padalo do nouze, ale možné to třeba je.

Pravděpodobně Tě čeká demontáž jednotky motoru a po jejím otevření se uvnitř vymění 10 cm hadičky.

pby
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 18.11.2012 15:24
Bydliště: Sedlčansko-Rovina

Re: MOTOR: ohřáté TDi špatně startuje - dlouho točí

Příspěvek od pby »

Závada na ř.j. je tam více méně pořád. Jde smazat a po čase se objeví. Ta závada 17958 - Plnici tlak Regulacni odchylka je jen po pádu do nouzáku. Zatím se to stalo 2x. A to auto honím a snažím se točit ke 4 tisícům. Dneska si jedu pro nové hadičky, tak poměním co půjde. Ale jsme hodně OT, hodím to kam to patří. Třeba sem http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=5 ... 1#p2730681" onclick="window.open(this.href);return false;
Díky.
Naposledy upravil(a) pby dne 06.03.2013 12:48, celkem upraveno 1 x.
SHARAN 1,9 TDI 81KW r.v. 1999 AVG
Sedlčansko

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR: ohřáté TDi špatně startuje - dlouho točí

Příspěvek od Marek77 »

Ta sporadická závada Vadná řídící jednotka je právě způsobena tou prasklou hadičkou uvnitř řídící jednotky motoru. Měl jsem to přesně tak, jak píšeš (a nejen já - znám ve svém okolí desítky lidí, co to řešili taky). A je taky dost možné, že ta prasklá hadička v jednotce může způsobovat odchylky v plnicím tlaku a to je ta druhá závada.

Jako první vyměň tu hadičku uvnitř jednotky a potom případně řeš dál.
Naposledy upravil(a) Marek77 dne 13.09.2013 14:14, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Spandex
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 16.08.2012 23:13
Bydliště: Děčín--ŠluknovsK.O.

Re: MOTOR: ohřáté TDi špatně startuje - dlouho točí

Příspěvek od Spandex »

Zdravim mám stejnej problém..jedná se o G3 Tdi 81kw AFN (1997)...Mužete mi někdo prosim napsat nějaký definitivní nebo nejčastejší řešení...pokud možno za rozumnou cenu..diky ....
_________________
VW Golf III Vari 1.9 TDi "Norek"--- 81 Kw AFN
VW Golf III Vari 1.6 "Mazlik" --- 74 Kw Yachting-Henri Lloyd (R.I.P.)

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR: ohřáté TDi špatně startuje - dlouho točí

Příspěvek od Marek77 »

Přečti si toto téma, odpovědi najdeš.

ADMIZU
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 02.01.2013 22:26
Bydliště: Brezno,Slovensko

Re: MOTOR: ohřáté TDi špatně startuje - dlouho točí

Příspěvek od ADMIZU »

ahoj all,posk.alebo prasknutu hadicku mozete zistit aj cez VAG dajte adresu 01 motor potom podskupinu 010 a v druhom a tretom poli sa hodnoty musia takmer zhodovat. Treba mat len zap.zapalovanie. je to cca 948mbar.
ALHAMBRA 1998 1,9tdi 81kw

Uživatelský avatar
Maron
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 23.01.2008 06:08
Bydliště: Kladno

Re: MOTOR: ohřáté TDi špatně startuje - dlouho točí

Příspěvek od Maron »

....Zvednul jsem VAG-em startovací dávku - ve dvou krocích a pomohlo až na max. ...

Ahoj all, mám dotaz ohledně zvednutí startovací dávky k tomuto problému... 5eším stejný problém, ale kamarád mi zjistil, že mám jednotku (nebo softw. v jednotce?), kde to zvednout nejde. Myslel jsem,že to jde u všech jednotek?

ADMIZU
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 02.01.2013 22:26
Bydliště: Brezno,Slovensko

Re: MOTOR: ohřáté TDi špatně startuje - dlouho točí

Příspěvek od ADMIZU »

ADMIZU píše:
Maron píše:....Zvednul jsem VAG-em startovací dávku - ve dvou krocích a pomohlo až na max. ...

Ahoj all, mám dotaz ohledně zvednutí startovací dávky k tomuto problému... 5eším stejný problém, ale kamarád mi zjistil, že mám jednotku (nebo softw. v jednotce?), kde to zvednout nejde. Myslel jsem,že to jde u všech jednotek?
max neexistuje
vsetko sa da,a mas 81w ta uplne v pohode sa to da . au davu mas teraz nastavenu?
ALHAMBRA 1998 1,9tdi 81kw

automototechnik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 148
Registrován: 06.12.2011 01:14
Bydliště: Praha

Re: MOTOR: ohřáté TDi špatně startuje - dlouho točí

Příspěvek od automototechnik »

Né v každé jednotce jde upravit startovací dávka přes VAG a stejně je zvednutá dávka nedostačující. Nejlepší řešení je úprava přímo SW jednotky.

Uživatelský avatar
Maron
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 23.01.2008 06:08
Bydliště: Kladno

Re: MOTOR: ohřáté TDi špatně startuje - dlouho točí

Příspěvek od Maron »

To ADMIZU:
Promin, ale nevím co je to "au davu máš nastavenu?"

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: MOTOR: ohřáté TDi špatně startuje - dlouho točí

Příspěvek od M@rty74 »

Přeložím : akú dávku máš nastavenú?
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“