Xenony málo svítí

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
Golfman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Xenony málo svítí

Příspěvek od Golfman »

Zdravím, rád bych se zeptal vás, kteří máte zkušenosti s xenon. světlomety. Jedná se o Superba, r.v.2005. Mám takový problém, že už málo svítí. Když jedu za tmy, tak s nima skoro nic nevidím. Je možné, že stářím se snižuje intenzita svícení.....že se vysvěcují? Protože v porovnání s jinýma autama, které mají xenony - tak těm to září hodně a je s tím luxusně vidět. Proto se chci zeptat, čím to je a poprosit o radu, co s tím??? Ještě podotýkám, že světla se nerosí a skla jsou pěkné a čiré - minulé léto jsem je nechal rozlešťovat. Ale svítivost se bohužel nezlepšila :( Svítí to hezky pouze tehdy, když rozsvítím dálkové světla - ale to je tím, že na dálkových jsou normální žárovky. Proto, kdo tomu rozumíte a znáte příčinu, poraďte prosím. Díky :wink:

doktorj
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 13.10.2009 16:52

Re: Xenony málo svítí

Příspěvek od doktorj »

Vyměnit výbojky - obě.

Uživatelský avatar
Golfman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Xenony málo svítí

Příspěvek od Golfman »

doktorj píše:Vyměnit výbojky - obě.
Díky ;) ...a nějaké doporučení, jaké tam dát a kde je koupit?

Uživatelský avatar
spek3d
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 433
Registrován: 28.03.2012 18:24
Bydliště: mlada boleslav,loukovec,sukorady
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenony málo svítí

Příspěvek od spek3d »

osram nebo philips. oznaceni jestli se nepletu ~d2s jo a bach jsou i kopie

Odesláno z mého HUAWEI U8815 pomocí Tapatalk 2

doktorj
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 13.10.2009 16:52

Re: Xenony málo svítí

Příspěvek od doktorj »

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=216312" onclick="window.open(this.href);return false;

Prodává i klubák, dle ohlasů spokojenost.

Uživatelský avatar
Dravec 2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 11.07.2011 21:15
Bydliště: Tábor

Re: Xenony málo svítí

Příspěvek od Dravec 2 »

Jestli mohu doporučit ,tak Osram D2S Silverstar xenarc nebo cool blue intense. Mám je vyzkoušeny a super!!!!!!
VW passat 2.0Tdi r.2012
VW Tiguan 1.4TSi r.2013

Supák
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 14.10.2009 05:47
Bydliště: Olomouc

Re: Xenony málo svítí

Příspěvek od Supák »

Koukal jsi jak vypadají čočky? Já je měl takové jakoby matné a když jsem je vytáhl ze světla a vyčistil, tak se to zlepšilo...

Uživatelský avatar
Golfman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Xenony málo svítí

Příspěvek od Golfman »

spek3d píše:osram nebo philips. oznaceni jestli se nepletu ~d2s jo a bach jsou i kopie

Odesláno z mého HUAWEI U8815 pomocí Tapatalk 2
A jak ty kopie poznám? :-( Už jsem koupil a dnes je vyzvedl. Cena jedné výbojky 745,- a koupil jsem to od: buyoil.cz Daly se ty výbojky koupit už za 280kč/ks, ale to mi bylo jasné, že jsou to nějaké srajdy a byly neznačkové. Chtěl jsem Osram nebo Philips a nejlevněji jsem to koupil na výše uvedených stránkách. Zítra to chci vyměnit, tak uvidím ;-)
Naposledy upravil(a) Golfman dne 16.09.2013 22:06, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Golfman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Xenony málo svítí

Příspěvek od Golfman »

Supák píše:Koukal jsi jak vypadají čočky? Já je měl takové jakoby matné a když jsem je vytáhl ze světla a vyčistil, tak se to zlepšilo...
Koukal jsem.....jsou lehoulince mléčné, ale to je asi normální. Jinak že by byly špinavé, to mi nepřijde :-/

Uživatelský avatar
Golfman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Xenony málo svítí

Příspěvek od Golfman »

Dravec 2 píše:Jestli mohu doporučit ,tak Osram D2S Silverstar xenarc nebo cool blue intense. Mám je vyzkoušeny a super!!!!!!
Díkes....Osram jsem koupil, ale klasické 4300k Tak uvidím, snad bude spokojenost. Ale díky za tip ;-)

Uživatelský avatar
spek3d
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 433
Registrován: 28.03.2012 18:24
Bydliště: mlada boleslav,loukovec,sukorady
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenony málo svítí

Příspěvek od spek3d »

uz na ty padelky bylo tady nekde tema.

Odesláno z mého HUAWEI U8815 pomocí Tapatalk 2

Uživatelský avatar
xenon-maniac
Řidič
Řidič
Příspěvky: 98
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, občas i severní a západní evropa :))

Re: Xenony málo svítí

Příspěvek od xenon-maniac »

Golfman píše:
Supák píše:Koukal jsi jak vypadají čočky? Já je měl takové jakoby matné a když jsem je vytáhl ze světla a vyčistil, tak se to zlepšilo...
Koukal jsem.....jsou lehoulince mléčné, ale to je asi normální. Jinak že by byly špinavé, to mi nepřijde :-/

Čočky mléčné jsou, ale záleží v jaké stavu jsou odrazové paraboly, ty mohou být vypálené. Kolik máš cca najeto? :good:

vedzr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 20.10.2007 23:00
Bydliště: Brno

Re: Xenony málo svítí

Příspěvek od vedzr »

Pocitej s tim, ze stare svetlo nebude nikdy svitit, jako nove. Ja menil vybojku za co nejvykonejsi Osramku, cistil cocku a rozlestil svetlomet a stejne to furt bylo malo. Ty paraboly proste starnou. Uvidis po vymene jak to bude vypadat. Nekteri experti si nechavaji paraboly pokovit.
nyní Touran 2.0TDI 103kW DSG
předchozí Passat 1.9 TDI 96kW

Uživatelský avatar
Golfman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Xenony málo svítí

Příspěvek od Golfman »

vedzr píše:Pocitej s tim, ze stare svetlo nebude nikdy svitit, jako nove. Ja menil vybojku za co nejvykonejsi Osramku, cistil cocku a rozlestil svetlomet a stejne to furt bylo malo. Ty paraboly proste starnou. Uvidis po vymene jak to bude vypadat. Nekteri experti si nechavaji paraboly pokovit.
Máš pravdu......výbojky jsem dal nové -Osram 4300k, svítí to o něco lépe, ale pořád hodně slabě oproti jiným autům. Jezdí se s tím fakt špatně, protože ta intenzita svícení je hodně slabá :-( - chybí tomu ten jas. Světla mám rozleštěná....tak teď už zbývá jen snad vyčistit nebo vyměnit čočky ( jestli nejsou znečištěné a nebo vypálené :-( ).

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“